22BET Rishikimi 2024 - Security

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
BonusBonus 300 dollarë
Gama e gjerë e pagesave
12000+ lojëra elektronike
NĂ« dispozicion bastet sportive
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Gama e gjerë e pagesave
12000+ lojëra elektronike
NĂ« dispozicion bastet sportive
22BET is not available in your country. Please try:
Security

Security

22Bet Casino është një kazino e besuar që kujdeset për klientët e tyre. I gjithë komunikimi midis jush dhe kazinosë është i koduar duke përdorur enkriptimin 256 bit SSL. Falë këtij sistemi, të gjitha informacionet tuaja janë të mbrojtura.

Kazinoja ka certifikatën GoDaddy SSL dhe ata gjithashtu kanë një ekip të shkëlqyer mashtrimi dhe sisteme të avancuara që zbulojnë dhe parandalojnë aktivitete të dyshimta të paligjshme.

Sa herë që besoni se llogaria juaj është komprometuar, për shembull, keni vënë re ndryshime të pazakonta në bilancin tuaj, duhet të kontaktoni menjëherë mbështetjen e klientit dhe t'i njoftoni ata.

Si mund t'i mbroni të dhënat tuaja?

Si mund t'i mbroni të dhënat tuaja?

Ka disa hapa që mund të ndërmerrni për të mbrojtur vetë llogarinë tuaj:

 • AsnjĂ«herĂ« mos e ndani llogarinĂ« tuaj – Ju jeni i vetmi person qĂ« duhet tĂ« pĂ«rdorni llogarinĂ« tuaj. Ju nuk duhet tĂ« lejoni askĂ«nd qĂ« tĂ« identifikohet nĂ« llogarinĂ« tuaj dhe tĂ« luajĂ« nĂ« emrin tuaj, dhe anasjelltas. Ne dĂ«shirojmĂ« t'ju kujtojmĂ« se ndarja e llogarisĂ« tuaj Ă«shtĂ« rreptĂ«sisht e ndaluar siç pĂ«rshkruhet nĂ« rregulloret e kazinosĂ«.

 • Mbroni fjalĂ«kalimin tuaj – Duhet tĂ« pĂ«rdorni njĂ« fjalĂ«kalim unik pĂ«r llogarinĂ« tuaj. PĂ«rpiquni tĂ« krijoni njĂ« fjalĂ«kalim qĂ« Ă«shtĂ« i vĂ«shtirĂ« tĂ« merret me mend, duke shmangur emrin dhe datĂ«n e lindjes pĂ«r shembull.

 • PĂ«rdorni fjalĂ«kalime tĂ« forta – FjalĂ«kalimet e forta janĂ« ato qĂ« janĂ« njĂ« kombinim i llojeve tĂ« ndryshme tĂ« karaktereve. Sigurohuni qĂ« fjalĂ«kalimi juaj tĂ« jetĂ« sa mĂ« i rastĂ«sishĂ«m, por diçka qĂ« do ta mbani mend lehtĂ«.

 • Ndryshoni rregullisht fjalĂ«kalimet – Sa herĂ« qĂ« besoni se fjalĂ«kalimi juaj Ă«shtĂ« komprometuar, duhet ta ndryshoni atĂ«.

 • Mbani pĂ«r vete informacionin tuaj tĂ« hyrjes – AsnjĂ«herĂ« nuk duhet tĂ« ndani fjalĂ«kalimin tuaj me askĂ«nd. Mbajeni atĂ« informacion vetĂ«m pĂ«r veten tuaj dhe edhe nĂ«se merrni njĂ« email qĂ« ju kĂ«rkon fjalĂ«kalimin tuaj, mos e bĂ«ni. Mos harroni se kazinoja nuk do t'ju kĂ«rkojĂ« kurrĂ« tĂ« ndani fjalĂ«kalimin tuaj me ta.

