Rishikimi i kazinosë 21casino - Bonuses

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score8.0
Përfitimet
+ Një përzgjedhje e gjerë e lojërave elektronike
+ Dizajn i pastër
+ Lojërat më të fundit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
MonedhatMonedhat (6)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (12)
Argjentina
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (61)

Bonuses

Si funksionon bonusi?

Pasi të bëni depozitën tuaj, gjendja e llogarisë suaj do të përbëhet nga një gjendje llogarie në para dhe një bilanc i llogarisë bonus. Paratë aktuale që keni depozituar do të jenë në bilancin tuaj të parave të gatshme dhe shuma që do të merrni me bonusin tuaj do të paguhet në bilancin e bonusit.

Ka lloje të ndryshme bonusesh që janë të kufizuara në lloje të ndryshme lojërash. Për shembull, ka bonuse që vlejnë vetëm për lojëra elektronike. Pasi të hyni në një lojë, Bilanci i Bonusit do t'ju tregojë nëse fondet lejohen për lojë apo jo. Nëse hyni në një lojë të caktuar dhe nuk i shihni paratë në llogarinë tuaj, atëherë loja është e kufizuar për atë bonus të veçantë. Nëse ju si lojtar vendosni të luani një lojë që nuk përfshihet në lojërat që llogariten për përmbushjen e kërkesës së bonusit, kazinoja rezervon të drejtën të refuzojë tërheqjen tuaj. Ata gjithashtu mund të heqin paratë e bonusit dhe fitimet pa ndonjë njoftim të mëtejshëm për ju dhe të bllokojnë të gjitha llogaritë tuaja pasi po abuzoni me promovimin.

Të gjitha fitimet dhe depozita do të bllokohen derisa të plotësoni kërkesat e bastit për bonusin e dhënë. Në rast se promocioni lejon tërheqje me një bilanc aktiv bonus, atëherë bonuset e mbetura do të revokohen.

Çdo shumë bonus që i kreditohet lojtarit i nënshtrohet një basti x35 dhe pasi të keni përfunduar kërkesat tuaja të bastit, atëherë shuma konvertohet në bilancin tuaj të parave të gatshme. Kjo është koha kur ju mund të tërhiqni të gjitha fitimet tuaja, përveç rasteve kur shprehet ndryshe në Kushtet e rëndësishme.

Kërkesat e bastit janë shuma totale që duhet të vendoset në një lojë për të kthyer bonusin në fonde të holla. Jo çdo lojë kontribuon njësoj në përqindjen e kërkesave të basteve. Përpara se të bëni një depozitë dhe të vendosni se cilën lojë dëshironi të luani, duhet të kontrolloni listën e lojërave dhe shpërndarjen e peshës për të gjitha qëllimet e basteve.

Bonusi i besnikërisë

Loyalty Royalty është një program që 21Casino ofron për lojtarët e tij. Kjo do të thotë që ju si lojtar ndërtoni automatikisht pikë besnikërie sa herë që bëni një depozitë. Pasi të keni grumbulluar 200 pikë, që është e barabartë me 1 €, ju mund t'i riblerni pikët tuaja lehtësisht. Ka disa kufizime në sasinë e pikëve që mund të riblerni çdo ditë, dhe në 21Casino ky numër është 10,000 pikë ose 50 € në para bonus.

Termat dhe Kushtet e Promocionit Specifik të Royalty Renta

Sa herë që vendosni bast 10 €, do të merrni pikët e mëposhtme në varësi të lojës që luani. Nëse luani Slots do të merrni 2 pikë, kartat Gërvishtëse do t'ju sjellin gjithashtu 2 pikë, Video Poker 1 pikë, Bingo 1 pikë, Blackjack 0,50 dhe Ruletë 0,25 pikë.

Nëse dëshironi të shihni numrin total të pikëve të besnikërisë që keni, mund ta bëni këtë në detajet e llogarisë tuaj.

Gjëja që duhet të mbani mend është se të gjitha paratë e bonusit që do të merrni duhet të vihen bast 35 herë përpara se të konvertohen në para reale. Lojëra të ndryshme kontribuojnë ndryshe në kërkesat e basteve, kështu që është më mirë të kontrolloni listën e lojërave përpara se të filloni të luani.

Ekziston një kufi për bastin maksimal për rrotullim, i cili është 5 €. Nëse vendosni të rrisni bastin ndërsa jeni ende duke luajtur me paratë tuaja të bonusit, në atë rast kazinoja rezervon të drejtën të konfiskojë të gjitha fitimet tuaja.

