888 Casino - Games

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Games

Bakarat

Online Baccarat është një lojë interesante për të luajtur. Procesi i vendimmarrjes trajtohet nga tregtari ku ata tërheqin letrat duke ndjekur rregulla specifike. 

Loja luhet me 8 kuverta letrash ku shpërndahen 4 letra dhe letra e parë dhe e tretë i shkojnë lojtarit dhe letra e dytë dhe e katërt i shkojnë bankierit.

888 Casino

Nëse totali i secilës dorë është 8 ose 9, kjo konsiderohet 'Natyrore' dhe loja ka mbaruar, që do të thotë se nuk shpërndahen letra shtesë. Nëse totali i të dyja duarve është i njëjtë, atëherë deklarohet një 'Baraz'.

Një kartë e tretë mund të tërhiqet nëse nuk ka rezultate të kënaqshme gjatë shortit të parë. Karta e tretë shpërndahet me fytyrë lart, fillimisht Lojtarit dhe më pas Bankierit. Gjatë Baccarat mund të shpërndahet vetëm një kartë shtesë.

Si të luani Baccarat

Ideja e Baccarat është të vendosni një bast në dorën që besoni se do të fitojë. Kjo u jep lojtarëve pesë opsione për të vënë bast duke përfshirë:

· Dora e lojtarit · Dora e bankierit · Dora lidhëse · Çifti i lojtarit · Çifti i bankierit

Disa variacione të Baccarat lejojnë baste shtesë dhe ndër më të njohurat janë bastet anësore si 'Player Pair' dhe 'Banker Pair'. Kjo do të thotë që ju jeni duke vënë bast që dy letrat e para do të jenë çifte si dy 5 për shembull. Lojtarët mund të bëjnë baste tradicionale, si dhe baste anësore. Basti anësor ka një normë pagese 12:1.

Rregulli i kartës së tretë

Kur lojtari ose bankieri ka një total prej 8 ose 9, ata janë të detyruar të qëndrojnë në këmbë. Kur totali i lojtarit është 5 ose më pak, atëherë lojtari detyrohet të barazojë. Kur lojtari qëndron në këmbë, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë kur ata të kenë një total prej 5 ose më pak.

Slot

Luajtja e lojërave elektronike në internet është ndoshta një nga aktivitetet më emocionuese që kazino ka për të ofruar. Lojërat janë argëtuese dhe drithëruese me grafikë spektakolare dhe fitore mahnitëse. Fjalë për fjalë ka një lojë për çdo shije në 888 Casino.

Slots Jackpot – Disa nga jackpot-et më të mëdha janë të disponueshme këtu për ju. Nëse jeni në lojëra elektronike klasike dhe lojëra elektronike të videove që ofrojnë jackpot të mëdha, atëherë jeni në një kënaqësi. Ju mund të ndiqni ëndrrat tuaja jackpot këtu në 888 Casino. Disa nga lojërat elektronike më të njohura përfshijnë The Unholy, Millionaire Genie dhe Pirates Millions.

Slot Races – Nëse lojërat e mbushura me aksion dhe me bonus janë gjëja juaj, atëherë do të gjeni shumë interesante në 888 Casino. Ju mund të luani turne slot me entuziastë të tjerë dhe të fitoni çmime të mëdha, duke përfshirë rrotullime falas, bonuse dhe çmime në para. Imagjinoni të luani të njëjtën lojë me lojtarë të tjerë dhe të konkurroni për të njëjtin çmim. Adrenalina është e vërtetë dhe kjo ndjesi e garave me shpejtësi të lartë i çon lojërat elektronike në një nivel krejtësisht të ri.

Go Wild for Bonuses – Slotet online vijnë me shumë veçori të ndryshme që e bëjnë lojën të luajë më emocionuese. Ju mund të zgjidhni lojën tuaj bazuar në shumë gjëra si numri i linjave të pagesës, bast minimal dhe maksimal, rrotullime falas, vetëm për të përmendur disa. Gjithmonë duhet të kërkoni lojëra që përfshijnë lojëra bonus që vërtet mund të rrisin ekuilibrin tuaj në pak sekonda. Nëse marrim për shembull pasuritë irlandeze, loja përmban jackpot progresiv, ngjitje të egra dhe rrotullime falas të cilat mund të përmirësojnë seriozisht fitimet tuaja.

