Rishikimi i kazinosë 21casino - Games

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

Games

Bakarat

Si të luani Baccarat

Bakarat është një lojë shumë e lehtë për t'u luajtur. Ju nuk duhet të keni ndonjë njohuri të mëparshme dhe nuk keni nevojë të eksploroni strategji të ndryshme për ta luajtur atë. Shtëpia, e cila njihet edhe si banka ose tregtari, ndan 2 karta me lojtarin dhe 2 karta për veten e tij. Ju vini bast se shuma e kartave tuaja është më afër nëntë, ose ju keni mundësinë të vini bast në bankë. Pasi të hapni kartat do të shihni pikët. Nëse keni vënë bast për veten tuaj dhe pikët tuaja janë më afër 9 ose 9, atëherë ju fitoni, aq lehtë sa kaq. Nëse jeni më larg nga 9 se banka, në atë rast ju humbni. Por nëse vini bast te tregtari dhe pikët e tij janë më afër 9, atëherë ju fitoni. Pra, e shihni sa e thjeshtë është, ju vetëm duhet të vini bast se kush i ka kartat më afër 9, nëse jeni ju apo banka, nëse e merrni me mend bastin, do të shkoni në shtëpi me fitimet.

Në rast se pikët tuaja janë nën 7, mund të kërkoni një kartë tjetër. Për këtë arsye loja luhet me 2 ose 3 letra sipas dëshirës. Por kjo është në fakt një lëvizje shumë e ndërlikuar, pasi letra e tretë mund t'ju largojë më shumë nga nëntë në disa raste. Kërkimi për një kartë të tretë përfshin një rrezik të lartë, kështu që kjo lëvizje nuk rekomandohet veçanërisht për fillestarët. Nëse mendoni se keni një varg fati ose ndiheni aventurierë, atëherë duhet të shkoni për këtë lëvizje.

Rezulton se Baccarat është një lojë mjaft interesante dhe emocionuese dhe nuk ka shumë rregulla që duhet të mësoni paraprakisht, kështu që duhet ta provoni këtë lojë.

Rregullat e lojës me radhë

Çdo lojë e Baccarat luhet me 8 kuverta letrash. Të gjitha letrat, nga 2 në 9 kanë vlerën e tyre, asi llogaritet si një dhe Jack, Mbretëresha dhe Mbreti numërohen si zero. Loja mund të luhet me një numër maksimal prej 14 lojtarësh dhe një tregtari.

Çdo raund i ri fillon me vendosjen e basteve për atë që mendoni se do të ketë vlerën më të afërt me 9. Ka 3 opsione këtu, ju mund të vendosni një bast për një lojtar, madje edhe për veten tuaj, tregtarin ose mund të parashikoni rezultatin.

Çdo lojtar do të marrë 2 letra dhe fituesi është ai që i afrohet më shumë 9. Nëse rezultati juaj total tejkalon nëntë, atëherë duhet të numëroni vetëm numrin e fundit. Për shembull, nëse keni një total prej 16 pikësh, atëherë duhet të numëroni 6. Çdo lojtar në tavolinë është me radhë, i numëruar në drejtim të akrepave të orës, tregtari. Në rast se fitoni si pjesëtues, atëherë pjesa do t'ju mbetet, dhe nëse nuk e bëni, atëherë do t'i kalojë lojtarit në të majtë.

Ekziston një version tjetër i baccarat, i quajtur mini baccarat. Kjo lojë luhet me të njëjtat rregulla, e vetmja gjë që është e ndryshme është mënyra e ndarjes. Raporti i pagesës mbetet i njëjtë, por kjo e bën lojën më dinamike dhe më të shpejtë. Dhe, mini baccarat luhet me gjashtë kuverta letrash.

Si të përfitoni nga loja

Epo, nuk mund të themi se ka disa strategji fituese që mund të përdorni kur luani një lojë të thjeshtë siç është baccarat. Kjo është një nga ato lojëra që luani dhe shpresoni të fitoni, kaq e thjeshtë. E vetmja gjë që mund të eksploroni para se të filloni të luani baccarat është të zbuloni se sa i dobishëm është fitimi. Vetëm pjesëtuesi merr gjithmonë një përqindje të bastit, por shuma e kësaj përqindje mund të ndikojë në fitimet tuaja.

Historia e baccarat

Është e vështirë të përcaktohet se kur u krijua baccarat dhe si u bë kaq popullor. Ka disa supozime dhe njëri prej tyre thotë se loja është luajtur në Mesjetë në Evropën Jugore.

Një tjetër gjë që është konfuze është se Baccarat do të thotë zero si në frëngjisht ashtu edhe në italisht, kështu që nuk mund të themi me siguri se kur dhe pse u shpik loja. Disa thonë se loja është franceze, pasi shumë lojëra vijnë nga Franca dhe të tjerë thonë se është italiane falë një miti të caktuar. Gjegjësisht, besohet se loja luhej me letra tarot, ndërsa 9 perëndi shikonin se si letrat do të përcaktonin fatin e një virgjëreshe, duke përdorur një gur me nëntë anë. Nga 1 deri në 5 jeta e saj do të përfundonte, në 6 dhe 7 ajo do të ndalohej nga të gjitha fetë dhe në 8 dhe 9 ajo do të bëhej një zot i lartë. Për këtë arsye disa besojnë se baccarat e ka origjinën nga Italia, vetëm për shkak të përdorimit të numrit 9.