Lajmi i mirë këtu është se nuk ka kufi maksimal të parave, që do të thotë se të gjitha paratë që do të fitoni janë tuajat për t'i marrë.

Nëse për ndonjë arsye nuk e përdorni bonusin tuaj brenda 30 ditëve, ai do të hiqet nga llogaria juaj.

Nëse tërhiqni ndonjë nga depozitat tuaja në para ndërsa bonusi juaj është ende aktiv, në atë rast fondet e bonusit do të hiqen nga llogaria juaj.

Nëse nuk i plotësoni të gjitha kërkesat e përmendura më sipër, nuk mund të tërhiqni fondet tuaja të bonusit.

Nëse dëshironi të rishikoni Termat dhe Kushtet e 21Casino, mund të gjeni të gjitha informacionet në faqen e tyre të internetit këtu.

Termat dhe kushtet e tyre standarde promovuese zbatohen plotësisht dhe ato mund të gjenden këtu.

Bonusi i ringarkimit

Bonusi i rimbushjes së egër

21Casino ofron një bonus 21% të rifreskimit që do të super-takojë bilancin tuaj deri në 210 €. Pra, çdo të hënë dhe të martë duhet të prisni këto bonuse të mahnitshme që do të rrisin ekuilibrin tuaj. Le të jemi të sinqertë, të kesh 420 € deri të martën është një punë e madhe dhe është diçka që mundeshmos mungoj.

E vetmja gjë që duhet të bëni është të bëni një depozitë në ditën e kërkuar dhe të kërkoni bonusin tuaj. Mund të themi se të hënat nuk janë edhe aq të këqija.

Termat dhe kushtet specifike të promovimit të rifreskimit të Wild

Ka disa gjëra që duhet të keni parasysh kur bëhet fjalë për bonusin Wild Reload. Është në dispozicion vetëm për lojtarët ekzistues.

Bonuset e mëposhtme janë të disponueshme vetëm për ju: · 21% bonus në depozitën tuaj të parë në para, të cilën ju duhet ta bëni diku midis të hënës 01:00 CEST dhe të martën 00:59 CEST dhe mund të merrni deri në 210 € maksimale. · 21% bonus në depozitën tuaj të parë në para, të cilën duhet ta bëni diku midis të martës 01:00 CEST dhe të mërkurës 00:59 dhe mund të merrni deri në 210 € maksimale. · Shuma minimale që duhet të depozitoni është 10 € për t'u kualifikuar për bonus. Në të njëjtën kohë, shuma minimale që mund të tërhiqni është 10 €. · Ju mund të shpërbleheni me vetëm një bonus për llogari për lojtar. Nëse jeni në shkelje të kësaj klauzole, atëherë kazinoja rezervon të drejtën të pezullojë llogarinë tuaj. · Pasi të fitoni një shumë të caktuar parash, mund të tërhiqni të njëjtën shumë nëse keni luajtur sipas rregullave. Nëse kazino dyshon për abuzim promovues ose lojë të parregullt, llogaria juaj do të pezullohet. · Shuma maksimale që mund të vini bast për rrotullim është 5 €. Nëse vini bast më të lartë se kjo shumë ndërsa jeni ende në bonus, kazinoja rezervon të drejtën të konfiskojë të gjitha fitimet tuaja. · Sa herë që luani me paratë e bonusit, ka disa kërkesa që duhet të plotësoni për t'i kthyer fondet e bonusit në fonde të holla. Në 21Casino ju duhet të vendosni bast 35 herë më shumë se vlera fillestare e fondeve të bonusit. · Çdo lojë kontribuon ndryshe në kërkesat e basteve. Ju mund të gjeni listën e lojërave dhe gjithashtu peshën e tyre përkatëse ndaj kërkesave të basteve. · Vetëm për këtë bonus, paratë e bonusit kontribuojnë në kërkesat e bastit dhe fondet tuaja në para nuk kanë të bëjnë fare me kërkesat e bastit. Kjo do të thotë që ju mund të bëni një depozitë më të lartë nëse dëshironi. · Nëse ndodh që keni ndonjë fond bonus të papërdorur, pas 30 ditësh ato do të hiqen nga llogaria juaj. · Nëse e tërheqni depozitën tuaj në para ndërsa bonusi është ende aktiv, atëherë fondet tuaja të bonusit do të hiqen menjëherë. · Vetëm pasi të keni plotësuar të gjitha kërkesat e përmendura më sipër, mund të bëni një tërheqje të fondeve tuaja në para.