Poker

Pokeri është një lojë që duhet ta mësoni përpara se ta luani. Ka një sërë rregullash që duhet t'i mësoni përmendësh, sepse nuk dëshironi të futeni në lojë pa njohuri paraprake. Le ta pranojmë, kjo mund të jetë një përvojë shumë e kushtueshme për ju. Këto janë gjërat që duhet të dini përpara se të filloni të luani:

· Renditja e dorës së pokerit · Njih pozicionet e tabelës · Ndjek veprimet para-flop · Ndjek veprimet pas-flop · Ndjek veprimet pas kthesës · Pasojnë aksionin pas lumit · Faza e përballjes · Raundi i ri

Renditja e dorës së pokerit – Nëse nuk jeni shumë të mirë në bllof, atëherë duhet të keni dorën e renditur më të lartë në mënyrë që të fitoni. Dora më e lartë në shumicën e variacioneve të pokerit është Royal Flush.

Njihni pozicionet e tavolinës – Të gjitha veprimet në poker përqendrohen në Buton, përveç Stud. Në anën e majtë të Butonit janë pozicionet e hershme si Blinds Small dhe Big, të cilat veprojnë të parat pas rënies. Në anën e djathtë është Pozicioni i Vonë, i cili vepron i fundit pas flopit, dhe vendet në mes janë Pozicioni i Mesëm.

Pas veprimit para-flop - Loja fillon me lojtarin e ulur majtas të Big Blind dhe veprimi vazhdon në drejtim të akrepave të orës, ku Big Blind vepron i fundit. Lojtarët kanë tre drejtime veprimi ku ata mund të palosin, thërrasin ose ngritin.

Pas veprimit post-flop – Në post-flop lojtarët kanë mundësinë të kontrollojnë letrat e tyre dhe të mos bëjnë asgjë, ata mund të bastojnë, të thërrasin, të palosin ose të rrisin. Kjo sigurisht varet nga veprimet e tyre paraprake.

Pas veprimit pas kthesës – Gjatë këtij hapi lojtarët marrin kartën e tyre të pestë të komunitetit pasi të përfundojë raundi i basteve post-flop. Ju keni të njëjtat opsione këtu ku nuk mund të bëni asgjë, të vini bast, të telefononi, të palosni ose të rritni.

Pas veprimit pas lumit – Kur keni 5 letra, mund të bëni lehtësisht një dorë fituese, nëse nuk e bëni, atëherë mund të provoni të bëni bllof. Faza e përballjes - Duhet të jenë të paktën 2 lojtarë që të ndodhë një përballje. Lojtarët zbulojnë letrat e tyre dhe ai me dorë më të mirë është fitues.

Raund i ri – Pasi fituesi të jetë vendosur, është koha për një raund të ri.

Duart e Pokerit

Është shumë e rëndësishme të mësoni sistemin e renditjes së dorës së pokerit. Ju duhet të mësoni se cilat duar janë renditur më lart, kështu që duhet të dini se kur të ngrini ose palosni.

Si të luani Texas Hold'em

Texas Hold'em është një nga variantet më të njohura të pokerit dhe luhet gjatë WSOP. Ideja e lojës është të formoni dorën më të mirë të pokerit me 5 letra duke përdorur 2 letrat tuaja të vrimës së bashku me 5 letra të komunitetit.

Si të luani 7 Card Stud?

Gjatë 7 Card Stud lojtarët marrin 7 letra dhe nuk ka letra të komunitetit. Ju duhet t'i përdorni ato letra vetëm për të krijuar dorën tuaj më të mirë. Kjo lojë ka një raund më shumë se Hold'em, dhe gjithashtu ka antes para-flop, baste për të hyrë dhe letra të shpërndara në 5 rrugë.

Si të luani Omaha Hi?

Omaha Hi luhet me 4 letra vrima dhe lojtarët duhet të bëjnë më të mirën duke përdorur 2 nga ato letra dhe 3 nga 5 letrat e përbashkëta. Pra, edhe nëse keni 4 letra të mira në dorë, mund të përdorni vetëm 2 prej tyre.

Në Omaha Hi-Lo ka dy duar fituese, një dorë Hi dhe Lo. Gjatë lojës ju mund të përdorni 2 nga 4 letrat me vrima dhe 3 nga 5 letra të përbashkëta për të formuar dorën më të mirë. Për të formuar Lo ju duhet të përdorni karta që janë më të ulëta se 8, dhe për të formuar Hi ju duhet të përdorni karta më të larta se 8.

Blackjack

Blackjack është një lojë e mrekullueshme me letra që teston aftësitë dhe strategjitë tuaja. Numri magjik në këtë lojë është 21, por çdo dorë që mund tregtarin është gjithashtu e mirë. Ka shumë variante të ndryshme të lojës, kështu që do të thotë se ka diçka për të gjithë. Ju mund të luani Blackjack Classic ose nëse jeni duke kërkuar për diçka më sfiduese, mund të provoni Blackjack Multi-Hand ku mund të luani 3 duar njëkohësisht. Për më tepër, ju mund të luani Blackjack Live me tregtarë të vërtetë ku mund të ndërveproni jo vetëm me tregtarin, por edhe me lojtarë të tjerë.

