Rishikimi i kazinosë 21casino - FAQ

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score8.0
Përfitimet
+ Një përzgjedhje e gjerë e lojërave elektronike
+ Dizajn i pastër
+ Lojërat më të fundit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
MonedhatMonedhat (6)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (12)
Argjentina
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (61)

FAQ

Ne kemi mbledhur përgjigje për pyetjet më të shpeshta në lidhje me 21Casino në FAQ tonë.

A është 21Casino e ligjshme?

Gjëja e parë që çdo lojtar i bixhozit pyet veten, kur regjistrohet në një kazino të re, është nëse kazinoja është e ligjshme apo jo. Epo, ne mund t'ju sigurojmë se 21Casino është padyshim, dhe në këtë pikë ka licenca aktive nga 4 rregullatorë të ndryshëm, dhe ata janë: · Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar · Autoriteti i Lojërave të Maltës · Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit · Komisioni i Lojërave të Curacao

Si të fitoni pikë besnikërie në 21Casino?

Është shumë e lehtë të marrësh pikë besnikërie në 21Casino. Pasi të regjistroheni dhe të bëni depozitën tuaj të parë, do të merrni 500 pikë besnikërie.

Si kontribuojnë lojërat në grumbullimin e pikëve të besnikërisë?

Çdo lojë kontribuon ndryshe në grumbullimin e pikëve të besnikërisë. Për ta bërë këtë të thjeshtë, leThuhet se ju bëni depozitë 10 dollarë, për të cilën do të merrni 2 pikë besnikërie nëse luani lojëra elektronike dhe letra gërvishtëse, 1 pikë besnikërie nëse luani bingo ose video poker, 0,50 pikë besnikërie nëse luan blackjack dhe ruletë do t'ju sjellë vetëm 0,25 besnikëri pikë.

Çfarë mund të bëni me pikët tuaja të besnikërisë?

Pasi të keni arritur sasinë e dëshiruar të pikëve të besnikërisë, mund t'i shkëmbeni ato me para në dorë bonus. Vetëm mbani mend, ju mund ta përdorni këtë bonus vetëm brenda 21Casino.

A mund të shpjegoni se çfarë janë 'pikat e mirëmbajtjes'?

21Casino përdor pikat e mirëmbajtjes për të mbajtur lojtarët e saj në nivelin e tyre aktual. Nëse lojtari nuk arrin të përmbushë pikat e mirëmbajtjes, ai do të zhvendoset një nivel prapa. Mos na keqkuptoni, lojtari ende ruan pikët e grumbulluara. Kjo është vetëm një mënyrë për t'i mbajtur lojtarët në rrugën e duhur. Pasi të keni arritur nivelin e platinit, ju jeni në një kënaqësi.

A është e vërtetë që unë mund të kem 2 llogari të veçanta bonus në 21Casino?

Është e mundur të keni 2 llogari të veçanta bingo në 21Casino. I pari është Bingo Bonus dhe mund të përdoret vetëm për bast në lojërat bingo. Nuk mund ta përdorni për lojëra të tjera si kartat gërvishtëse ose lojëra elektronike. E dyta është një llogari Bonus Kazino. Siç pritej, kjo llogari mund të përdoret për lojëra kazino dhe jo për lojëra bingo.

A mund të kem shumë llogari në 21Casino?

Ashtu si në çdo kazino tjetër, edhe 21Casino nuk i lejon lojtarët të kenë llogari të shumta. Nëse keni më shumë se një llogari, kazinoja do të mbyllë të gjitha llogaritë ekzistuese dhe do të mbajë vetëm atë origjinale. Ka disa gjëra që mund të ndodhin pasi të eliminohen llogaritë e kopjuara dhe të keni fitime për të tërhequr. Në disa raste, fondet do t'i kthehen lojtarit, por në shumicën e rasteve ato do të konfiskohen nga kazinoja.

Çfarë lloje lojërash mund të gjenden në 21Casino?