Bonusi i ndeshjes

Një marrëveshje e madhe që 21Casino ofron për lojtarët e saj është një bonus ndeshjeje prej 121%. Ky bonus i nënshtrohet gjithashtu kërkesave të basteve 35 herë dhe mund të përdoret në çdo lojë që dëshironi.

Bonusi me rul të lartë

Nëse shpenzoni shumë kohë dhe para duke luajtur në ndonjë kazino, ju merrni statusin e një rul të lartë, kështu që ju fitoni një bonus të lartë rul. Çdo kazino pëlqen të shohë lojtarët e saj të kthehen rregullisht dhe të shpenzojnë shumë para. Pra, në atë rast kazinoja gjithashtu dëshiron të shpërblejë lojtarët e saj dhe t'u tregojë atyre se ata janë të vlerësuar me të vërtetë. Ka disa kazino që do të ofrojnë një bonus për rolet e lartë që shkon deri në 1500 €. Por kjo nuk është e gjitha, rrotulluesit e lartë mund të marrin gjithashtu para për lojë falas. Nëse dikush është një lojtar i madh, atëherë ka shumë gjëra të mira që e presin. Ju mund të përdorni mirë të gjitha gjërat falas që do të merrni nga çdo kazino në internet.

Bonus i mirëseardhjes për një lojtar të madh

Pas çdo regjistrimi ju do të merrni një bonus mirëseardhjeje. Ky bonus ndryshon nga kazino në kazino. Por, shumicën e kohës do të merrni një sasi të madhe rrotullimesh falas ose para për lojëra falas. Kjo nuk ka të bëjë me faktin nëse jeni një rul i ulët ose një rul i lartë. Nëse jeni një rul i lartë, kjo është e shkëlqyeshme, sepse mund të shtoni një bonus të madh në llogarinë tuaj, por shumicën e kohës njerëzve u pëlqen të luajnë pak dhe të zgjasin përvojën e tyre të lojës. Por nëse e konsideroni veten një rul të lartë, atëherë duhet të shikoni përreth dhe të gjeni një program VIP që do t'i përshtatet të gjitha nevojave tuaja. Për t'u kualifikuar për një program VIP, duhet të bëni një depozitë në llogarinë tuaj.

Çdo kazino ka kërkesa të ndryshme për programin e tyre VIP, dhe nëse dëshironi të kualifikoheni, atëherë do të përballeni me një sërë kushtesh. Por ideja bazë, pas çdo kazinoje është, sa më shumë të luani me shuma më të larta parash, aq më shumë ka të ngjarë të kualifikoheni për bonusin High Roller. Shumica e kazinove me rul të lartë shikojnë sjelljen aktuale të lojës dhe mund t'ju ftojnë në një program VIP bazuar në këtë.

Pasi të jeni anëtar i një kazinojeProgrami VIP do të keni më shumë avantazhe, jo vetëm bonusin e lartë me rul. Do të keni një menaxher llogarie që do të jetë gjithmonë i disponueshëm për ju. Ata do t'ju përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja dhe do t'ju udhëzojnë në të gjitha privilegjet që mund të gëzoni.

Jo shumë njerëz e dinë se nuk duhet të paguani shuma të mëdha parash për t'u bërë një lojtar VIP. Nëse dini të fitoni shumë, atëherë do të plotësoni lehtësisht kushtet e vendosura nga kazinoja për të arritur nivelin e një rul të lartë.

Ju gjithashtu mund të merrni një bonus të lartë rul nëse përdorni llogarinë tuaj për një periudhë më të gjatë, që do të thotë se keni paguar shumë para për një periudhë të gjatë kohore. Dhe kjo nuk ka të bëjë me sjelljen tuaj aktuale të lojës.

Kushtet

Kur bëhet fjalë për bonuse të larta rul, ka disa kushte të bashkangjitura. Gjëja e parë që duhet të bëni në mënyrë që të kualifikoheni për një bonus të lartë është të bëni një depozitë të parë në llogarinë tuaj. Dhe proporcionalisht, sa më e lartë të jetë shuma, aq më i lartë do të jetë bonusi.

Pasi të bëni depozitën tuaj, ekzistojnë rregulla të caktuara në lidhje me mënyrën se si dhe kur mund t'i vendosni paratë në bonus. Nëse jeni pjesë e botës së kazinove në internet për një kohë, e dini se këto quhen kushtet e lojës. Pra, në përgjithësi, sa më e lartë të jetë shuma e bonusit të lartë, aq më e vështirë do të jetë pagimi i tij.

