21casino - Payments

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Payments

Pagesa maksimale

Ekziston një kufi maksimal pagese në 21Casino në çdo lojë 'një bast' dhe ky kufi është vendosur në 250,000 dollarë. Megjithatë, këto kufij nuk kanë të bëjnë me fitimet Progresive Jackpot. Pra, duhet të jeni të vetëdijshëm se ju ende mund të luani lojëra dhe kështu të keni mundësinë të fitoni më shumë se shuma që përmendëm më lart, por kazino do të paguajë vetëm shumën e specifikuar.

Kur bëhet fjalë për fitimet e Jackpot-it, kazinoja është ajo që merr vendimin përfundimtar pasi të bëhet një konfirmim i caktuar. Nëse fitoni xhekpotin, një dritare e automatizuar do t'ju njoftojë për shumën që keni fituar. Kjo shumë mund të jetë në një monedhë të ndryshme, kështu që kur tërhiqni fitimet tuaja, kjo shumë mund të jetë më e vogël për shkak të kursit të këmbimit valutor. Nëse shuma që keni fituar është më e lartë se 250,000 dollarë, mund të duhen deri në 30 ditë që të paguheni. Në teori, është e mundur që disa njerëz të ndryshëm të fitojnë çmimin e parë në të njëjtën kohë. Nëse kjo ndodh, lojtari që regjistrohet në 21Casino do të jetë marrësi dhe lojtari ose lojtarët pasues do të fitojnë vlerën e xhekpotit pas rivendosjes. Është jashtëzakonisht e pamundur që 2 ose më shumë persona të fitojnë xhekpotin në të njëjtën kohë, por nëse kjo ndodh vërtet, atëherë çmimi i parë do të ndahet në mënyrë të barabartë midis fituesve.

Cila bankë lejohet?

Ka disa metoda që mund të përdorni për të bërë një depozitë dhe tërheqje kur bëhet fjalë për 21Casino, dhe ato janë si më poshtë: · Transfertë bankare · Maestro · MasterCard · Neteller · Skrill · Visa

Rregullat e parave të gatshme

Tërheqjet

Ka disa gjëra që duhet të bëni përpara se të bëni një tërheqje: · Duhet të jeni në gjendje të verifikoni llogarinë tuaj · Pagesat tuaja duhet të konfirmohen · Ju keni respektuar çdo kusht tjetër tërheqjeje, si p.sh. kushtet promocionale ose ndonjë kushtet e aplikueshme të bonusit, vetëm për të përmendur disa.

Duhet të keni parasysh se kontrollet e verifikimit përfshijnë informacionin tuaj personal. Pra, kur regjistroheni për llogarinë tuaj, nuk duhet të gënjeni, kaq e thjeshtë. Identiteti juaj, mosha, vendi i banimit, pronësia e mënyrave të pagesës dhe nëse nuk respektoni ndonjë nga informacionet, tërheqja juaj do të mbahet në fshehtësi.

Ju keni mundësinë të bëni një tërheqje në një pjesë të shumës që keni fituar dhe të zgjidhni sa dëshironi të lini në llogarinë tuaj dhe ta përdorni më vonë. Të gjitha tërheqjet do të paguhen duke përdorur të njëjtën metodë që keni përdorur për të bërë një depozitë në radhë të parë. Pasi të bëni një depozitë, të gjitha mënyrat e tërheqjes do të bëhen të disponueshme.

Nëse metoda që keni përdorur nuk është e disponueshme në kohën kur dëshironi të bëni një tërheqje, do t'ju kërkohen detaje për një mënyrë alternative pagese. Nëse kjo ndodh, do t'ju kërkohet informacion dhe dokumentacion i mëtejshëm.

Çdo tërheqje e kërkuar ka një periudhë pezull midis 1 dhe 2 ditësh. Dhe, pasi të miratohet, do të përpunohet menjëherë. Por, përsëri mund të duhen deri në 3 ditë pune për të arritur llogarinë tuaj. E gjitha varet nga mënyra e tërheqjes që po përdorni, pasi disa kërkojnë më shumë kohë se të tjerët. Shuma minimale që mund të tërhiqni është 10 dollarë. Për të bërë një tërheqje të vlefshme, duhet të vendosni bast të paktën një herë në shumën që keni depozituar.

Shuma maksimale që mund të tërhiqni në një javë është 25,000 dollarë, përveç nëse keni një marrëveshje me shkrim që thotë ndryshe. Në 21Casino anëtarët VIP kanë të drejtë të bëjnë tërheqje më të mëdha se shuma që përmendëm më lart.

Për të bërë tërheqje, duhet të përdorni mënyra pagese të regjistruara në emrin tuaj. Nëse kazino bën një pagesë në një llogari tjetër për shkak të detajeve të pasakta, ju nuk do të keni të drejtë të bëni asnjë ankesë në atë rast. Është përgjegjësia juaj të paraqisni të dhënat e sakta të llogarisë bankare. Nëse kazinoja e krediton llogarinë tuaj me fitime që nuk janë tuajat gabimisht, ajo shumë do të mbetet pronë e kazinosë dhe do të zbritet nga llogaria juaj. Nëse në rast se e keni përdorur atë shumë për të vendosur baste, të gjitha ato baste do të anulohen dhe të gjitha fitimet tuaja do të anulohen. Nëse kazinoja nuk e kap gabimin në kohë dhe ju keni pasur kohë për të tërhequr, kjo shumë do të konsiderohet një borxh që keni ndaj kazinosë. Kazinoja mund të ndërmarrë veprime ligjore kundër jush për të rikuperuar shumën që ju detyroheni. Gjëja e duhur që duhet të bëni është të njoftoni kazinonë menjëherë me email. Kazinoja ka të drejtë të kontrollojë të gjitha transaksionet për të parandaluar pastrimin e parave. Çdo sjellje e dyshimtë do t'i raportohet shtetit ku jeni vendosur dhe autoriteteve kompetente përkatëse në Maltë.

Nëse ju, rastësisht vëreni ndonjë gjë të dyshimtë në faqen e internetit të kazinosë, është detyrimi juaj ta raportoni këtë menjëherë. Kazinoja rezervon të drejtën të mbyllë një llogari dhe të mbajë fondet nëse kërkohet.

Problemet me paratë

Ashtu si çdo kazino tjetër, 21Casino ka disa probleme kur bëhet fjalë për paratë e gatshme. Por deri më tani të gjitha ankesat që kazinoja kishte, janë zgjidhur në të gjitha forumet e lojërave të fatit.

Strategjia e arkëtimit

Nuk ka strategji të marrjes së parave në 21Casino.

Paratë e gatshme nuk ofrohen

21Casino nuk ka të dhëna të parave të gatshme të padisponueshme

Llogaritësi i parave të gatshme

21Kazino nuk ka të dhëna për kalkulatorin Cash out.

Paratë e pjesshme jashtë

21Kazino nuk ka të dhëna për para të pjesshme.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
MonedhatMonedhat (6)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (13)
Argjentina
Austria
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (61)