Në 21Casino mund të gjeni kryesisht lojëra slot, por jo vetëm lojëra slot, por lojëra nga një prej ofruesve më të mirë atje NetEnt. Pra, mund të luani disa nga lojërat e vjetra të mira klasike si Gonzo`s Quest ose Spinata Grande. Kur bëhet fjalë për lojërat e tavolinës, ekzistojnë 17 versione të blackjack-ut për fillestarët. Më pas janë 12 versione të ruletit, 4 versione të bingos arcade, 11 letra gërvishtëse dhe 9 versione të lojërave virtuale të basteve sportive. E vetmja gjë që konsiderohet si një rënie është se ka vetëm 4 versione të lojërave video poker dhe 2 versione të baccarat. Por, kjo nuk do të thotë se ata nuk po punojnë për të shtuar lojëra të reja në portofolin e tyre. Ka një mungesë të disa lojërave si Craps, Sic Bo dhe Pai Gow poker. Nëse jeni adhurues i kazinosë live, mund të kënaqeni duke luajtur ruletë dhe blackjack me një tregtar të drejtpërdrejtë.

A mund të luhen lojërat 21 Casino në celular?

21Casino është kazino miqësore për celularët, kështu që ju mund të shijoni lojërat tuaja të preferuara pavarësisht se ku jeni. E vetmja gjë që ju nevojitet është një lidhje e mirë në internet. Do të keni të gjitha veçoritë kryesore që janë të disponueshme në desktop, kështu që nuk do të humbisni asgjë.

A ka ndonjë promovim të disponueshëm në 21Casino?

Ka shumë gjëra për të pritur si një lojtar i ri në 21Casino. Nëse jeni fillestar, ju pret një bonus i depozitës së parë prej 121%. Kërkesat e bastit për këtë bonus janë 35x, dhe nëse nuk jeni një fëmijë i ri në bllok, ju e dini që kjo është mjaft e pranueshme. Ju mund të përdorni depozitën e bonusit në para që mund të shkojë deri në 300 dollarë në lojëra elektronike dhe karta gërvishtëse. Basti minimal që mund të vendosni, pavarësisht se cilën lojë zgjidhni të luani është 0,25$. Megjithatë, ka disa lojëra që janë të kufizuara kur bëhet fjalë për këtë bonus. Ato përfshijnë çdo lojë pokeri dhe lojërat e mëposhtme: · Gjak thithës · Të vdekur ose të gjallë · Devils Delight · Kings of Chicago · Beetle Frenzy · Gold Rush · Jackpot 6000 · Lucky 8 Line · Magic Love · Mega Joker · Pirat`s Gold · Safari Madness · Super Nudge 600 · Big Bad Wolf Për t'u kualifikuar për bonusin, shuma minimale e parave që duhet të depozitoni është 20 $. Ju pret një bonus prej 25 dollarësh për çdo referim që bëni. Ata duhet të bëjnë të paktën 20 dollarë depozitë që ju të keni të drejtë të merrni bonusin e referimit. 21Casino dëshiron t'i trajtojë lojtarët e tyre të rregullt si mbretër. Pra, ata kanë shumë shpërblime që i presin. Gjëja për të cilën kazino është më krenare është skema e shpërblimeve të besnikërisë me pesë nivele, duke filluar nga Bronzi në Platinum. Në momentin e parë që regjistroheni në kazino ju jeni regjistruar në skemë dhe jeni në nivelin Bronz. Për t'u ngjitur në nivelin tjetër, duhet të fitoni 15,000 pikë ose më shumë në muaj. Fitimi i pikëve është shumë i lehtë. Përkatësisht për çdo 10 dollarë që shpenzoni në kazino ju merrni 1 pikë në çdo lojë tjetër dhe 2 pikë në lojëra elektronike dhe letra gërvishtëse. Ka disa lojëra, si për shembull blackjack, që do t'ju sjellë vetëm gjysmë pikë. Ju keni 2 opsione këtu. Ju mund të riblerni çdo 1000 pikë dhe të merrni 5 $ bonus në para që mund të luani në çdo lojë, ose mund t'i mbani pikët dhe të ngjiteni në skemën e shpërblimeve të besnikërisë. Duhet të mbani mend se nivelet më të larta sjellin oferta dhe shpërblime më të mira. 21Casino është shumë i gjithanshëm kur bëhet fjalë për opsionet e pagesës. Ju mund të përdorni kartën e debitit ose të kreditit Visa ose MasterCard, ose një nga ofruesit e shumtë të eWallet-it si Neteller, Skrill, Paysafecard dhe së fundmi ata po përpiqen të përfshijnë Ukash. Ekziston një kufi ditor që duhet ta respektoni dhe në këtë pikë është 2,000 dollarë, por nëse dëshironi të depozitoni më shumë, mund të pyesni mirë njerëzit në 21Casino dhe ata ndoshta do ta rrisin kufirin për ju. Shuma minimale që mund të tërhiqni është 30 dollarë dhe nuk ka maksimum. Depozita minimale që duhet të bëni për të luajtur është 10 dollarë. Kur bëni një tërheqje me një kartë debiti ose krediti, transferimi mund të zgjasë nga 3 deri në 5 ditë. Transaksionet e portofolit elektronik janë kaq të njohura tani, sepse transferimi mund të ndodhë brenda 24 orësh. Mos harroni se ka edhe një periudhë 48 orësh në pritje.