Strategjia e Blackjack

Kur bëhet fjalë për strategjinë e Blackjack, nuk mund të bëni shumë. Për të qenë i sinqertë, nuk mund të parashikoni letrat që shpërndahen, mund të shpresoni vetëm se do të merrni ato të duhurat, ose më të mira se ato të tregtarit. Por ka diçka që ju mund të bëni në të vërtetë - gjithmonë mund të zgjidhni lojën me skajin më të ulët të shtëpisë. Në këtë mënyrë do të përmirësoni shanset tuaja për të fituar. Për më tepër, ju gjithmonë mund të praktikoni blackjack online falas dhe mund të merrni një ndjenjë të lojës dhe të merrni më shumë përvojë.

Si të luani blackjack?

Zakonisht në lojën e blackjack përdoren 4 kuverta letrash. Lojtari vendos një bast dhe konkurron kundër tregtarit. Lojtari dhe tregtari marrin secili nga 2 letra dhe qëllimi përfundimtar është të kenë një dorë me gjithsej 21 ose afër 21. Letrat ndërmjet 2 dhe 9 kanë vlerën e tyre ndërsa Ace, King, Queen, Jack dhe 10 kanë vlerën 10 emërtimi.

Në blackjack klasik të dy letrat e lojtarit shpërndahen me fytyrë lart, ndërsa letra e parë e tregtarit shpërndahet me fytyrë lart dhe e dyta me fytyrë poshtë. Lojtari lejohet të tërheqë letra shtesë për të arritur një total prej 21. Nëse totali i kalon 21, lojtari shkon 'bust' dhe ata humbasin dorën pavarësisht se çfarë ka tregtari.

Lojtari mund të vendosë të 'qëndrojë' nëse është i kënaqur me dorën që i jepet. Tregtari duhet të qëndrojë në 17 ose më lart dhe nuk mund të tërheqë letra shtesë. Ideja e lojës është që të ketë një dorë që është më e lartë se ajo e tregtarit pa thyer kufirin e 21-të.

Terminologjia e Blackjack

Për të luajtur blackjack ju duhet të dini rregullat, por në të njëjtën kohë duhet të njiheni me terminologjinë. · Goditje - Kur 'goditni' ju po tërheqni letra shtesë në dorën tuaj. · Qëndroni – Kur “qëndroni” zakonisht do të thotë se jeni të kënaqur me dorën tuaj, kështu që nuk keni nevojë për letra shtesë. · Bust – Kur “bust” ju keni një dorë totale mbi 21 dhe humbni automatikisht. · Dora e fortë - Kur keni një 'dorë të fortë' do të thotë se keni një dorë pa një Ace, ose një dorë ku Ace ka vlerën 1. · Dorë e butë - Kur keni një 'dorë të butë' do të thotë se keni një dora ku Ace ka vlerën 11. · Double Down – Kur një lojtar zgjedh të 'dyfishojë', kjo do të thotë se ata i dinë 2 letrat e tyre dhe vendosin të dyfishojnë bastin e tyre dhe tërheqin një kartë më shumë në dorë. · Ndarje – Kur ‘ndani’ dorën tuaj, kjo do të thotë se keni një palë dhe e ndani në dy duar të veçanta. Një bast shtesë vendoset në dorën e re, që do të thotë që të dyja duart luhen veçmas. · Sigurimi – Sigurimi i lejon lojtarët të mbrohen nga Blackjack-u i mundshëm i një tregtari. Kjo zakonisht bëhet kur karta e fytyrës së tregtarit është një Ace.

Ruletë

Kur luani ruletë keni ndjenjën se gjithçka varet nga vendimi juaj. Loja duket mjaft e thjeshtë, por vënia e basteve mund të jetë e frikshme ndonjëherë. Pasi të kaloni pak kohë duke luajtur këtë lojë, do të shihni se është një gjë e mirë të dini se si të vendosni bastet dhe të dini shanset më të mira në ruletë.

Në thelb ka dy variacione të ndryshme të kësaj loje, ruletë amerikane dhe evropiane. Pasi të mësoni këto lojëra, do të dini se cila ofron shanset më të mira. Gjëja e parë që duhet të dini është se si duket tavolina e ruletit dhe më pas çfarë lloj bastesh mund të vendosni në të. Ekzistojnë dy baste kryesore që mund të vendosni:

· Bastet e brendshme · Bastet e jashtme

Ju do të keni shanset më të mira në ruletë nëse vendosni baste brenda. Këto baste përfshijnë baste me një numër të vetëm ose një kombinim numrash që janë pranë njëri-tjetrit në tryezë.

