22BET - Games

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Games

Në 22Bet mund të gjeni një përzgjedhje masive të lojërave të disponueshme. Ka diçka për të gjithë, pavarësisht nëse jeni fillestar apo jeni ekspert në këtë fushë. Nëse nuk keni luajtur kurrë një lojë kazino më parë, atëherë jeni në vendin e duhur. Ju mund të provoni shumicën e lojërave falas dhe të mësoheni me to.

Kjo është një mundësi e shkëlqyer për lojtarët e rinj pasi nuk dëshironi të filloni të luani një lojë përpara se të njihni rregullat sepse kjo mund të kthehet në një përvojë shumë të kushtueshme. Pasi ta dini rrugën tuaj, mund të filloni të luani për para të vërteta dhe të shijoni të gjitha përfitimet që kazinoja ka për të ofruar. Ju mund të zgjidhni nga kategori të ndryshme lojërash duke përfshirë:

 • Ruletë
 • Blackjack
 • Bakarat
 • Slots
 • Lojëra elektronike progresive
 • Video poker
 • Lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë

Bakarat

Glitz dhe glam e të luajturit baccarat tani janë të disponueshme për të gjithë falë versionit online të lojës. Nuk keni pse të shqetësoheni nëse nuk keni një kazino që mund ta vizitoni pranë jush. Ju duhet vetëm një lidhje e mirë interneti dhe një pajisje për të luajtur. Loja gjithashtu vjen me shumë variante nga të cilat mund të zgjidhni.

Mini Baccarat – nëse nuk doni të rrezikoni shumë dhe thjesht shijoni një lojë të thjeshtë baccarat tani, mund ta bëni këtë nëse zgjidhni Mini Baccarat. Loja luhet me kufij më të ulët, dhe në përputhje me rrethanat, tabela është shumë më e vogël, që do të thotë se strehon edhe më pak lojtarë.

Baccarat Chemin de Fer – Ky version i baccarat mori emrin e tij pas transportit të shpejtë hekurudhor që do të thotë se loja është gjithashtu me ritme të shpejta. Loja luhet me 6 kuverta letrash dhe lojtari merr rolin e bankierit dhe merret me letrat.

Lojtarë të ndryshëm marrin rolin e bankierit për t'u marrë me letrat gjatë lojës. Loja vazhdon në atë mënyrë që lojtari me dorën më të lartë të vendosë për ecurinë e lojës. Vendimi përfshin nëse ata do të godasin dhe do të marrin një kartë tjetër ose do të qëndrojnë.

Baccarat me tregtar të drejtpërdrejtë – Bacarat live sjell lojën e vërtetë të kazinosë pikërisht përpara jush në desktopin tuaj ose pajisjen tuaj të dorës. Lojërat transmetohen në definicion të lartë në mënyrë që të keni përvojën e plotë dhe të ndiqni veprimin sikur të ishit fizikisht i pranishëm. Krupierët janë zakonisht aziatikë ose evropianë dhe ata janë shumëgjuhësh, kështu që nëse keni ndonjë pyetje, ata mund t'ju ndihmojnë. Disa nga lojërat më të njohura të baccarat live përfshijnë:

 • Shtrydhja e Bakaratit
 • Bakarat me shpejtësi
 • Baccarat progresive
 • Bakarat VIP

Si të luani baccarat

Baccarat është një lojë shumë e lehtë për t'u mësuar. Duke qenë se është një lojë fati, nuk kërkon shumë aftësi, kështu që mund ta luani sa herë të doni për argëtim, pa pasur nevojë të mbani mend paraprakisht një sërë rregullash. Nëse rastësisht jeni fillestar, atëherë udhëzuesi ynë hap pas hapi do t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë lojën.

Ideja në baccarat është të vini bast në dorën që do të ketë një vlerë më afër 9. Mund të vini bast në dorën e lojtarit ose në dorën e bankierit. Vlerat e kartave janë paksa të ndryshme nga lojërat e tjera. Për shembull, nëse merrni 2 letra me vlerë 6 dhe 8 që arrin në 14, mund të shihni se kjo është një vlerë më e lartë se 9. Në këtë rast, numri i parë nuk llogaritet, kështu që ju keni një dorë me një vlera totale 4.