Ka disa gjëra për të cilat duhet të keni kujdes, si për shembull sa shpesh duhet të luani paratë dhe sa i lartë është basti maksimal për lojë. Vetëm për hir të saj, le të themi se keni 1000 dollarë para bonus, atëherë duhet ta luani këtë shumë 35 herë për të qenë i përshtatshëm për të bërë një tërheqje. Epo, është një matematikë e thjeshtë dhe mund të thuash se do të duhet pak kohë për të luajtur në mënyrë që të paguhesh.

Jo çdo kazino ofron një bonus të lartë, por ju mund të kërkoni të bashkoheni në një program special VIP. Kjo është kryesisht për shkak se jo çdo lojtar mund të përballojë të bëjë depozita të mëdha çdo javë, por kjo në asnjë rast nuk do të thotë se ata nuk janë të lartë. E njëjta gjë vlen, për shembull, nëse bëni një depozitë të madhe të parë, kjo nuk ju bën një lojtar të lartë. Koha është faktori kryesor që i tregon kazinosë se çfarë lloj lojtari jeni dhe nëse duhet të jeni pjesë e një programi VIP apo jo. Gjithsesi, kushtet për një status VIP ndryshojnë nga kazino në kazino. Dhe, detyra juaj është të bëni një përpjekje dhe të mësoni për bonusin që po kërkoni. Kushtet e kazinosë shprehen qartë në faqen e tyre të internetit dhe përmenden sapo të kërkoni bonusin.

Mos pranoni një bonus

mos na keqkuptoni, por nëse ju ofrohet një bonus i lartë ose për të qenë pjesë e një programi VIP, kjo nuk do të thotë që ju duhet ta pranoni atë. Kryesisht sepse nuk doni të mbeteni të mbërthyer me të gjitha ato rregulla dhe rregullore që duhet të ndiqni pasi t'i ndiqni, dhe ka shumë. Në fund të fundit, ju jeni duke luajtur me paratë tuaja, kështu që ju lejohet t'i shpenzoni ato ashtu siç dëshironi dhe të kënaqeni duke e bërë këtë. Nga ana tjetër, nëse ju mungon një bonus sepse nuk ju pëlqejnë kushtet, mos u shqetësoni se shumë shpejt do t'ju presë një ofertë e re. Dhe, nëse oferta tjetër është e përshtatshme për ju, atëherë mund ta pranoni atë dhe të bëni ca para.

Bonusi i regjistrimit

Pas regjistrimit në 21Casino, ju do të merrni një Ofertë Mirëseardhjeje të Klasit Botëror që përfshin 21 rrotullime bonus dhe një bonus 121% që shkon deri në 300 €.

Bonusi i mirëseardhjes/bashkimit

21Casino është një nga emrat më të njohur në industrinë e kazinove në internet, kështu që nuk është çudi që ata ofrojnë disa shpërblime të këndshme për lojtarët e tyre. Nëse vendi juaj është renditur si një vend i mbështetur për kazinonë, atëherë mund të krijoni një llogari të re dhe të merrni shpërblimet që janë aty për ju.

21Casino është një kazino shumë argëtuese dhe jep një atmosferë luksoze, kështu që çdo lojtar ndihet i veçantë dhe ata kanë një ndjenjë sikur janë transportuar në një vend magjepsës. Një tjetër gjë që ata i kushtuan vëmendje është bonusi joshëse i mirëseardhjes që do të lërë pa fjalë çdo lojtar.

Ka disa kërkesa që duhet të plotësohen, prandaj sigurohuni që t'i lexoni të gjitha përpara se të filloni të luani. Për t'ju kursyer pak kohë, ne do të rendisim rregullat më të rëndësishme. Dhe e vetmja gjë që ka mbetur është që ju të vizitoni faqen e internetit të 21Casino dhe të përfitoni nga ky bonus mirëseardhjeje.

Si të kualifikoheni për bonusin e mirëseardhjes 21Casino?

Ideja e një bonusi të mirëseardhjes është të prezantojë lojtarë të rinj dhe t'i inkurajojë ata të luajnë. Pra, nuk ka asnjë arsye që këto bonuse të jenë të vështira për t'u marrë. Kazinoja ka idenë që nëse një lojtar regjistrohet për bonusin e mirëseardhjes, ai vetë është fillestar. Dhe, nëse kazinoja i ndërlikon shumë kushtet, atëherë ka shumë pak gjasa që lojtari të ketë një përvojë të mirë, e lëre më të kthehet përsëri dhe të bëjë një depozitë tjetër.

