888 Casino - About

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

888 është një kazino në internet që u themelua në vitin 1997. Kazinoja më parë quhej Casino-on-Net dhe është një nga kazinotë më të vjetra që është ende e njohur nga lojtarët në të gjithë botën. 888 Casino u bë kazinoja e parë e licencuar në internet në Shtetet e Bashkuara në 2013.

888 Casino

Kazinoja u krijua nga vëllezërit Aaron dhe Avi Shaked së bashku me partnerët e tyre Ron dhe Shay Ben-Yitshaq. Gjatë gjithë viteve 888 Casino ka marrë shumë çmime dhe është përmendur në revista si një nga kazinotë më të mira dhe duhet të pranojmë se kjo thotë shumë. · Në vitin 2015 ata kanë fituar çmimin Operatori më i Mirë i Kazinosë, Gaming Intelligence Award · Në 2014 kanë fituar Operatorin Dixhital të Vitit, Çmimin Global Gaming · Në 2013 kanë fituar dy çmime nga eGR Operator Awards për Operatorin e Vitit dhe Operatori më i mirë i kazinosë.

Pronari dhe CEO

Pronari i 888 Casino është 888 Holdings Plc Casinos dhe CEO aktual i tyre është Itai Pazner.

Numri i Licencës

Kazinoja funksionon nën licencën e lojërave të parashikuara sipas ligjeve të Maltës me numër licence MGA/B2C/543/2018 të lëshuar më 01/07/2019.

Ku është i bazuar 888 Casino?

Kazinoja aktualisht bazohet në adresën e mëposhtme: Niveli G, Quantum House, 75, Abate Rigord St., Ta' Xbiex, XBX 1120, Malta

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (15)
Angleze
Daneze
Franceze
Gjermane
Hungareze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Polake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Çeke
LicencatLicencat (8)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat
Baccarat Dragon Bonus
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
PokerPoker me tre letra
Politika
Prestige Live Roulette
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet virtuale
Sportive
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
The Oscars
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (15)
Franca
Hungaria
Italia
Japonia
Kanadaja
Kina
Korea Jugore
Letonia
Mbretëria e Bashkuar
Polonia
Portugalia
Republika Çeke
Rumania
Rusia
Spanja
SoftwareSoftware (10)