21casino - Responsible Gaming

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Responsible Gaming

Varësia nga kumari

Shenjat dhe simptomat e varësisë ndaj lojërave të fatit

Kumari është një mënyrë argëtuese dhe emocionuese për të vrarë pak kohë dhe për të fituar para të vërteta gjatë rrugës. Por ky aktivitet argëtues mund të bëhet lehtësisht një varësi, e cila do të ndikojë si në jetën e lojtarit të fatit, ashtu edhe në familjen dhe miqtë e tij. Varësia nga kumari njihet edhe si 'sëmundje e fshehur'. Arsyeja pas këtij emri është sepse nuk ka shenja ose simptoma të dukshme fizike siç ka në disa forma të tjera të varësisë. Në një moment kumarxhinjtë nuk janë as të vetëdijshëm se kanë probleme, shpesh sepse e minimizojnë problemin dhe nuk e konsiderojnë serioz.

Nëse keni disa nga simptomat ose problemet e mëposhtme, atëherë mund të keni një problem me lojërat e fatit: · Nëse luani kumar, por nuk e ndani atë me miqtë dhe familjen tuaj. Për disa arsye ju përpiqeni të jeni të fshehtë në lidhje me lojërat e fatit. Zakonisht ju ndjeni nevojën për të fshehur sa shumë humbisni, por ndiheni kaq të lumtur dhe ndani çdo herë që përfundoni me një fitore të madhe. · A mund të ndaloni kumarin sa herë të dëshironi? Ose, ju dëshironi të shpenzoni dollarin tuaj të fundit duke u përpjekur të rikuperoni paratë që keni humbur. · A keni mundësi të luani kumar? Shihni, kumari duhet të konsiderohet si një aktivitet argëtues dhe ju duhet të luani vetëm me paratë që mund të përballoni. Nëse filloni të shpenzoni para që nuk i keni – para ju duhet të paguani faturat dhe të blini ushqim. Akoma më keq është dëshira për të marrë hua para për lojëra të fatit, për të shitur gjërat që ju nevojiten, madje edhe për të pasur dëshirën për të vjedhur vetëm që të mund të përballoni të luani kumar. · Nëse miqtë dhe familja juaj janë të shqetësuar për ju, nëse ata kanë vënë re disa ndryshime në sjelljen tuaj, atëherë mund të keni një problem kumari. Mohimi nuk do t'ju çojë askund dhe gjithmonë mund të kërkoni ndihmë. Kjo nuk është një shenjë dobësie, edhe pse mund të ndiheni kështu. Vetëm mbani mend, ju gjithmonë mund të jeni të pastër me familjen tuaj dhe nuk është kurrë vonë për të bërë disa ndryshime për mirë.

Kufiri i depozitave

Shuma maksimale që mund të depozitoni në 21Casino është 100,000 dollarë dhe lajmi i mirë është se nuk ka kufi për tërheqje.

Varet nga ju që t'i vendosni ato kufij ashtu siç dëshironi. Mund të vendosni limite ditore, javore dhe madje mujore. Në këtë mënyrë do të kuptoni se sa para keni shpenzuar.

Kufijtë e depozitave ditore llogariten si 24 orë, kufijtë e depozitave javore janë 7 ditë dhe limitet mujore të depozitave janë 28 ditë.

Test i Vetëvlerësimit

Testi i vetëvlerësimit nuk është një test që ka përgjigje të sakta ose të gabuara, por është një test që do t'ju ndihmojë të mësoni për veten dhe zakonet tuaja të lojërave të fatit. Pra, kur u përgjigjeni këtyre pyetjeve përpiquni të jeni sa më të sinqertë, nëse nuk jeni, nuk po ndihmoni veten.

  1. A luani kumar kur jeni të mërzitur dhe në depresion?
  2. Kur humbisni para gjatë lojërave të fatit, a ndjeni nevojë të dëshpëruar për t'i rikuperuar ato para, përsëri duke luajtur bixhoz?
  3. A luani kumar derisa t'ju mbarojnë të gjitha paratë dhe të mbeteni me xhepa bosh?
  4. A gënjeni se sa kohë dhe para shpenzoni për kumar?
  5. A ju pengon kumari në jetën tuaj shoqërore? A preferoni kumarin sesa të kaloni kohë me familjen dhe miqtë tuaj?
  6. Pasi keni humbur të gjitha paratë tuaja, a ndiheni të dëshpëruar për të luajtur sërish kumar sa më shpejt të jetë e mundur?
  7. Dëshironi të luani kumar kur ndiheni të zhgënjyer apo keni pasur një debat?
  8. A keni mendime për vetëvrasje për shkak të lojërave tuaja të fatit? Nëse përgjigja juaj është 'po' qoftë edhe për njërën prej pyetjeve, ka të ngjarë që ju të keni një problem kumari ose jeni duke zhvilluar një të tillë. Rekomandohet që të kërkoni ndihmë profesionale. Madje mund të kontaktoni ekipin e Ndihmës së Klientit ose një shërbim mbështetës me probleme të lojërave të fatit dhe ata do të bëjnë gjithçka që është në fuqinë e tyre për t'ju ndihmuar. Ju gjithashtu mund të konsideroni Vetëpërjashtimin, i cili mund të konsiderohet si hapi i fundit, në rast se asgjë tjetër nuk ju ka ndihmuar më parë.

