888 Casino - Responsible Gaming

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Responsible Gaming

Ashtu siç ka lloje të ndryshme njerëzish, proporcionalisht ka lloje të ndryshme kumarxhinjsh. Përafërsisht, ne mund t'i vendosim kumarxhinjtë në dy kategori, kumarxhinjtë e veprimit dhe kumarxhinjtë e arratisjes.

Grupi i parë përbëhet kryesisht nga meshkuj, të cilët kanë filluar të luajnë kumar herët në jetë dhe që preferojnë lojëra që kërkojnë aftësi. Nga ana tjetër, lojtarët e arratisjes preferojnë të luajnë lojëra fati, si lojëra elektronike video. Ata luajnë për t'i shpëtuar jetës së tyre reale dhe ndërkohë që e bëjnë, harrojnë dhimbjen fizike dhe emocionale për ca kohë. Pastaj është një grup i vogël njerëzish që luajnë bixhoz dhe ata janë grupi problematik.

Sasia e parave që mund të humbni gjatë lojërave të fatit është teorikisht e pakufizuar. Ju mund të humbni, le të themi, 50,000 dollarë në njërën dorë për shembull. Mund ta imagjinoni sa e vështirë mund të jetë të jetosh me një borxh që nuk mund ta paguani. Për këtë arsye, është shumë e rëndësishme të njihni problemet e lojërave të fatit dhe madje të merrni masa paraprake edhe para se të filloni të luani për para të vërteta. Sjellja e mëposhtme konsiderohet problematike:

· Kur një person është i preokupuar me lojërat e fatit. Gjithçka që ata mund të mendojnë dhe bëjnë është të rrotullohen rreth përvojave të tyre të mëparshme të lojërave të fatit dhe ata po planifikojnë sipërmarrjet e tyre të reja të lojërave të fatit. · Kur fillojnë të luajnë me më shumë para për të arritur eksitimin e dëshiruar. · Kur ata përsërisin përpjekjet e pasuksesshme për të kontrolluar apo edhe për të reduktuar kumarin e tyre. · Kur luajnë bixhoz për t'i shpëtuar jetës reale që përbëhet nga probleme dhe sfida. · Kur përpiqen të rifitojnë paratë që kanë humbur me më shumë kumar. · Kur fillojnë të gënjejnë familjen dhe miqtë e tyre dhe përpiqen të mbulojnë kumarin e tyre. · Kur fillojnë të kryejnë veprime të paligjshme si falsifikim apo vjedhje. · Kur humbasin mundësinë e punës, arsimimit dhe karrierës, rrezikojnë marrëdhëniet e tyre, sa për të përmendur disa. · Kur ata mbështeten te të tjerët për të lehtësuar një situatë të dëshpëruar financiare.

Ne e dimë se nuk është e lehtë të përballesh me çdo lloj varësie, por gjëja e parë që duhet të bësh është të pranosh se ke një problem dhe të kërkosh ndihmë. Mos harroni se kurrë nuk është vonë për të filluar nga e para në jetë. Nuk është vetëm një gjë që duhet të bëni për t'u marrë me problemet e lojërave të fatit. Zakonisht është një kombinim i gjërave të mëposhtme: · Këshillim · Terapi konjitive e sjelljes · Programe të bazuara në hapa · Vetëndihmë · Mbështetje nga bashkëmoshatarët · Medikamente · Intervistë motivuese · Program me 12 hapa anonim kumarxhinj

Kufiri i depozitave

Kur depozitoni limitin tuaj edhe para se të filloni të luani, sigurohuni që të mos shpenzoni më shumë sesa keni ndërmend. Ulja e kufijve zbatohet menjëherë, por kur përpiqeni të rrisni kufirin tuaj mund të zgjasë deri në 24 orë. Kjo është një kohë që kazinoja ju jep të rishikoni vendimin tuaj. Pas kësaj kohe, nëse ende dëshironi të rrisni kufirin e depozitave, mundeni. Ju mund të ndryshoni limitet tuaja të depozitave përmes arkëtarit ose duke kontaktuar Ekipin e Mbështetjes së Anëtarëve.

Test i Vetëvlerësimit

Pavarësisht se në cilën fazë të lojërave të fatit jeni, mund të bëni një test vetëvlerësimi për të parë nëse jeni të sigurt ose zakonet tuaja të kumarit do të shkaktojnë probleme në të ardhmen. Këto janë pyetje të thjeshta po/jo dhe duhet të jeni të sinqertë kur u përgjigjeni:

 1. A keni humbur ndonjëherë shkollën ose punën për shkak të lojërave të fatit?
 2. A jeni ndjerë ndonjëherë i pakënaqur për shkak të lojërave tuaja të fatit?
 3. A ka ndikuar ndonjëherë kumari në reputacionin tuaj?
 4. A ndjeni ndonjëherë pendim pas lojërave të fatit?
 5. A i keni luajtur ndonjëherë paratë që ju nevojiten për le të themi qiranë?
 6. A keni ndjerë ndonjëherë një rënie në ambicien tuaj për shkak të lojërave të fatit?
 7. A keni ndjekur ndonjëherë humbje?
 8. A keni një dëshirë për t'u rikthyer sërish në lojërat e fatit pas një fitoreje të mirë?
 9. A i hidhni kumar të gjitha paratë që keni?
 10. A keni marrë ndonjëherë para hua për të luajtur kumar?
 11. A i shitni pasuritë tuaja për të pasur para për lojërat e fatit?
 12. A ndiheni hezitues për të përdorur 'paratë e lojërave të fatit' për diçka tjetër?
 13. A kujdeseni më shumë për lojërat tuaja të fatit sesa për mirëqenien e vetes dhe familjes suaj?
 14. A luani kumar më shumë nga sa keni ndërmend?
 15. A luan kumar për të shpëtuar nga problemet e përditshme?
 16. A keni menduar ndonjëherë të kryeni një aktivitet të paligjshëm për të financuar zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 17. A vuani nga pagjumësia e shkaktuar nga zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 18. A keni një dëshirë për të luajtur kumar pas një debati?
 19. Dëshironi të festoni lajmin e mirë me lojërat e fatit?
 20. A keni menduar ndonjëherë të vetëvriteni për shkak të lojërave tuaja të fatit?