21Casino është i njohur me gjithçka që u përmend më lart, dhe për këtë arsye ata madje i kanë thjeshtuar shumë gjërat. Bonusi i mirëseardhjes i 21 Casino është një nga më të lehtat për të marrë para, pikërisht për këtë arsye.

Këtu është një listë e të gjitha kërkesave që duhet të ndiqni përpara se të kërkoni bonusin tuaj, në fund të fundit duhet të ketë disa rregulla, por ato janë kaq të lehta, kështu që mos u shqetësoni. Thjesht ndiqni ato nga afër nëse dëshironi të kualifikoheni për promovim.

Krijo nje llogari te re

Herën e parë që shkoni në faqen e internetit 21Casino do t'ju ofrohet të krijoni një llogari të re. Thjesht shkruani të dhënat tuaja personale dhe llogaria juaj do të jetë gati menjëherë.

Lidhni një metodë pagese

Meqenëse ju duhet të bëni një depozitë në mënyrë që të kualifikoheni për një bonus mirëseardhjeje, duhet të lidhni informacionin e kartës suaj të kreditit ose debitit me llogarinë tuaj. Pasi ta bëni këtë, do të jeni në gjendje të bëni një depozitë dhe të filloni të luani lojërat tuaja të preferuara.

Kërkoni para të gatshme të bonusit sipas depozitës suaj

Pasi të bëni depozitën tuaj të parë, do të merrni para bonus sipas shumës së parave që depozitoni në faqe. Ne do ta diskutojmë këtë temë në mënyrë më të detajuar, në mënyrë që të kuptoni më mirë se për çfarë po kërkoni.

21 Bonus i mirëseardhjes në kazino

Për nder të kazinosë, ju do të merrni 21 rrotullime falas si një bonus mirëseardhjeje pasi të regjistroheni në 21Casino. Ju mund t'i përdorni këto rrotullime falas në slot-in popullor Book of the Dead. mos mendoni se ky është një lloj kufizimi, sepse kjo është një nga lojërat më të mira që mund të gjeni në këtë kazino.

Pasi të keni përmbushur kërkesat e basteve 35 herë, ju mund të tërhiqni të gjitha fitimet tuaja. Por kjo nuk është e gjitha, bonusi juaj do të shoqërohet me një bonus ndeshjeje 121% në para që mund ta përdorni në çdo lojë që dëshironi. Kërkesa e bastit është vendosur në 35 herë më shumë se shuma e bonusit. Për të marrë ndonjë nga këto shpërblime në para, duhet të bëni një depozitë prej të paktën 10 €. Ju nuk do të kualifikoheni për paratë e bonusit nëse depozita juaj është më pak se kaq. Ju ende mund të merrni rrotullimet falas dhe mund të fitoni disa para në dorë bonus në rast se nuk mund të shpenzoni më shumë se 10 € në depozitën tuaj të parë.

Është e rëndësishme të theksohet se nëse bëni një depozitë të parë që është më pak se 10 €, atëherë do të humbni bonusin tuaj të mirëseardhjes, edhe nëse vendosni të bëni një depozitë të dytë më të lartë, le të themi 50 €. Ky është shansi juaj i vetëm, prandaj sigurohuni që të përfitoni plotësisht prej tij.

Rregullat e Cash Out

Nëse jeni njohur me mënyrën se si funksionojnë kazinotë dhe jeni zhytur në ato ujëra më parë, ka shumë mundësi që të keni vuajtur disa kufizime në lidhje me kufijtë e tërheqjes në bonuse. Epo, arsyeja kryesore është se kazinoja nuk dëshiron të falimentojë nëse fitoni shumë para nga një bonus. Nga njëra anë ata janë shumë bujarë kur bëhet fjalë për dhënien e parave të bonusit, por nga ana tjetër ata nuk duan që ju t'i merrni të gjitha paratë e tyre menjëherë. Megjithatë, ky nuk është rasti me 21Casino. Ata ju japin mundësinë për të bërë një tërheqje të pakufizuar, kështu që nëse jeni në një brez me fat, atëherë duhet të shkoni për të. Mund të fitoni sa më shumë para që dëshironi dhe e vetmja gjë për të cilën duhet të shqetësoheni është të përmbushni kërkesat e bonusit të bastit 35 herë. Pasi ta bëni, kazino do t'ju lejojë të tërhiqni të gjithë shumën e parave që keni fituar.