Vetëpërjashtimi

Nëse mendoni se kumari juaj është jashtë kontrollit, atëherë vetëpërjashtimi mund të jetë zgjidhja. Le ta pranojmë, varësia është një problem i vërtetë dhe ju nuk keni nevojë vetëm për mbështetjen e familjes, por edhe për ndihmën profesionale. Me kërkesën tuaj, kazinoja do t'ju ndalojë të përdorni llogarinë tuaj për një periudhë të caktuar kohe, të përcaktuar përsëri nga ju. Gjatë kësaj kohe nuk do të mund të hapni një llogari tjetër. Pasi të ketë kaluar periudha, llogaria juaj do të rihapet.

Është e mundur të anuloni vetëpërjashtimin tuaj përpara skadimit të periudhës së vetëpërjashtimit. Ju do të intervistoheni dhe nëse anulimi është i suksesshëm, atëherë llogaria juaj do të rihapet pas të paktën 24 orësh. Kjo periudhë 24-orëshe quhet periudhë freskuese pas kërkesës suaj.

Është e mundur që llogaria juaj të vetëpërjashtohet për një periudhë të pacaktuar. Nëse ndryshoni mendje, duhet të kontaktoni Ekipin e Ndihmës së Klientit dhe të bëni një kërkesë. Kjo lloj kërkese aplikohet pas një periudhe pritjeje prej 7 ditësh dhe nëse anulimi juaj ishte i suksesshëm, atëherë llogaria juaj do të rihapet.

Vetëpërjashtimi është një përpjekje dhe angazhim i përbashkët mes jush dhe kazinosë. Kazinoja do të bëjë gjithçka që është në fuqinë e saj për ta mbajtur llogarinë tuaj të mbyllur, por ju gjithashtu duhet të bëni përpjekje të mëdha. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk duhet të përpiqeni të rihapni llogarinë tuaj ekzistuese ose të përpiqeni të hapni llogari të reja.

Kur kërkoni vetëpërjashtim në llogarinë tuaj, duhet të konfirmoni se i kuptoni kufizimet e përjashtimit. Më pas duhet të klikoni një lidhje që do t'ju çojë në një faqe të re ku duhet të zgjidhni kornizën kohore që dëshironi që llogaria juaj të përjashtohet dhe më pas klikoni 'dorëzo'. Nëse gjithçka është sipas rregulloreve, do të merrni një email që do të konfirmojë se vetë-përjashtimi është në fuqi.

Nëse nuk jeni në gjendje ta përfundoni këtë proces, llogaria juaj do të mbetet aktive Nëse keni tentuar procesin e automatizuar, por nuk keni mundur ta përfundoni atë, atëherë mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe të kërkoni që ata t'ju përjashtojnë manualisht. Duhet të keni parasysh se nëse keni kërkuar vetëpërjashtim me email, kjo nuk do të jetë e menjëhershme. Mund të marrë pak kohë dhe ju do të merrni një postë konfirmimi kur vetë-përjashtimi të jetë në fuqi. Nëse nuk keni zgjedhur një kornizë kohore për vetëpërjashtimin tuaj, atëherë periudha do të caktohet automatikisht për 6 muaj.

Pasi të aktivizohet periudha e vetëpërjashtimit, kazinoja nuk do t'ju dërgojë asnjë material në lidhje me lojërat e fatit, në lidhje me ofertat speciale dhe bonuset. Por, ne nuk do të mbajmë përgjegjësi nëse ju ende merrni email nga ndonjë marketing i filialeve të palëve të treta. Kazinoja nuk ka kontroll mbi to.

Nëse vazhdoni të luani kumar gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, duke hapur llogari të reja, kazinoja nuk ka asnjë detyrim të kthejë asnjë depozitë apo të paguajë ndonjë fitim.

Lojëra me përgjegjësi

21Casino, si pjesë e politikës së tyre të lojërave të fatit të përgjegjshëm, ju ofron mundësinë për të kontrolluar dhe kufizuar kohën që kaloni duke luajtur bixhoz. Mund të bëni përkohësisht një pushim ose të vetëpërjashtoheni dhe të mbyllni llogarinë tuaj për ca kohë. Nëse dëshironi të kontrolloni më shumë detaje se si mund të kontrolloni lojërat tuaja të fatit, mund të klikoni në këtë lidhje dhe të vizitoni faqen e tyre të internetit për më shumë informacion.

Kontroll i realitetit

Një tjetër gjë që është e disponueshme në faqen e internetit të 21Casino është një Kontroll i Realitetit. Pasi të hyni në llogarinë tuaj, kazinoja do t'ju kujtojë çdo orë kohën që keni shpenzuar, totalin e basteve dhe humbjet totale për atë periudhë. Ju keni mundësinë të ndaloni ose të vazhdoni të luani, varet nga ju.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
MonedhatMonedhat (6)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (13)
Argjentina
Austria
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (61)