Pasi loja u bë e njohur, ajo luhej kudo. Në vend të letrave tarot, njerëzit përdorën letra të rregullta. Baccarat është shumë popullor në Azi dhe ende luhet me shuma të mëdha parash. Kur bëhet fjalë për Shtetet e Bashkuara, loja është ende e njohur dhe mund të gjendet në çdo kazino me bazë tokësore, si dhe në çdo kazino në internet.

Loja është shumë e njohur në internet, kështu që mund të gjeni një version ku nuk kërkohen baste të larta. Nuk është çudi që shumica e lojtarëve preferojnë versionin origjinal të lojës. Falë këtij fakti loja është në dispozicion për një grup të madh lojtarësh. Nga ana tjetër, nuk mund të gjesh mini baccarat në internet në çdo kazino. Mini baccarat zakonisht luhet në kazino të mëdha tokësore në Atlantic City dhe Las Vegas.

Koncepti prapa lojës

Ka shumë fjalë italiane dhe franceze të përdorura në baccarat edhe sot. Por nuk mund të themi se as ndikimi amerikan është i mohueshëm. Kjo mund të shihet përmes koncepteve të ndryshme në lojë.

Baccarat - koncepti origjinal i 0, dhe gjithashtu një humbje ose dorë e keqe. Bankier - është e mundur të vendosni një bast në bankë, dhe bankieri paguan një bast për një, por me një kapje. Bankieri merr gjithmonë një komision prej 5 për qind. Grusht shteti – çdo raund quhet grusht shteti, dhe kjo përfshin si dorën e tregtarit ashtu edhe atë të lojtarit. Mini baccarat - ky është vetëm një version tjetër më dinamik dhe më i shpejtë i lojës origjinale. Naturel - kjo është kur ju keni një rezultat total prej 8 ose 9. Lojtar - kjo është kur vendosni bast mbi një lojtar. Run – kjo quhet kur lojtari vë bast në një seri duarsh fituese. Ky është rasti kur fituesi është ose lojtari ose banka, ose është barazim. Standoff - kjo është kur lojtari dhe ndarësi kanë të njëjtën sasi pikësh. Barazimi - kjo është kur lojtari vendos një bast në një barazim midis bankës dhe lojtarit. Në këtë rast fitimi është i lartë por edhe komisioni për pjesëtuesin.

Gjëra të rëndësishme në lidhje me baccarat

Nëse vendosni të luani baccarat, atëherë duhet të provoni versionin falas. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar lojën, pa shpenzuar paratë tuaja. Pasi të keni një ndjenjë të lojës, atëherë mund të bëni një depozitë dhe të filloni të fitoni para të vërteta. Ne thamë që nuk ka strategji që mund të aplikohen këtu për të fituar më shumë. Por megjithatë, ka disa gjëra që mund të bëni. Mund të kontrolloni me të gjithë ofruesit dhe të shihni se si janë raportet e pagesës, si dhe cili është komisioni për pjesëtuesin. Në këtë mënyrë ju mund të shihni se ku mund të merrni më shumë fitim.

Nëse jeni gati për një sfidë, atëherë provoni Chemin de Fer. Ky është një version origjinal francez i lojës.

Sa herë që luani një lojë online, duhet të jeni tepër të kujdesshëm me bankrollin tuaj. Mbani gjithmonë një sy në buxhetin tuaj dhe luani vetëm me paratë që mund të përballoni të humbni. Sidomos kur luani një lojë që është aq e drejtpërdrejtë sa është baccarat. Këtu ka vetëm 2 mundësi, një fitim ose një humbje. Baccarat është një mënyrë argëtuese që ju lejon të fitoni para të lehta pa bërë ndonjë përpjekje të veçantë në lojë. E vetmja gjë që duhet të keni parasysh dhe të keni kujdes është kur luani Tie. Ju merrni një rrezik të madh në këtë bast dhe shanset për fat të keq nuk janë në favorin tuaj gjatë gjithë kohës. Gjëja këtu është se mundësia për të fituar të mëdha nuk është aq e madhe sesa humbjet. Kështu që jini jashtëzakonisht të kujdesshëm vetëm me këtë lëvizje dhe do të jeni mirë të shkoni për një kohë të gjatë.

Poker

Video poker është një nga lojërat që janë gjithmonë në kërkesë, veçanërisht në internet. Loja e parë u krijua në fillim të viteve 70 dhe është një kombinim i lojës së vërtetë të pokerit të kombinuar me rastësinë e lojërave elektronike. Pra, në 21Casino do të gjeni variacionet më të njohura dhe do të keni një përvojë fantastike të lojërave të fatit.