Vetëpërjashtimi

Nëse dëshironi të bëni një pushim nga kumari, mund ta bëni këtë lehtësisht. Ju mund të kërkoni një periudhë 'të pushoni' për 1, 2, 7, 14 ditë, madje mund të bëni një pushim për një muaj ose 6 muaj nëse besoni se është e nevojshme. Gjatë kësaj kohe nuk do të mund të hyni në llogarinë tuaj. Nuk do të mund ta riaktivizoni llogarinë tuaj përpara përfundimit të periudhës kohore. Pasi të ketë përfunduar periudha kohore, duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe të kërkoni riaktivizimin.

Nëse ende nuk jeni të sigurt nëse vetëpërjashtimi është alternativa më e mirë për ju, atëherë mund t'i bëni vetes këto pyetje:

 1. A ju merr të gjithë kohën lojërat dhe ju ndërhyjnë në punë apo në përgjegjësi të tjera?
 2. A po përpiqeni të rikuperoni humbjet tuaja të mëparshme?
 3. A keni sjellje të tjera të varësisë?
 4. A luani kur jeni nën ndikimin e alkoolit apo substancave të tjera?

Nëse i jeni përgjigjur me 'po' të paktën njërës prej pyetjeve, atëherë duhet të mendoni të kërkoni ndihmë profesionale dhe të përjashtoni veten nga kumari. Një gjë tjetër që mund të bëni është të instaloni softuer që do t'ju ndalojë të hyni në çdo faqe interneti të lojërave të fatit si: Cyber Patrol, GamBlock ose Net Nanny.

Si të merrni ndihmë për problemet e lojërave të fatit?

Problemi i lojërave të fatit është një çështje serioze që duhet trajtuar në kohë. Nuk ka një gjë të sigurt që do t'ju ndihmojë të kapërceni varësinë tuaj, por shumë gjëra të ndryshme të kombinuara. Ju mund të mos jeni në dijeni, por ka grupe Anonime të Kumarxhinjve në pothuajse çdo qytet të madh. Ata janë një grup i mrekullueshëm mbështetës që mund t'ju ndihmojë vërtet në kohë nevoje. Mos u besoni njerëzve që ju ofrojnë një formulë magjike që do t'ju ndihmojë të zgjidhni problemin tuaj brenda natës. Kjo është një çështje komplekse dhe nuk ka asnjë metodë të uniformuar që do të funksionojë për të gjithë. E gjitha varet se çfarë lloj personi jeni dhe a jeni i gatshëm të bëni diçka në lidhje me çështjen tuaj. Mund të provoni të telefononi linjat e ndihmës për problemin e lojërave të fatit. Ato janë konfidenciale dhe janë në dispozicion 24/7. Këtu janë disa numra që mund t'ju duken të dobishëm:

· Linja e Ndihmës Kombëtare e Australisë për lojërat e fatit: 1800 858 858 · Linja telefonike për lojërat e fatit në Belgjikë: 0800 35 777 (SOS SPELEN) · Kanada (Linja e ndihmës për problemet e lojërave të fatit në Ontario): 1-888-230-3505, 1-87-884-6 00 420 284 016 666 · Linja e ndihmës për problemet e fatit në Francë (Adictel): 0805 02 00 00 · Linja e ndihmës për problemet e kumarit në Gjermani: (1) 544 13 57, 711 2054 345, 800 1 529 308 1 529 Britain 529 deri në mesnatë) · Linja ndihmëse për varësinë nga bixhozi grek (KETHEA): 1114 · Linja e ndihmës për problemet e kumarit në Hungari: 00 36 431 9792 · Linja e ndihmës për varësinë ndaj kumarit në Itali: 800558822 · Linja e ndihmës për problemet e kumarit në Suedi: 00 46 20 819 Linja Kombëtare e ndihmës për problemet e kumarit -800-522-4700 · Kumarxhinj amerikanë anonimë: 1-888-GA-HELPS

Kontroll i realitetit

Mund të vendosni një njoftim alarmi që do t'ju kujtojë se sa kohë keni shpenzuar duke luajtur një lojë. Shkoni te skeda e menysë dhe zgjidhni "Kujtesa e kohës së lojës". Pasi të shfaqet mesazhi kërcyes, mund të "Rifilloni" ose "Mbyllni" lojën.

Në shfaqjen e kontrollit të realitetit, mund të kontrolloni gjithashtu historinë tuaj të lojërave. Duhet të klikoni në 'Shiko Historinë e Lojërave' dhe të shihni fitoret dhe humbjet e periudhës së fundit 30 ditore, 60 ditore ose 90 ditore.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (15)
Angleze
Daneze
Franceze
Gjermane
Hungareze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Polake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Çeke
LicencatLicencat (8)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat
Baccarat Dragon Bonus
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
PokerPoker me tre letra
Politika
Prestige Live Roulette
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet virtuale
Sportive
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
The Oscars
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (15)
Franca
Hungaria
Italia
Japonia
Kanadaja
Kina
Korea Jugore
Letonia
Mbretëria e Bashkuar
Polonia
Portugalia
Republika Çeke
Rumania
Rusia
Spanja
SoftwareSoftware (10)