A ka një skemë besnikërie apo një program VIP në 21Casino?

Çdo lojtar mund të mbledhë pikë besnikërie kur luan lojëra kazino. Lojëra të ndryshme ofrojnë sasi të ndryshme pikësh. Çdo pikë besnikërie prej 200 dollarësh mund të këmbehet për 1 dollarë ose mund të mbahen në mënyrë që të ngjiteni në skemën e besnikërisë.

Cilat janë disa nga të mirat dhe të këqijat e 21Casino?

Gjëja e parë që na vjen në mendje kur përpiqemi të bëjmë një listë të të gjitha gjërave të mira të 21Casino është numri i lojërave të kazinosë që ofron. Pastaj ka një dizajn të bukur dhe zgjedhje të madhe të mënyrave të pagesës. E vetmja rënie është se e bën këtëNuk ofron baste sportive. Por, edhe kjo mund të anashkalohet kur shohim numrin e lojërave në tavolinë, letrat gërvishtëse dhe variacionet e bingos që ofron. Përparësitë e 21Casino · Në depozitën tuaj të parë ju keni një bonus depozite që mund të rrisë në mënyrë drastike bilancin tuaj. · Shumë variacione të ndryshme të blackjack-ut dhe ruletit · Opsione të ndryshme pagese Të këqijat e 21Casino · Mund të luani vetëm lojëra elektronike dhe letra gërvishtëse me paratë tuaja bonus.

A ka ndonjë slot Jackpot Progresiv në 21Casino?

Nëse jeni adhurues i jackpot-eve progresive, do të jeni të lumtur të zbuloni se ka shumë në 21Casino. Ju mund të gjeni jackpot progresive që ofrojnë shuma që ndryshojnë jetën nga ofruesit e mëposhtëm: · 1 x 2 lojëra · Microgaming · Betsoft · NetEnt · Amaya

A mund të luani versionin demo të lojërave elektronike në 21Casino?

Të luash dhe të eksplorosh çdo lojë përpara se të bësh një depozitë të madhe është një gjë vërtet e mirë për të bërë. Gjëja e mirë është se ju mund ta bëni këtë edhe në 21Casino.

A ka një version të shkarkueshëm të 21Casino?