I vetmi kufizim që vendos 21Casino është te fitimet nga rrotullimet falas. Kufiri maksimal i fitimit nga rrotullimet falas është 100 €. Nëse fitoni një shumë më të lartë, nuk do të jeni në gjendje t'i tërheqni ato para nga faqja e tyre e internetit. Bonusi i mirëseardhjes 21Casino në fakt do të heqë çdo fitim të tepërt nga llogaria juajBilanci i parave.

Kushtet dhe rregullat e bonusit të mirëseardhjes së 21 Casino

Ashtu si me çdo kazino tjetër, bonusi i mirëseardhjes 21Casino është subjekt i disa kushteve dhe kushteve që duhen ndjekur. Për lehtësinë tuaj, ne kemi renditur rregullat më të rëndësishme.

Paralajmërim i përdoruesit të Skrill dhe Neteller

Lojtarët që përdorin Skrill ose Neteller nuk do të jenë në gjendje të kërkojnë bonusin e mirëseardhjes 21Casino. Oferta është e disponueshme në faqen e internetit, por nëse e merrni atë, atëherë kazinoja rezervon të drejtën të konfiskojë çdo fitim që bëni duke përdorur bonusin e mirëseardhjes ose rrotullimet falas.

Nëse nuk përmbushni kushtet e tyre, ata gjithashtu mund të mbyllin llogarinë tuaj. Çdo përpjekje e juaja për të kontaktuar kazinonë do të shpërfillet, pasi nuk keni ndjekur rregullat. Ju mund të kërkoni bonusin, vetëm nëse bëni një depozitë direkte duke përdorur opsionet e lejuara në sit.

Kufizimet e basteve

Nuk ka kufizime për paratë që mund të vini në 21Casino, por për të përfituar nga bonusi juaj, duhet të mbani mend se ekziston një kufi në bastin maksimal që mund të bëni. Nëse basti juaj është më i lartë se 5 €, atëherë kazinoja nuk do t'ju lejojë të tërhiqni asnjë para.

Mbani në mend se kërkesat e basteve të bonusit të mirëseardhjes 21Casino duhet të plotësohen. Thjesht bëni baste të vogla, ose jo më të larta se 5 € dhe mund të zgjasni seancën tuaj të lojërave dhe të mos keni asnjë problem kur tërhiqni.

Afati kohor i bonusit

Pasi të bëni një depozitë dhe të kërkoni bonusin tuaj të mirëseardhjes, keni 30 ditë për ta zbatuar atë. Nëse rastësisht nuk arrini të respektoni afatin kohor të bonusit, të gjitha fitimet tuaja do të hiqen nga llogaria juaj. Nëse nuk i plotësoni të gjitha kushtet, nuk do të mund të tërhiqni asnjë pjesë të parave të bonusit. 21Casino nuk do të bëjë asnjë përjashtim dhe nuk do të zgjasë kornizën kohore veçanërisht për ju, kështu që do të jetë humbje kohe edhe të pyesni.

Në përgjithësi, ju keni kohë të mjaftueshme për të përfituar nga paratë tuaja të bonusit, edhe nëse nuk keni kohë për ta bërë këtë në ditën kur bëni depozitën tuaj. Edhe pse, dyshojmë shumë se ka një person të vetëm që do t'i lërë paratë e tij të ulen në llogarinë e tyre dhe të mos e provojnë menjëherë fatin.

Kërkesat dhe përjashtimet e bastit

Shumë kazino atje kanë kërkesa të larta për baste, kështu që do t'ju duhet mjaft kohë për të përfunduar bonusin. Ky nuk është rasti me 21Casino dhe kërkesat e tyre të basteve 35 herë. Është mjaft e lehtë për të përmbushur kërkesat e kazinosë në harkun kohor të caktuar.

Një tjetër gjë që duhet të keni parasysh është se jo çdo lojë ka të njëjtin kontribut në kërkesat e basteve. Nëse ju pëlqen të luani lojëra elektronike, atëherë jeni në një kënaqësi pasi ato kanë një kontribut 100%. Nuk mund të themi të njëjtën gjë për lojërat e tjera pasi ato ofrojnë më pak. Madje ka lojëra që ofrojnë 0% kontribut ndaj kërkesave totale të bastit të bonusit. Kështu që ju duhet të bëni detyrat e shtëpisë tuaj përpara se të vendosni të luani dhe të bëni disa kërkime.

