Katrin Becker

Historia e Pokerit: Nga erdhi Pokeri
2023-03-14

Historia e Pokerit: Nga erdhi Pokeri

Pokeri është një nga lojërat më të njohura me letra, nëse jo më popullorja me letra, në të gjithë botën. Edhe nëse nuk keni luajtur ndonjë lojë kumar në jetën tuaj, me siguri keni parë një lojë poker në një film aksion, ose ndoshta e keni dëgjuar termin në biseda me miqtë ose familjen tuaj.

Lojëra në kazino në internet: Slots vs Blackjack – Cila është më e mirë?
2023-03-13

Lojëra në kazino në internet: Slots vs Blackjack – Cila është më e mirë?

Kazinotë online në këtë epokë janë ndoshta burimi më i mirë i argëtimit për kumarxhinjtë. Megjithëse disa njerëz preferojnë kazinotë me bazë tokësore, kazinotë në internet ofrojnë komoditetin më të madh. Për shkak të kësaj, shumica e lojtarëve preferojnë kazinotë në internet sesa kazinotë me bazë tokësore.

Si të bëheni një lojtar profesionist i kazinosë në internet
2023-02-14

Si të bëheni një lojtar profesionist i kazinosë në internet

Kazinotë në internet janë një nga burimet më të mira të argëtimit. Miliona njerëz luajnë çdo ditë në kazinotë online dhe numrat po rriten me shpejtësi. Duke qenë se ka shumë lojtarë të rinj që i bashkohen kazinove online, ata e kanë të vështirë të bëhen lojtarë profesionistë. Të jesh një lojtar profesionist i kazinosë në internet nuk është një gjë e lehtë për t'u arritur.

Cilat janë kriptovalutat dhe pse njerëzit i përdorin ato për baste në internet?
2023-02-13

Cilat janë kriptovalutat dhe pse njerëzit i përdorin ato për baste në internet?

Në këtë epokë, të gjithë do të ishin të vetëdijshëm se çfarë janë kazinotë në internet. Popullariteti i kazinove online po rritet me shpejtësi dhe futja e kriptomonedhave i ka bërë ato të rriten edhe më shumë. Shumica e lojtarëve të fatit mbështeten në kriptovalutat pasi ato janë tepër të besueshme, të shpejta dhe të sigurta për t'u përdorur. Pavarësisht se është një lloj i ri monedhe, Cryptocurrency fitoi besimin e miliona njerëzve.

Gjithçka që duhet të dini për lojërat elektronike në internet
2023-02-11

Gjithçka që duhet të dini për lojërat elektronike në internet

Ne e dimë se sa të njohura janë kazinotë online në këtë epokë, dhe padyshim, ato do të vazhdojnë të jenë të suksesshme. Tani, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara në zonën tuaj të rehatisë. Çfarë mund të kërkojë më shumë një kumarxhi? Komoditeti i fundit që ofrojnë kazinotë në internet është arsyeja kryesore për suksesin e tyre.

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet
2023-02-07

Crypto vs monedha të rregullta, cilat duhet të përdoren në kazinotë në internet

Të gjithë e dimë se sa shpejt kriptomonedha ka pushtuar botën. A mund të mos jetë e besueshme një monedhë që u bë kaq e njohur në një kohë kaq të shkurtër? Ka shumë arsye pse kriptovalutat u bënë kaq të famshme, dhe ne do t'i diskutojmë ato në këtë udhëzues.

Temat më të mira të lojërave për një përvojë më të mirë aziatike në një kazino në internet
2023-01-16

Temat më të mira të lojërave për një përvojë më të mirë aziatike në një kazino në internet

Një përvojë aziatike në një kazino në internet është ajo që duhet të ketë të gjithë të paktën një herë në udhëtimin e tyre të lojërave të fatit. Kazinotë në internet po bëhen të famshme çdo ditë, dhe arsyet kryesore janë komoditeti përfundimtar, aksesi i menjëhershëm dhe biblioteka e madhe e lojërave.