Bastet e jashtme vendosen në kutitë që janë rreth numrave. Ju nuk vendosni një bast në një numër specifik këtu. Ju vini bast për ngjyrat, për numrat tek ose çift, rreshtat ose grupet e numrave.

Për njerëzit që duan t'i mbajnë gjërat të thjeshta dhe të marrin shanset më të mira në ruletë, ka disa baste ruleti që mund ta ofrojnë këtë. Basti më popullor ndonjëherë është ikonik i kuq ose i zi. Ju duhet të zgjidhni një ngjyrë ku mendoni se topi do të ndalet, pavarësisht nga numri.

Edhe njerëzit që nuk dinë asgjë për ruletën janë të njohur me këtë bast.

Ka një numër të barabartë xhepash kuq dhe zi, kështu që ju keni një shans të madh për të marrë me mend saktë. Ju gjithashtu mund të zgjidhni shanset ose çiftet ose numrat e lartë ose të ulët. Këto janë gjithashtu baste shumë të thjeshta, por ka një shans të madh që të dyfishoni paratë tuaja pavarësisht nëse luani të mëdha apo të vogla. Këto janë gjithashtu baste perfekte për fillestarët, në mënyrë që ata të kenë një ndjenjë të lojës gjithashtu.

Pasi të ndiheni të përgatitur për baste më të komplikuara, ruleta do t'ju ofrojë një gamë të ndryshme opsionesh. Këto janë shanset kur luani ruletë të vetme zero. Kjo është thjesht sepse shanset kur luani ruletë evropiane janë pak më të mira se ato që ofron ruleta amerikane.

· Një bast i drejtpërdrejtë ka shanse 36 me 1. Ju mund ta vendosni këtë bast në çdo numër të vetëm që është në tryezën e ruletës · Një bast i ndarë ka shanse 17.5 me 1. Ju mund ta vendosni këtë bast në çdo 2 numra që janë në vijim me njëri-tjetrin · Një bast në rrugë ka shanse 11.33 me 1. Ky bast mund të vendoset në 3 numra që janë në një rresht horizontal · Një bast këndi ka koeficient 8.25 me 1 dhe ky bast vendoset në 4 numra që janë së bashku · Një bast linjë ka shanse 5.17 me 1 dhe ky bast vendoset në 6 numra me radhë · Një bast kolone ka shanse 2.08 me 1 dhe ky bast vendoset në 12 numra në të njëjtën kolonë · Një duzinë bast ka të njëjtat shanse si bast kolone 2.08 deri në 1. Ky bast vendoset në 12 numra të njëpasnjëshëm

Bastet e vendosura mbi numrat ofrojnë shanset më të mira në ruletë, por shanset për të parashikuar numrat nuk janë aq të larta. Por ende ka një sërë bastesh të ndryshme që mund të vendosen për t'iu përshtatur buxhetit të secilit. Edhe pse ruleta konsiderohet të jetë kaq e njohur sepse është një lojë shumë e thjeshtë, ju duhet të jeni të përgatitur përpara se të filloni të luani dhe të rrezikoni listën tuaj bankare.

Kartat Gërvishtëse

Kartat gërvishtëse janë një lojë fituese e menjëhershme. Këto ishin shumë të njohura në të kaluarën kur njerëzit i blinin për një ndryshim. Ata gëzojnë një popullaritet të madh në ditët e sotme, falë kazinove të shumta në internet. Ju mund të gjeni disa nga zgjedhjet më të mira të lojërave me letra gërvishtëse në 888 Casino për t'i shijuar.

Ju mund të gjeni karta gërvishtëse në shumë forma dhe madhësi të ndryshme. Nëse ende nuk jeni njohur me konceptin, mund t'i gjeni lojërat edhe në versionin demo. Provoni të zbuloni një katror në një kohë ose zbuloni të gjitha menjëherë për të përshpejtuar procesin e arkëtimit. Çdo kartë gërvishtje është unike, ato ofrojnë tema të ndryshme dhe ofrojnë shumëzues dhe lojëra falas.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (15)
Angleze
Daneze
Franceze
Gjermane
Hungareze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Polake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Çeke
LicencatLicencat (8)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat
Baccarat Dragon Bonus
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
PokerPoker me tre letra
Politika
Prestige Live Roulette
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet virtuale
Sportive
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
The Oscars
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (15)
Franca
Hungaria
Italia
Japonia
Kanadaja
Kina
Korea Jugore
Letonia
Mbretëria e Bashkuar
Polonia
Portugalia
Republika Çeke
Rumania
Rusia
Spanja
SoftwareSoftware (10)