Jacks or Better është ndoshta loja më e njohur në botën e kazinosë. Ofruesi i softuerit pas kësaj loje është Microgaming, gjë që shpjegon pse kjo lojë është një sukses i tillë në fund të fundit. Dhe arsyeja pse ky version është në kërkesë të lartë është sepse dora minimale kualifikuese është një palë Jacks ose më e lartë. Ajo që tërheq lojtarët është fakti se kufijtë e basteve janë të gjithanshëm dhe mund të shkosh deri në 25 dollarë për një bast të vetëm.

Aces and Eights është një tjetër version pokeri nga Microgaming. Arsyeja pse kjo lojë është kaq e njohur nuk është aq shumë në lojën, por në raportin e kthimit, i cili është 98%. Kjo e bën Aces and Eights një nga lojërat më të bukura atje. Dora më e lartë është 5 monedha për dorë, çdo monedhë është me një vlerë maksimale prej $5. Deuces Wild është padyshim një nga variacionet më emocionuese të video pokerit, falë kartës wild që sjell më shumë eksitim në lojë. Gjegjësisht, 2-të veprojnë si Wilds dhe ata mund të zëvendësojnë çdo kartë në kuvertë. Ju mund të fitoni shumën më të lartë të parave nëse keni Natural Royal Flush i cili do të sjellë 4000 monedha. Monedhat maksimale që mund të vihen në këtë lojë janë 5, secila me një vlerë prej 10 dollarësh. Pra, basti maksimal është 50 dollarë për dorë.

Bingo

Bingo nuk është në dispozicion në 21Casino në këtë pikë.

Blackjack

Ka shumë gjëra që e bëjnë Blackjack një nga lojërat më të njohura të tavolinës në një kazino. Vetë loja ofron në radhë të parë një lojë tërheqëse dhe shpërblyese. Por ajo që e bën këtë lojë të dallohet në turmë është procesi i vendimmarrjes.

Ashtu si çdo lojë tjetër tavoline, Blackjack ka shumë variacione dhe shumicën e tyre mund t'i gjeni në 21Casino. Disa njerëz preferojnë variacionet më themelore dhe disave u pëlqen të luajnë ato me rregulla shtesë. Pa vonesë, mund të gjeni variacione si Blackjack Classic dhe Blackjack Pro. Mund të gjeni 3 forma të ndryshme për secilën prej këtyre lojërave, një version të rastësishëm të lojtarit, versionin standard dhe një për rrotullat e larta.

Single Deck Blackjack Pro është një tjetër version që vlen të përmendet. Kjo lojë vjen nga NetEnt dhe përmban kufij të ndryshëm bastesh si dhe Pontoon Pro. Blackjack Perfect Pairs dhe Blackjack 21+3 janë lojëra që ju lejojnë të vendosni baste anësore ndërsa jeni duke luajtur Blackjack. Varet nga ju që të vendosni nëse ju pëlqen të vendosni baste anësore apo jo. Ekziston një rrezik i caktuar kur e bëni këtë, por kjo e bën lojën edhe më emocionuese.

Ka edhe variacione të tjera Blackjack që mund t'i provoni nëse ju pëlqen të luani këtë lojë, Blackjack 6 në 1, Blackjack Suit`em Up, Blackjack Buster, Lucky Lady Blackjack, vetëm për të përmendur disa.

Ruletë

Nuk flasim për lojëra tavoline pa vendosur në piedestal një nga lojërat më të njohura, ruletën. Ofruesit e softuerëve janë përpjekur të krijojnë shumë variacione të kësaj loje, por e vetmja lojë, i vetmi version që ende tërheq numrin më të madh të lojtarëve është versioni klasik i lojës. Për këtë arsye, 21Casino fokusohet kryesisht në atë version të lojës.

2 variacionet më të njohura të lojës janë Ruleta Evropiane dhe Franceze. Të dyja lojërat vijnë me 37 rrota xhepi dhe një skaj shtëpie prej 2,7%, avantazh shtëpie në Inside Bets. Ju mund ta ulni skajin e shtëpisë në ruletën franceze përgjysmë falë rregullave unike që ofron. 'La Partage' dhe 'En Prison' janë dy rregulla të disponueshme në French Roulette që mund të ulin skajin e shtëpisë deri në 1,35%. Kjo është një lëvizje e rrezikshme, por mund të ulë në mënyrë drastike avantazhin e shtëpisë në afat të gjatë dhe mund të bëhet një lojë shumë fitimprurëse.

Double Ball Roulette është një nga variacionet më ekzotike të disponueshme atje. Loja luhet me 2 topa në vend të një.

Arsyeja pse njerëzit zgjedhin të luajnë lojëra ruletë në 21Casino është sepse ato ofrojnë marzhe të gjera bastesh. Kjo u lejon lojtarëve të të gjitha llojeve të shijojnë lojën dhe të luajnë për aq kohë sa dëshirojnë.

Baste sportive

Në këtë pikë, bastet sportive nuk janë të disponueshme në 21Casino.

Lojëra me para të vërteta

Në këtë pikë, Lojërat me para të vërteta nuk janë të disponueshme në 21Casino.

Total score8.0
Përfitimet
+ Një përzgjedhje e gjerë e lojërave elektronike
+ Dizajn i pastër
+ Lojërat më të fundit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
MonedhatMonedhat (6)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (12)
Argjentina
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (61)