Këtu është një listë e thjeshtë se si llogariten kartat në baccarat:

0 është dora më e ulët në baccarat, ose me fjalë të tjera dora më e keqe. Ju mund ta merrni këtë dorë nëse merrni dy letra me vlera 7 dhe 3 që janë gjithsej 10. Thamë që në baccarat e konsiderojmë numrin e fundit kur vlera e dorës është më e madhe se 9, pra në këtë rast është 0.

Numrat midis 2 dhe 9 kanë vlerën e tyre nominale

Asi llogaritet si 1

10, Jack, King dhe Queen vlerësohen me 10, ose 0 pasi numërohet vetëm shifra e fundit

Opsionet e basteve Baccarat

Ekzistojnë 3 opsione bastesh në baccarat. Ju duhet të parashikoni se cila dorë do të afrojë dorën më të lartë me 9 ose 9. Përpara se të vendosni të vendosni një bast, duhet të merrni parasysh skajin e shtëpisë. Ne do të rendisim opsionet e basteve më poshtë dhe ju duhet t'i zgjidhni ato me mençuri.

Vendosni një bast te 'Lojtari' – Kur vendosni një bast për një lojtar, kjo do të thotë se ju po parashikoni se ai do të ketë dorën më të mirë. Pagesa për këtë bast është 1:1 dhe avantazhi i shtëpisë është 1.36%

Vendosni një bast te 'Bankieri' – Kur vendosni një bast te bankieri, shpresoni që ai të përfundojë me dorën më të mirë. Pagesa për këtë bast është 1:1 por avantazhi i shtëpisë është pak më i ulët në 1.17%. Kjo ju jep një shans më të lartë për të arritur një fitore.

Vendosni një bast në një 'barazim' – Kur vendosni një bast në një barazim, shpresoni që edhe bankieri edhe lojtari të përfundojnë me një dorë me të njëjtën vlerë. Përparësia për këtë bast është 14.2%, që do të thotë se kjo ndodh rrallë. Dhe nëse ndodh, atëherë do të merrni një pagesë prej 8:1 për fitimet tuaja.

Një tjetër gjë shumë e rëndësishme që duhet të keni parasysh kur bëhet fjalë për vendosjen e basteve është RTP:

 • Bastet e lojtarëve RTP janë 98,76%
 • RTP e bastit Banker është 98.94%
 • Basti i barazimit RTP është 85.56%

Slots

Lojërat me video slot në internet janë një nga më të njohurat në çdo kazino. Këtu në 22Bet do të gjeni më shumë se 1000 lojëra nga ofrues të ndryshëm të mirënjohur duke përfshirë:

Play'n Go, Platipus, Nextgen Gaming, Netent, 1×2 Gaming, EGT, ELK, Booming Games, BGAMING, BetSoft, Belatra, GameArt, Iron Dog Studio, Isoftbet, Mr.Slotty, Red Tiger, Spinomenal dhe Thunderkick

Ata gjithashtu ofrojnë lojëra nga ofruesit më pak të njohur vetëm që të mund të kujdesen për shijen e lojtarit të tyre dhe përfshijnë gjithashtu lojëra nga ofruesit e mëposhtëm:

Xplosive, Sagaming, Play Pearls, Fugaso, Kalamba Games, Slotmotion, Revolver, Endorphina, Games Co, Noble, Lightning Box, Teknologji Kazino, Red Rake, Omi Gaming, Rakki Games, Tom Horn, Fazi, Multislot, Gameplay, Big Time Gaming , Wearecasino, Dreamtech, Betixon, Gamevy, Bet Digital, Lojëra realiste, Evoplay, Interplay (Lojëra fituese), Wazdan, Rival, Fantasma Games, Playson, Superlotto, Betsense, Play Pragmatic, Side City, August Gaming, Booongo, Bbin, Toptrend , Pg Soft, Nolimit City, Blueprint, Spade Gaming, Ka Gaming, Spigo, Habanero, DLV, Nektan Legacy, Join Games, Leander Games, Ganapati, Oryx, Pariplay, Felix, Spinmatic, Gamomat, Worldmatch, Concept Gaming, Apollo Games, Zeusi, Gii365 dhe Genii

Kjo do të thotë që ju mund të gjeni disa nga titujt më të mirë të disponueshëm në kazino dhe të shijoni kohën tuaj të lirë duke u zhytur në një nga lojërat tuaja të preferuara.