Fituesi i Powerball merr Jackpot-in më të madh ndonjëherë
2023-01-14

Fituesi i Powerball merr Jackpot-in më të madh ndonjëherë

Një nga lotaritë më të njohura në botë është Powerball. Njerëzit kanë fituar miliona dollarë nga Powerball. Disa çmime madje arrijnë deri në një miliard dollarë, që është një shumë e madhe duke pasur parasysh se disa nga njerëzit më të pasur nuk kanë as ato lloj parash në para.

Microgaming zbulon arin e pasur me tipare Jurassic Park
2022-04-15

Microgaming zbulon arin e pasur me tipare Jurassic Park

Slotet e videove të markave po bëhen mjaft hit këto ditë. Microgaming, në veçanti, ka shkëlqyer në këtë departament me publikime si video slot-i Jurassic Park 2014. Epo, përgatituni për një tjetër aventurë dino plot argëtim me Jurassic Park: Gold, lëshuar më 14 shkurt 2022.

Çfarë është siguria e lojërave të fatit në internet dhe pse është kritike
2022-02-18

Çfarë është siguria e lojërave të fatit në internet dhe pse është kritike

Kumari në internet ka shumë përparësi. Përveç lejimit të lojtarëve të luajnë kudo, kazinotë në internet ofrojnë gjithashtu përfitime të shtuara si bonuse të shpeshta, koleksion të madh lojërash, përvojë live, etj. Por të gjitha këto avantazhe nuk llogariten asgjë nëse lojtarët nuk arrijnë të mbrojnë të dhënat e tyre personale. Nuk ka asgjë të re në lidhje me hakerat dhe veprimet mashtruese në internet.

Kazino Bizzo: Duke e marrë industrinë e lojërave të fatit nga stuhia
2022-01-18

Kazino Bizzo: Duke e marrë industrinë e lojërave të fatit nga stuhia

Pavarësisht se është i sapoardhuri në skenën e lojërave të fatit në internet, Bizzo Casino ka bërë një emër për vete dhe duke pushtuar skenën e kazinosë së lojërave të fatit në internet.

Seria Gonzo e NetEnt vazhdon me Gonzo's Gold
2021-12-12

Seria Gonzo e NetEnt vazhdon me Gonzo's Gold

NetEnt është një nga novatorët më të mëdhenj të kazinove në internet përreth. Kompania fitoi famë në vitin 2011 pas lançimit të Gonzo's Qu est. Kjo lojë shënoi debutimin e personazhit legjendar Gonzo.

Udhëtoni në Egjiptin e Lashtë me librat dhe kurorat e Bally Wulff
2021-12-08

Udhëtoni në Egjiptin e Lashtë me librat dhe kurorat e Bally Wulff

E themeluar në vitin 1950 nga Gunter Wulff, Bally Wulff nuk është zhvilluesi më i popullarizuar i lojërave të kazinosë në internet përreth. Por lojtarët gjermanë do t'ju thonë se ata dinë shumë për këtë grumbullues. Kompania është e njohur për lojërat e saj argëtuese në internet me tema klasike mesjetare.

Shijoni një përvojë mistike me mënyrat e Phoenix të Playtech
2021-12-06

Shijoni një përvojë mistike me mënyrat e Phoenix të Playtech

E mbani mend hitin e Betsoft Dragon & Phoenix? Po, kjo është sa e zakonshme është bërë dueli Dragon vs Phoenix në shumicën e rishikimeve të kazinove në internet. Por edhe para lansimit të kësaj loje, Playtech kishte prezantuar tashmë slotin në internet Ways of the Phoenix.

Si të fitoni në një kazino në internet kur prishet
2021-09-29

Si të fitoni në një kazino në internet kur prishet

Nëse dëshironi fitoni në një kazino, atëherë mos luani kumar pa para. Në fakt, është e këshillueshme që të merrni një frymë larg skenës së lojërave të fatit nëse tashmë e keni hedhur në erë bankrollin tuaj. Por sado e saktë të jetë kjo deklaratë, fakti është se ju ende mund të dilni nga ai skenar dhe të kapni disa veprime. Pra, ky artikull shqyrton disa hakime për t'ju ndihmuar të shijoni lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet edhe kur jeni të pafavorshëm.