Oferta ekskluzivitet

Ju keni vetëm një shans për të kërkuar bonusin e mirëseardhjes, dhe kjo është pasi të regjistroheni në kazino. Bonusi i mirëseardhjes i nënshtrohet të njëjtave rregulla që zbatohen për çdo bonus tjetër që ofrohet nga 21Casino. Pra, përpara se të vendosni të merrni ofertën, përpiquni të kuptoni plotësisht rregullat. Një tjetër gjë që duhet të mbani mend është se 21Casino nuk është i disponueshëm në të gjithë botën, kështu që ju duhet të kontrolloni nëse territori juaj mbështetet nga faqja apo jo.

Kreditë e basteve

21Casino nuk ka kredite të basteve, por kjo nuk do të thotë që ju nuk duhet t'i jepni kësaj kazino një shans, pasi ato kanë shumë përfitime të tjera që u ofrojnë lojtarëve të rinj dhe ekzistues.

Bonus pa depozitë

Një bonus pa depozite është një ofertë shumë joshëse që çdo kazino duhet t'u japë lojtarëve të saj. Siç sugjeron emri i tij, ky është një bonus për të cilin nuk kërkohet depozitë. Kazinoja ju jep rrotullime falas ose para bonus që mund t'i përdorni për të luajtur lojërat tuaja të preferuara. Kjo është vetëm një mënyrë tjetër në të cilën kazinoja dëshiron t'ju falënderojë dhe t'ju tregojë vlerësim sepse keni vendosur të regjistroheni. Ju mund të luani lojën tuaj të preferuar dhe të shihni se çfarë ofron ajo për sa i përket paqëndrueshmërisë dhe raundeve të bonusit, vetëm për të përmendur disa. Nëse e merrni këtë ofertë, atëherë nuk duhet të mendoni dy herë dhe thjesht ta merrni atë. Shumica e këtyre bonuseve pa depozite janë për makinat e fatit. Siç thamë më parë, ato vijnë në formën e rrotullimeve falas ose parave të bonusit.

Paratë e lojës falas

Shumica e kazinove ju ofrojnë para falas në formën e një bonusi pasi të bëni depozitën tuaj, por ka disa kazino që do të ofrojnë para falas pa asnjë varg të bashkangjitur. Kjo do të thotë që ju nuk keni nevojë të bëni asnjë depozitë dhe mund të luani ende për para të vërteta. Është e rëndësishme të theksohet se shuma e parave është pak më e ulët se ajo që do të merrni me bonus pas depozitimit tuaj të parë dhe shkon ndërmjet 5 € dhe 10 €. Kjo mund të duket si një shumë e vogël, por do t'ju bëjë të filloni menjëherë, kështu që është e drejtë nga kazino dhe ata po ju bëjnë një nder të madh. Sepse nuk mund ta dini kurrë kur luani lojëra kazino, apo jo? Nëse jeni me fat, kjo sasi e vogël mund të kthehet lehtësisht në një fitore të mirë.

Duhet të keni parasysh se ka disa rregulla dhe kushte që i bashkëngjiten këtij lloji të bonusit. Një prej tyre është se nuk mund të tërhiqni gjithmonë të gjitha paratë që keni fituar. Kushtet në çdo kazino ndryshojnë, por në përgjithësi ju duhet të plotësoni kërkesat e bastit dhe në shumicën e rasteve ka një shumë maksimale të tërheqjes. Për të mësuar se cilat kushte zbatohen, duhet të konsultoheni me kazinonëfaqja e internetit.

Bonus i rrotullimeve falas pa depozite

Bonusi më i zakonshëm dhe më i vlerësuar pa depozitim është në formën e rrotullimeve falas. Dhe shkon kështu. Si një lojtar i ri, ju do të merrni një numër rrotullimesh falas që mund t'i luani në një nga lojërat e lojërave elektronike dhe lajmi i mrekullueshëm është se nuk keni nevojë të bëni një depozitë për ta bërë këtë. Rregullat janë të ndryshme për çdo kazino atje. Disa kazino ofrojnë rrotullime falas në një lojë të caktuar dhe disa kazino do t'ju lejojnë të zgjidhni lojën që dëshironi të luani.