Blackjack

Blackjack është një lojë e vjetër kazinoje që gëzon një popullaritet të madh edhe sot. Shumë lojtarë shkojnë në kazino për të luajtur Blackjack dhe të rinjtë kanë filluar të eksplorojnë se çfarë ofron kjo lojë. Arsyeja pas këtij popullariteti të madh është fakti se kjo është një lojë shumë sfiduese. Nëse keni kohë dhe përkushtim, në fakt mund të mësoni se si të përmirësoni shanset tuaja për të fituar kur luani blackjack.

Blackjack online është një mundësi e shkëlqyer për të gjithë që ta provojnë këtë lojë pa lënë komoditetin e shtëpisë së tyre. Në 22Bet Casino do të gjeni një përzgjedhje të madhe të lojërave blackjack. Në fakt, ka 100 variante të ndryshme të lojës, kështu që ne besojmë se kazino ofron pothuajse çdo variant të njohur për ne.

Ju ndoshta po mendoni tani se do t'ju duhet një jetë për të mësuar të gjitha ato lojëra, por e vërteta është se në përgjithësi, ato janë të gjitha të njëjta me disa ndryshime të vogla. Këtu janë disa nga variantet më të njohura:

Dorëzimi i Blackjack – Arsyeja pse kjo lojë është kaq popullore është se ju lejon të hiqni bast nëse shanset nuk janë në favorin tuaj. Kjo do të thotë që ju nuk do të humbni të gjithë bastin tuaj, përkundrazi, do të merrni gjysmën e bastit mbrapsht.

Blackjack Surrender është një pikënisje e shkëlqyeshme për fillestarët pasi ata kanë një shans për të praktikuar lojën dhe të mos humbasin paratë e tyre shumë shpejt.

Blackjack me shumë duar – Kur zgjidhni këtë variant, do të mund të luani 5 duar menjëherë. Është e qartë se ky variacion është për lojtarët më me përvojë. Pra, lojtarët që mund të fokusohen në më shumë se një dorë në të njëjtën kohë dhe që pëlqejnë lojërat me ritme të shpejta do ta shijojnë vërtet këtë lojë.

Blackjack me ekspozim të dyfishtë – Ky është një variant tjetër që është i shkëlqyeshëm për fillestarët. Arsyeja për këtë është se letrat e të dy tregtarëve shpërndahen përballë. Kjo do të thotë se lojtari e di saktësisht se çfarë po ndodh, kështu që është më e lehtë të fitosh.

Ruletë

Ka kaluar më shumë se një dekadë qëkurse ruleta në internet ka ekzistuar. Për të luajtur lojën ju duhet të shkarkoni softuerin e kazinosë në internet, dhe kjo gjithashtu nënkupton shkarkimin e të gjithë kazinosë.

Ruleta online pa shkarkim ka qenë një ëndërr e çdo lojtari ruletë, sepse ka disa kazino që ju lejojnë të shkarkoni një lojë specifike, por ka të tjera që kërkojnë shkarkimin e të gjithë paketës. Kjo kërkon shumë kohë dhe merr shumë hapësirë në kompjuterin tuaj.

Nëse jeni duke përdorur kompjuterin e dikujt tjetër, do të preferoni të luani ruletë në internet pa shkarkim. Sidomos nëse po përpiqeni të futeni fshehurazi dhe të luani një ruletë ndërsa jeni në punë, definitivisht nuk dëshironi të kapeni.

Si të luani ruletë në internet?

Shumë njerëz nuk duan të shkarkojnë lojëra ruletë në internet, dhe nëse jeni një prej tyre, mos u shqetësoni. Ju ende mund të luani online për para. Tani ka kaq shumë sajte në internet, dhe 22Bet është një prej tyre, që do t'ju lejojë të bëni pikërisht këtë gjë. T

A është ende argëtuese për t'u luajtur ruleta në internet pa shkarkim?

Ka disa faqe që kanë një version të thjeshtuar të ruletës nëse nuk dëshironi ta shkarkoni dhe ka të tjera që ofrojnë versionin e plotë të lojës. Ju sigurojmë se do të gjeni versionin më të mirë në 22Bet.