Play'n GO ka lançuar një lojë fantastike pokeri: 3 Hands Casino Hold'em
2021-09-21

Play'n GO ka lançuar një lojë fantastike pokeri: 3 Hands Casino Hold'em

Luaj'n GO ka lançuar një vazhdim të Casino Hold'em të quajtur 3 Hands Casino Hold'em.

Mjellma mbretërore e Ainsworth Gaming: Një përmbledhje e plotë
2021-09-19

Mjellma mbretërore e Ainsworth Gaming: Një përmbledhje e plotë

Historia e një princeshe që mund të shndërrohet në një mjellmë të bukur është frymëzimi për të të Ainsworth Mjellma mbretërore. Nga estetika te rrotullimet falas, tema është endur gjatë gjithë lojës. Mjedisi ka një ndjenjë mbretërore për të, dhe kolona zanore orkestrale dhe efektet magjepsëse zanore ndihmojnë për të kompletuar pamjen.

Jungle Stripes Publikimi më i fundit i Betsoft
2021-09-13

Jungle Stripes Publikimi më i fundit i Betsoft

Kete vere, Betsoft do të publikojë Jungle Stripes, një slot i ri në xhungël. Ky vend i caktuar me temë xhungël ka një tigër si personazh kryesor dhe krenohet me një dizajn me cilësi të lartë dhe imazhe komike. Ka ikona të ndryshme me temë tigrat në lojë, si dhe lule, kthetra, kërpudha të arta dhe gjethe, të cilat janë të gjitha simbole me pagesë të lartë.

Udhëzues 5-minutësh për t'u përgatitur për një turne pokeri në internet
2021-09-11

Udhëzues 5-minutësh për t'u përgatitur për një turne pokeri në internet

Duke luajtur poker në internet është një nga aktivitetet më të këndshme të kalimit. Thjesht duhet gjeni një kazino në internet, zgjidhni një variant pokeri dhe shijoni seancën. Megjithatë, është normale të jesh pak ambicioz dhe të fitosh duke luajtur këtë lojë.

NetEnt's Divine Fortune Megaways: Një përmbledhje e plotë
2021-09-05

NetEnt's Divine Fortune Megaways: Një përmbledhje e plotë

Lojërat në një kazino online kanë të bëjnë me kënaqësi emocionuese dhe NetEnt dëshiron që të gjithë ata që luajnë lojëra ta bëjnë këtë për arsyet e duhura: të kalojnë kohë të mirë. Promovimi i lojërave të përgjegjshme është një komponent kyç i misionit tonë.

Luaj Ojo: Një sukses brenda natës
2021-08-20

Luaj Ojo: Një sukses brenda natës

Kazinotë online kanë ekzistuar për një kohë të gjatë tani. Por popullariteti i tyre pa një rritje në dy vitet e fundit. Me situatën pandemike që ka pllakosur globin, kumarxhinjtë kanë shkuar në kazinotë online për të marrë rregullimin e tyre. Një kazino që dallohet nga një mori kazinosh në internet që janë të aksesueshme sot është Play Ojo.

Yggdrasil Gaming bashkëpunon me Peter & Sons për të lëshuar Robin- Nottingham Raiders
2021-08-16

Yggdrasil Gaming bashkëpunon me Peter & Sons për të lëshuar Robin- Nottingham Raiders

Robin Hood, përveç të qenit një legjendë, është gjithashtu një ikonë e shquar e kulturës pop. Nuk ka asnjë person në këtë planet që nuk e ka dëgjuar emrin e Robin Hood dhe njerëzve të tij të gëzuar. Si u grabitën të pasurve dhe u jepnin të varfërve. Kushdo që dëgjon tregimet e Robin Hood menjëherë dëshiron që ata të mund të jenë ai. Epo, me lançimin e Robin-Nottingham Raider, dëshira juaj mund të realizohet!

