Benard Maumo

Red Tiger shton motorin Megaways te NetEnt's Blood Suckers
2023-03-28

Red Tiger shton motorin Megaways te NetEnt's Blood Suckers

Red Tiger njoftoi së fundmi lançimin e Blood Suckers Megaways, një rinovim i tmerrshëm i automatit klasik NetEnt. Zhvilluesi i sloteve me bazë aziatike e përmirësoi këtë të preferuar nga fansat me mekanikun revolucionar të Megaways, duke i dhënë mijëra mënyra fitimi.

Lojërat realiste debutojnë në Rumani nëpërmjet Superbet
2023-03-20

Lojërat realiste debutojnë në Rumani nëpërmjet Superbet

Realistic Games, një furnizues kryesor i lojërave të kazinosë, njoftoi së fundmi hyrjen e saj në tregun e rregulluar rumun të iGaming. Kompania finalizoi një marrëveshje bashkëpunimi me Superbet, një operator i gjallë i kazinosë celulare në Rumani dhe Evropë.

Zbuloni Burimin e Pasurisë dhe Fuqisë në Librin e Librave të Yggdrasil
2023-03-20

Zbuloni Burimin e Pasurisë dhe Fuqisë në Librin e Librave të Yggdrasil

Më 16 mars 2023, Lojëra Yggdrasil, një lider në industrinë e prodhimit lojëra elektronike në internet, debutoi një libër të ri, Libri i Librave. Kompania bashkëpunoi me Peter & Sons për të lëshuar këtë video slot unik dhe pasurues.

Australia do të bllokojë më shumë faqe të paligjshme të lojërave të fatit në det të hapur
2023-03-17

Australia do të bllokojë më shumë faqe të paligjshme të lojërave të fatit në det të hapur

Australia është e njohur për qasjen e saj të rreptë kundër lojërave të fatit dhe basteve të paligjshme në internet. Autoriteti Australian i Komunikimeve dhe Mediave njoftoi kohët e fundit ofruesit australianë të shërbimeve të internetit për të bllokuar faqet e tjera të paligjshme të lojërave të fatit në det të hapur. Kjo ndodh pasi hetimet që zbuluan se deri në tetë operatorë të lojërave të fatit shkelën Aktin Interaktiv të Kumarit 2001.

Lojrat GreenTube dhe SYNOT nënshkruajnë marrëveshje për lojëra elektronike në internet për StarGames.de
2023-03-16

Lojrat GreenTube dhe SYNOT nënshkruajnë marrëveshje për lojëra elektronike në internet për StarGames.de

Greentube, pjesë e divizionit Novomatic Gaming, ka njoftuar një marrëveshje krejt të re në Gjermani. Kjo pasi kompania ra dakord për një marrëveshje përmbajtjeje me SYNOT Games, një furnizues kryesor në tregun gjerman të iGaming.

Playson debuton Royal Joker: Mbaj dhe Fito për të vazhduar Serinë Mbretërore
2023-03-15

Playson debuton Royal Joker: Mbaj dhe Fito për të vazhduar Serinë Mbretërore

Furnizuesi i argëtimit dixhital me zgjerim të shpejtë, Playson, ka njoftuar debutimin e Royal Joker: Hold and Win. Ky slot Hold and Win përmirëson më tej gamën shumë të pëlqyer të firmës të automatëve me temë "Royal".

Bizneset e lojërave të fatit në Ukrainë të ndaluara për gjysmë shekulli
2023-03-14

Bizneset e lojërave të fatit në Ukrainë të ndaluara për gjysmë shekulli

Ukraina, si komb, kohët e fundit është përballur me shumë vuajtje. Por askush nuk e pa këtë duke ardhur. Vendi i shkatërruar nga lufta ka njoftuar masa të reja kundër bizneseve të lojërave të fatit dhe basteve me vlerë dhjetëra miliarda në monedhën vendase të vendit, hryvnia ukrainase.

SOFTSWISS shton Apparat Gaming në linjën e saj të studios
2023-03-13

SOFTSWISS shton Apparat Gaming në linjën e saj të studios

SOFTSWISS, një grumbullues kryesor i përmbajtjes në internet, ka vazhduar të zgjerojë listën e tij duke nënshkruar Apparat Gaming. Firma e teknologjisë së lojrave, fituese e çmimeve, njoftoi më 10 mars 2023, se Apparat Gaming tani do t'i bashkohet grupit të bibliotekës së saj të lojërave. Pas marrëveshjes, Apparat Gaming do t'i bashkohet më shumë se 600 kompanive të mundësuara nga SOFTSWISS për të hyrë në përmbajtjen e saj inovative dhe tërheqëse të lojës.