Rishikimi i kazinosë 21casino - Withdrawals

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Withdrawals

Metodat e Tërheqjes

Të gjitha metodat që përmendëm për depozitat, mund t'i përdorni edhe për tërheqje. Por koha që duhet të prisni për të marrë paratë tuaja në duart tuaja varet nga metoda që përdorni, për shembull: · Nëse përdorni VISA/MasterCard, duhet të prisni nga 3 deri në 5 ditë pune · Nëse përdorni Skrill, duhet të prisni deri në 48 orë · Nëse përdorni Neteller, duhet të prisni deri në 48 orë · Nëse përdorni Trustly, duhet të prisni midis 3 deri në 5 ditë pune · Nëse përdorni Transfertë Bankare, duhet të prisni midis 3 deri në 5 ditë pune · Nëse kur përdorni PayPal, duhet të prisni deri në 48 orë.

Pothuajse çdo kazino ka një politikë kur bëhet fjalë për tërheqjet, dhe kjo është, ju duhet të përdorni të njëjtën metodë që keni përdorur për të bërë një depozitë edhe për tërheqje. Pra, për shembull, nëse vendosni të bëni një depozitë duke përdorur Skrill, do të jeni në gjendje të bëni një tërheqje përmes kësaj metode më vonë. Koha e tërheqjes

Koha që duhet për të tërhequr paratë tuaja varet nga shumë gjëra. Kryesorja është mënyra që përdorni për të tërhequr paratë.

· Për kartat e kreditit ose të debitit zgjat nga 2 deri në 5 ditë. Shuma minimale që mund të tërhiqni është 30 dollarë dhe shuma maksimale është 25,000 dollarë. · Për Neteller do të duheshin vetëm 24 orë. Shuma minimale që mund të tërhiqni është 30 dollarë dhe shuma maksimale është 25,00 dollarë. · Për Paysafe Card do të duheshin deri në 24 orë. Shuma minimale që mund të tërhiqni është 30 dollarë dhe shuma maksimale është 25,000 dollarë. · Për Skrill do të duheshin deri në 24 orë. Shuma minimale që mund të tërhiqni është 30 dollarë dhe shuma maksimale është 25,00 dollarë. · Për Trustly do të duheshin nga 3 deri në 5 ditë pune · Për Transfertë Bankare do të duheshin nga 3 deri në 5 ditë pune. · Për PayPal do të duheshin deri në 48 orë.

Bonusi i tërheqjes

Sa herë që merrni një bonus, qoftë ai para në dorë apo bonus i marrë nga kazino, i njëjti konsiderohet të jetë një bonus i menjëhershëm. Ky bonus mund të jetë i kufizuar ose jo. Zakonisht kazinotë, për të mbrojtur veten i kufizojnë këto lloj bonusesh në 10 herë vlerën e bonusit. Për shembull, nëse merrni një bonus të menjëhershëm prej 50 dollarësh, shuma maksimale që mund të arkëtoni është 500 dollarë.

Si të bëni një tërheqje?

Pagesat e fitimeve

Pasi të keni përfunduar vendosjen e bastit tuaj, të ardhurat nga ai bast do të shtohen në bilancin tuaj aktual të depozitës. Shuma e parave që keni fituar do të mbetet në llogarinë tuaj, përveç nëse dëshironi të vazhdoni dhe të bëni një tërheqje. Nëse keni humbur të gjitha paratë tuaja dhe bilanci juaj është zero, do t'ju duhet të bëni një depozitë në mënyrë që të vazhdoni të vendosni baste.

Nëse dëshironi të bëni një tërheqje, ka disa faktorë që do të ndikojnë në kohën e përpunimit. Disa nga këta faktorë janë koha e saktë që keni bërë kërkesën tuaj, vendi juaj, institucioni juaj financiar, vetëm për të përmendur disa. Pagesat e fitimit gjithashtu mund t'i nënshtrohen kontrolleve të mëtejshme të verifikimit. Nëse fitimi juaj është 100,000 dollarë ose më shumë, kazinoja rezervon të drejtën të ndajë pagesat tuaja në dhjetë këste, për një periudhë 10 mujore. Kazinoja nuk është një institucion financiar, kështu që ju duhet `` prisni të merrni ndonjë interes.

Është detyrimi juaj të raportoni çdo fitim dhe humbje tek ligji juaj vendor, autoritetet rregullatore ose tatimore. Kazinoja nuk ka të bëjë me taksat tuaja personale dhe kjo është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni. Disa ndryshime rregullatore në lidhje me tatimin në juridiksione të caktuara mund të kenë ndikim në Kushtet e përdorimit. Kjo do të thotë që kazinoja mund të bëjë zbritje në fitimet ose tërheqjet tuaja.

Monedhat

Çdo lojtar pas regjistrimit duhet të zgjedhë monedhën e vendit të tij. Në rast se monedha juaj nuk ofrohet, atëherë lojtari duhet të zgjedhë të luajë në Euro (EUR). Nëse ju, si lojtar nuk e ndiqni këtë rregull, të gjitha fitimet tuaja do të humbasin.

Këto janë monedhat e mëposhtme që pranohen në 21Casino. · Dollarë kanadezë - CAD · Euro - EUR · Dollarë të Zelandës së Re - NZD · Krona Norvegjeze - NOK · Paund Sterling - GBP · Rand i Afrikës së Jugut - ZAR · Krona suedeze - SEK · Dollar amerikan - USD

Total score8.0
Përfitimet
+ Një përzgjedhje e gjerë e lojërave elektronike
+ Dizajn i pastër
+ Lojërat më të fundit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
MonedhatMonedhat (6)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (13)
Argjentina
Austria
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (61)