Si e ndryshoi Ed Thorp numërimin e kartave në Blackjack Online
2021-08-04

Si e ndryshoi Ed Thorp numërimin e kartave në Blackjack Online

Këtu është fakti; Numërimi i kartave është një strategji që duhet të mësoni nëse dëshironi luaj blackjack online ose offline për paratë. Kjo për shkak se disa lojtarë kanë përdorur këtë strategji të provuar dhe testuar për të marrë para të mira.

Shkalloni kullën për fitore të mëdha me Yggdrasil Krazy Klimber
2021-07-29

Shkalloni kullën për fitore të mëdha me Yggdrasil Krazy Klimber

Në vitin 1933, një gorillë gjigante u ngjit në muret e rrokaqiellit më të lartë të Manhatanit. Tingëllon si filmi King Kong, apo jo? Epo, Yggdrasil ju lejon të ngjiteni gjithnjë e më lart si majmuni i famshëm në kërkim të një pasurie me slotin online Krazy Klimber. Këtu, ju do të rrotulloni tre ikona të shpërndarjes dhe do të filloni aventurën e ngjitjes në kullë. Pra, a jeni akoma i gatshëm të ngjiteni pavarësisht nga rreziqet?

Shijoni një udhëtim në Lindjen e Largët me slotin në internet Bally's 88 Fortunes
2021-07-23

Shijoni një udhëtim në Lindjen e Largët me slotin në internet Bally's 88 Fortunes

Kur renditni zhvilluesit më të shquar të softuerit të kazinosë në internet, Bally nuk është emri më i popullarizuar. Por kjo nuk do të thotë se zhvilluesi i lojës nuk është i interesuar. Bally Technologies krenohet me disa prej tyre lojërat më argëtuese dhe fitimprurëse në internet, kryesisht 88 Fortunes. Loja ka një temë tërheqëse kineze dhe deri në katër jackpot progresive. Pra, a jeni gati të kërkoni plaçkën?

Një pasqyrë në slotin Aztec Bonanza
2020-04-22

Një pasqyrë në slotin Aztec Bonanza

Lojtarët duhet të hedhin një vështrim në pasurinë e lashtë të fshehur në Aztec Bonanza. Ata mund t'i hedhin një sy kësaj pasurie pasi u pëlqen të luajnë lojëra elektronike. Kjo lojë përfshin thyerjen e një kodi Cryptex dhe nuk është e vështirë të thyhet. Lojtarët që thyejnë një kod dhe shpërblehen me rrotullime falas.

Programet VIP, Programet e Besnikërisë dhe Komplikimet në Kazinotë Online
2020-04-22

Programet VIP, Programet e Besnikërisë dhe Komplikimet në Kazinotë Online

Me migrimin e kazinove në mjedisin online, konkurrenca mes kazinove është rritur. Kështu, kazinotë përpiqen përmes tundimeve të ndryshme të tërheqin lojtarë dhe t'i kthejnë ata në klientë besnikë.

Si funksionojnë lojërat elektronike të kazinove në internet?
2020-04-22

Si funksionojnë lojërat elektronike të kazinove në internet?

Slotet e kazinove në internet kanë të bëjnë me rrotullimin e rrotullave. Një lojtari duhet të zgjedhë një monedhë plus shumën e parave për të vënë në lojë. Më pas shtypin butonin e rrotullimit dhe presin rezultatet. Ka shumë forma të lojërave elektronike në internet, por të gjitha ato bazohen në fat.

Si fitojnë para kazinotë nëpërmjet automateve
2019-11-07

Si fitojnë para kazinotë nëpërmjet automateve

Me kulturën e lojërave të fatit që ka zënë rrënjë më të thella mes njerëzve, nuk është për t'u habitur të përjetosh një rritje në kazino. Çdo kazino përpiqet të ofrojë një shumëllojshmëri lojërash me premtime për pagesa masive për lojtarët e suksesshëm. Disa lojëra kazino që ofrohen përfshijnë slot machines, ruletë, blackjack, craps dhe keno.