Çdo kazino ofron disa rrotullime falas në raste të rregullta për lojtarët e tyre besnikë. Kjo mund të ndodhë sa herë që ka një automat të ri ose thjesht sepse luani një lojë të caktuar pa pushim. Rregullat janë të ndryshme për kazino. Por avantazhi më i madh këtu është se bonusi pa depozite mund të shihet si një bonus i vërtetë. Ju nuk keni nevojë të paguani asgjë dhe ju jeni ende në gjendje të luani një lojë të caktuar. Një tjetër gjë që e bën atë edhe më tërheqës është se nuk keni nevojë të bëni ndonjë gjë të veçantë për të aplikuar për këtë lloj bonusi. Pasi të regjistroheni, bonusi lidhet menjëherë me llogarinë tuaj. Nëse vendosni të bëni një depozitë në llogarinë tuaj, do të merrni oferta të rregullta bonus depozitash. Megjithatë, vlera e këtyre bonuseve nuk është shumë e lartë. Në fillim, ndoshta do të mendoni se nuk ka asnjë avantazh për të kërkuar bonusin, por në fakt ka. Kur shuma është më e ulët, atëherë kërkesat për bast janë gjithashtu më të ulëta, dhe kushtet janë më pak strikte. Megjithatë, disavantazhi i vetëm është se ka gjithmonë kufizime në shumën që mund të tërhiqni. Për shembull, nëse maksimumi i parave të gatshme është 150 €, gjithçka më e lartë se kaq nuk do të paguhet. Këto kufizime nuk zbatohen vetëm në një rast, kur ju merrni rrotullime falas me një bonus depozite. Në këtë rast ju mund të bëni një tërheqje të madhe pa asnjë lloj ndërlikimi.

Një mënyrë për të parë bonusin pa depozitim është përfitimi që ju jep për t'u njohur me një automat të caktuar. Ky është një avantazh i madh nëse jeni fillestar apo jo. Në këtë mënyrë ju merrni përvojë dhe mund të shihni vetë nëse një kazino ose një lojë e caktuar i përshtatet nevojave tuaja apo jo. Mund ta shikoni edhe në këtë mënyrë, ju luani për para falas, por mund të fitoni para të vërteta. Nuk keni asgjë për të humbur pasi nuk po rrezikoni rrogën tuaj, por tensioni dhe pritshmëria janë aq reale sa po luani me paratë tuaja.

Luaj direkt

Lajmi i mirë është se sapo të regjistroheni për një kazino të caktuar, atëherë ju pret bonusi pa depozitim. Ju nuk keni nevojë të prisni apo të bëni ndonjë gjë tjetër për të luajtur. Bonusi është i lidhur me llogarinë tuaj, kështu që ju mund të ndizni kompjuterin tuaj ose të luani në lëvizje, sipas dëshirës tuaj.

Ndryshe është me një bonus që u jepet klientëve të rregullt. Zakonisht ka një kornizë kohore që lidhet me bonusin. Për shembull, ekziston një bonus pa depozite që duhet të luani brenda 24 orëve, dhe ka të tjerë që mund t'i kërkoni brenda një jave. Nëse bonusi është i disponueshëm vetëm për një ditë të vetme, atëherë duhet të jeni të vetëdijshëm për këtë dhe të përpiqeni të gjeni mundësinë për të luajtur. Kazino do të bëjë një përpjekje për t'ju kontaktuar për ofertën speciale, kështu që shikoni për një email, për shembull. Gjëja e mirë këtu është se ju nuk keni nevojë të regjistroheni në kazino gjatë gjithë kohës.

Kodet e bonusit

Kodet e bonusit nuk kërkohen në 21Casino

Rregullat e tërheqjes së bonusit

Kur bëhet fjalë për tërheqjen, ka disa rregulla që duhet të ndiqni gjithashtu. Së pari, duhet të regjistroheni në 21Casino. Bëni depozitën tuaj të parë, ose nëse zgjidhni të luani një bonus "Pa Depozitë", në atë rast nuk keni nevojë të bëni një depozitë. Nëse jeni një lojtar i ri, mund të kërkoni një Bonus Mirëseardhjeje, i cili është një marrëveshje një herë, një bonus që e merrni herën e parë që bëni një depozitë. Lojtarët e rregullt kanë bonuse të tjera nga të cilat mund të zgjedhin.

Kazino të ndryshme kanë Terma dhe Kushte të ndryshme që zbatohen për bonuset, këto rregulla mund të ndryshojnë me kalimin e kohës, kështu që ju duhet të kontrolloni sa herë që vendosni të luani. Është shumë e rëndësishme dhe nuk mund ta theksojmë sa duhet, të lexoni Kushtet dhe Kushtet e 21Casino përpara se të regjistroheni.

Zbulohet: Si i mbijetuan librat italianë vitin e vështirë
2021-08-28

Zbulohet: Si i mbijetuan librat italianë vitin e vështirë

Që nga ardhja e paprecedentë e pandemisë së koronavirusit në vitin 2020, valët tronditëse janë ndjerë në një mori industrish.