22BET Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
BonusBonus 300 dollarë
Gama e gjerë e pagesave
12000+ lojëra elektronike
Në dispozicion bastet sportive
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Gama e gjerë e pagesave
12000+ lojëra elektronike
Në dispozicion bastet sportive
22BET is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Edhe pse bixhozi është një aktivitet argëtues, ka disa rreziqe. Kazinoja informon klientët e saj për shanset për të fituar, por ata gjithashtu paralajmërojnë lojtarët e tyre për rreziqet e mundshme. Pra, me gjithë drejtësinë, duhet të jeni vërtet të kujdesshëm kur bëhet fjalë për lojërat e fatit, pasi mund të tërhiqeni lehtësisht.

Për t'ju ndihmuar të kuptoni më mirë zakonet tuaja, ju këshillojmë t'i kaloni këto pyetje të thjeshta dhe t'u përgjigjeni atyre sinqerisht. Nëse përgjigjja është 'po' për shumicën prej tyre, atëherë sjellja juaj ju vë në rrezik:

 • I shpenzoni paratë tuaja në mënyrë të pakontrolluar?
 • A merrni hua para për të luajtur kumar?
 • A kaloni mjaftueshëm kohë me familjen tuaj?
 • A zemëroheni kur njerëzit përmendin zakonet tuaja të lojërave të fatit?
 • A keni ende të njëjtin interes për hobi tuaj si përpara se të fillonit të luanit kumar?
 • A ndiheni keq për shkak të dështimeve tuaja në lojërat e fatit?
 • A gënjeni për të mbuluar shumën e parave që shpenzoni për kumar?

Hapi i parë drejt çdo rikuperimi është të pranoni se në të vërtetë keni një problem. Pra, mbani mend se nuk është kurrë vonë për të pranuar se keni një varësi dhe përpiquni ta luftoni atë. Ju nuk mund ta bëni këtë vetë, kështu që ju duhet të kërkoni ndihmë si nga profesionistët ashtu edhe nga familja juaj.

Për hir tuaj, ju lutemi lexoni informacionin e mëposhtëm edhe përpara se të filloni të luani kumar për të ulur rrezikun e zhvillimit të një varësie:

 • Mos e shihni kumarin si burimin tuaj kryesor të të ardhurave.
 • Vendosni limite kohore dhe parash dhe mos i thyeni kurrë kur luani.
 • Asnjëherë mos luani kumar nëse jeni nën ndikimin e alkoolit ose të ndonjë substance tjetër.
 • Asnjëherë mos luani kumar kur ndiheni në depresion, pasi kjo mund të ndikojë në vendimmarrjen tuaj.
 • Bëj bixhoz me paratë që mund të përballosh për të humbur.
 • Asnjëherë mos ndiqni humbjet.
Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

22Bet vendos limite ditore dhe javore për çdo lojtar. Nëse dëshironi, gjithmonë mund të ulni kufijtë dhe ky vendim hyn në fuqi menjëherë. Por në rast se dëshironi të rrisni kufirin e depozitave, atëherë mund të duhen deri në 24 orë përpara se kërkesa të përpunohet. Ju mund të personalizoni limitet tuaja të depozitave në "Cilësimet e llogarisë".

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Lojtarët mund të pushojnë nga lojërat e fatit sa herë që dëshirojnë. Ata kanë mundësinë të ngrijnë llogarinë e tyre për një periudhë nga 6 muaj deri në 5 vjet. Në këtë mënyrë lojtarët mund të mbrohen nga kumari kompulsiv pasi nuk mund të luajnë kumar derisa të skadojë periudha e bllokimit.

Nëse keni nevojë për ndihmë me vetëpërjashtimin, mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'ju udhëheqin gjatë procesit. Mund ta bëni edhe vetë. Ju duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj dhe të hyni në seksionin "Profili" në seksionin "Llogaria ime".

Duhet të mbani mend se duhet të merrni vendimin për të përjashtuar veten nga kumari. Kazinoja mund t'ju ndihmojë gjatë procesit, por ata nuk mund të marrin vendimin për ju.