Nëse nuk dëshironi të luani ruletë online për para, mund ta luani gjithmonë për argëtim. Shumë njerëz besojnë se kjo është zgjedhja më fitimprurëse që mund të bëni. Mund të përmendim shumë arsye pse të luash ruletë online për argëtim mund të jetë një ide e mirë.

Njëra prej tyre është argëtimi i madh që ofron kjo lojë dhe tjetra është për qëllime praktike. Kjo mund të jetë një lojë e lehtë për t'u mësuar, por mbani mend se ende duhet të mbani mend disa rregulla. Të luash ruletë në internet është mënyra më e mirë që mund ta mësosh lojën. Ju mund të luani në këtë mënyrë pa rrezikuar paratë tuaja. Edhe pse kjo është një lojë fati, ka ende disa truke që duhet të dini për të fituar.

Ka disa strategji që mund të provoni përpara se të bëni depozitën tuaj të parë. Pasi të ndiheni se jeni mjaft të sigurt, atëherë mund të kaloni nga modaliteti i lojës argëtuese në lojë me para të vërteta.

Baste sportive

22Bet Casino ofron një bonus depozite të parë për baste sportive. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni për një llogari të re, të plotësoni të dhënat tuaja dhe të bëni një depozitë. Depozita minimale që mund të bëni për të kërkuar këtë bonus është vetëm 1$.

Do të merrni një bonus ndeshjeje 100% dhe 22 pikë Bet. Pasi të bëni depozitën, fondet e bonusit do të transferohen automatikisht në llogarinë tuaj.

Nëse ju pëlqen 22bet, ne mendojmë se do t'ju pëlqente 1xBet. Lexoni rishikimin e plotë të 1xBet këtu.

Total score8.7
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (12)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus parash pa pagesëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi javorBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (39)
Angleze
Arabe
Azerbajxhaniane
Bullgare
Daneze
Estoneze
Finlandeze
Franceze
Gjeorgjiane
Gjermane
Gjermane austriake
Greke
Hebraike
Hindi
Holandeze
Hungareze
Indoneziane
Irlandeze
Italiane
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Shqipe
Sllovake
Spanjolle
Suedeze
Tajlandeze
Turke
Vietnameze
Çeke
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (73)
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste sportive
Bejsbolli
Biatlon
Bileta gërvishtëseBingoBlackjack
Boks
CS:GO
Craps
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futsalli
Gara me kuaj
Gara me varka
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Injustice 2
Karlingu
Kazino HoldemKeno
Kriketi
Lakros
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mahjong
Mortal Kombat
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Punto Banco
Regbi
Rocket League
Ruletë
Shah
Shigjetat
Sic BoSlotat
Snooker
Sportet dimërore
Sportet virtuale
Sportive
Street Fighter
Surfing
Tekken
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Video Poker
Volejbolli
Zagarët
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
MonedhatMonedhat (68)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Birri Etiopian
Bolivianos boliviane
Bolívari Venezuelian
Cedi Ganez
Dinar Jordanez
Dinari Algjerian
Dinari Serb
Dinari Tunizian
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami Maroken
Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Singaporit
Drami Armenian
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Ruandeze
Franga Zvicerane
Guaraní Paraguajan
Hryvnia Ukrainase
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Islandeze
Krona Suedeze
Kuanza e Angolës
Kuna Kroate
Kwacha Zambian
Lari Gjeorgjian
Leku Shqiptar
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Manati Azerbaixhanas
Marka e Bosnjes dhe Hercegovinës
Meticali i Mozambikut
Naira Nigeriane
Paundi Egjiptian
Paundi Sudanez
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Peso uruguaiane
Pula Botsvaneze
Reali Brazilian
Riali Iranian
Riali i Omanit
Rieli Kamboxhian
Rubla Bjelloruse
Rubla ruse
Rupia Indoneziane
Rupia indiane
Saudi Riyal
Shilinga Keniane
Shilinga Tanzaniane
Shtetet e Bashkuara Dollar
Sikli izraelit
Somi Uzbekistanas
Taka e Bangladeshit
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (163)
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Dominika
Egjipti
Ekuador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Grenada
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Haiti
Honduras
Hong Kongu
India
Indonezia
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli i Krishtlindjeve
Ishulli i Manit
Islanda
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i ZiMaqedonia
Maroku
Mauritania
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Portugalia
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Republika Çeke
Ruanda
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sri Lanka
Suazilandi
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (50)