21Casino është një hap përpara kur bëhet fjalë për teknologjinë që ata përdorin. Ju nuk keni nevojë të shkarkoni kazinonë për të luajtur lojën tuaj të preferuar. Ndërfaqja e luajtjes së menjëhershme është padyshim diçka që çdo lojtar e vlerëson dhe është metoda më efikase për të luajtur.

A ofrohet lojëra celulare në 21Casino?

21Casino ofron mbështetje të plotë për telefonat inteligjentë dhe tabletët. Ata përdorin të njëjtën ndërfaqe për të gjallëruar lojën në pajisjen tuaj dhe ju mund të luani lojën tuaj të preferuar pavarësisht se ku jeni. Ka disa tituj që nuk janë të disponueshëm në celular, por ekipi në 21Casino po punon shumë për të sjellë çdo lojë të vetme në dispozicion të lojtarëve të saj.

Cilat janë disa nga dokumentet që një lojtar duhet të dorëzojë në kazino?

Ashtu si shumë kazino të tjera, 21Casino kërkon që një lojtar të dërgojë disa prova të identitetit pasi të kërkojë një tërheqje. Ka shumë arsye të justifikueshme për këtë. Kazinoja duhet të dijë se njerëzit që luajnë bixhoz nuk janë të mitur ose janë të përfshirë në pastrim parash. Duhen deri në 2 ditë pune që të konfirmohet identiteti juaj dhe që ju të merrni paratë tuaja.

A mund të regjistrohen lojtarët nga SHBA në 21Casino?

Lojtarët nga SHBA nuk pranohen.

A mund të përdorin lojtarët Bitcoin ose ndonjë kriptomonedhë tjetër për të bërë një pagesë?

Në momentin e shkrimit të kësaj 21Casino nuk pranon Bitcoin ose ndonjë kriptovalutë tjetër si mënyra pagese.

A ka lojëra të drejtpërdrejta poker dhe bingo në 21Casino?

Për momentin nuk ka lojëra poker dhe bingo me tregtarë të drejtpërdrejtë.

A ka një shpërblim VIP dhe besnikëri për lojtarët e shpeshtë?

"Loyalty Royalty" është një program besnikërie i disponueshëm për lojtarët e shpeshtë.

A ka ndonjë kërkesë bastesh për bonusin e regjistrimit?

Ekziston një kërkesë 35x e basteve për çdo bonus regjistrimi, përpara se ndonjë fitim të transferohet ose tërhiqet.

Çfarë lloj burimesh ofron 21Casino për të ndihmuar lojtarët problematikë dhe për vetëpërjashtimin?

Të luash lojëra kazino duhet të jetë një procedurë argëtuese dhe argëtuese. Por ka disa lojtarë që tërhiqen në botën e lojërave të fatit dhe bëhen të varur. Këta janë hapat e mëposhtëm që ofron 21Casino për të ndihmuar lojtarët me probleme: · Softueri i kufizimit të faqeve të basteve · Vetëpërjashtimi · Kufiri i depozitave · Kufiri i kohëzgjatjes · Kontrolli i realitetit për orë · Kohëzgjatja · Testi i vetëdiagnostikimit · Lidhjet me agjentët përkatës

A ka një program 'referoj një mik'?

21Casino ka një program 'referoj një mik' dhe ata gjithashtu kanë një program filial të quajtur '21 Affiliates'.

Sa kohë duhet për të bërë një tërheqje dhe për të marrë fitimet tuaja nga 21Casino?

E gjitha varet nga metoda që përdorin lojtarët për të bërë një tërheqje. Mund të duhen deri në 3-5 ditë pune për tërheqjet e kartave të kreditit dhe debitit dhe deri në 2 orë për kuletat elektronike.

Zbulohet: Si i mbijetuan librat italianë vitin e vështirë
2021-08-28

Zbulohet: Si i mbijetuan librat italianë vitin e vështirë

Që nga ardhja e paprecedentë e pandemisë së koronavirusit në vitin 2020, valët tronditëse janë ndjerë në një mori industrish.