 • Mos e shkruani fjalĂ«kalimin tuaj – NĂ«se shkruani fjalĂ«kalimin tuaj, ka shumĂ« mundĂ«si qĂ« dikush ta gjejĂ« atĂ« dhe tĂ« keqpĂ«rdor informacionin tuaj.

 • Mbyllni gjithmonĂ« kompjuterin ose pajisjen tuaj celulare – AsnjĂ«herĂ« nuk duhet ta lini pajisjen tuaj pa mbikĂ«qyrje, veçanĂ«risht nĂ«se jeni regjistruar nĂ« llogarinĂ« tuaj. AsnjĂ«herĂ« nuk e dini se kush do tĂ« pĂ«rfundojĂ« me tĂ« dhĂ«nat tuaja dhe mĂ«nyrĂ«n se si do t'i pĂ«rdorin ato.

 • PĂ«rdorni fjalĂ«kalime tĂ« ndryshme pĂ«r secilĂ«n llogari – NjerĂ«zit priren tĂ« pĂ«rdorin tĂ« njĂ«jtin fjalĂ«kalim pĂ«r pothuajse çdo llogari qĂ« kanĂ«. Kjo nuk Ă«shtĂ« aq e sigurt, pasi duhet tĂ« pĂ«rdorni njĂ« fjalĂ«kalim tĂ« ndryshĂ«m pĂ«r secilĂ«n llogari qĂ« keni.

 • Mos e ruani fjalĂ«kalimin nĂ« shfletuesin tuaj – NĂ«se mĂ« shumĂ« se njĂ« person pĂ«rdor pajisjen tuaj, atĂ«herĂ« nuk Ă«shtĂ« ide e mirĂ« tĂ« ruani fjalĂ«kalimet tuaja. Skenari mĂ« i keq, çka nĂ«se laptopi ose celulari juaj vidhet, ata mund tĂ« kenĂ« lehtĂ«sisht qasje nĂ« llogaritĂ« tuaja.

 • Softueri juaj antivirus duhet tĂ« jetĂ« i pĂ«rditĂ«suar – Duhet tĂ« shmangni klikimin nĂ« lidhjet e dyshimta tĂ« emailit ose faqet e internetit. Mbajeni antivirusin tuaj tĂ« pĂ«rditĂ«suar dhe kryeni skanime tĂ« herĂ«pashershme pĂ«r spyware.

 • Mos u identifikoni nĂ« llogarinĂ« tuaj nĂ« Wi-Fi publik – NĂ«se mundeni, shmangni hyrjen nĂ« llogarinĂ« tuaj nĂ« biblioteka, kafene dhe vende tĂ« tjera publike.

 • Shmangni transaksionet nĂ« Wi-Fi publik – Kur pĂ«rdorni pikat e nxehta publike, ato mund tĂ« rrezikohen, kĂ«shtu qĂ« mund tĂ« jetĂ« e lehtĂ« pĂ«r pĂ«rdoruesit e tjerĂ« tĂ« pĂ«rgjojnĂ« tĂ« dhĂ«nat tuaja, kĂ«shtu qĂ« duhet tĂ« jeni tĂ« kujdesshĂ«m pĂ«r informacionin qĂ« dĂ«rgoni kur jeni lidhur.

 • Siguroni rrjetin tuaj Wi-FI – Duhet tĂ« siguroni gjithmonĂ« rrjetin tuaj pa tel me fjalĂ«kalim edhe nĂ« shtĂ«pi dhe nĂ« punĂ«. NĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« individĂ«t e paautorizuar nuk mund tĂ« rrĂ«mbejnĂ« rrjetin tuaj dhe tĂ« pĂ«rdorin tĂ« dhĂ«nat tuaja.

Auditimi / RNG

Rezultatet e lojës në 22Bet Casino prodhohen nga një gjenerues numrash të rastësishëm ose i njohur më mirë si RNG. Kjo siguron drejtësi të plotë dhe nuk ka asnjë përfshirje nga palët e treta.