Rishikimi i kazinosë 21casino - Account

Age Limit
21casino
21casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score8.0
Përfitimet
+ Një përzgjedhje e gjerë e lojërave elektronike
+ Dizajn i pastër
+ Lojërat më të fundit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank Wire Transfer
Boku
Credit Cards
Debit Card
Entropay
GiroPay
Interac
MaestroMasterCardNeteller
OchaPay
PayPal
Paytrail
Sepa
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
dotpay
MonedhatMonedhat (6)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (12)
Argjentina
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (61)

Account

Si të hapni dhe regjistroheni për një llogari?

Hapja e një llogarie është një proces shumë i lehtë. Ka disa rregulla që duhet të ndiqni për ta bërë këtë, dhe ato janë si më poshtë: · Duhet të jeni të paktën 18 vjeç që të mund të hapni një llogari në çdo kazino. Mosha ligjore për lojërat e fatit mund të jetë edhe më e lartë dhe gjithçka varet nga juridiksioni ku jeni rezident. · Duhet të jeni ligjërisht të aftë për të lidhur kontrata detyruese. · Ju duhet të ndani informacionin tuaj personal pas regjistrimit dhe ai informacion do të duhet të përditësohet gjatë gjithë përdorimit tuaj të faqes në internet. · Duhet të jeni rezident në adresën që jepni dhe gjithashtu të jeni rezident në një territor që lejon lojërat e fatit. · Ju strehë`t përjashtuar veten nga kumari në faqen e internetit. · Duhet të keni një llogari bankare të vlefshme ose një mënyrë tjetër pagese. · Ju duhet të zotëroni paratë me të cilat dëshironi të luani kumar. · Paratë që përdorni për të luajtur bixhoz nuk duhet të njollosen me ndonjë aktivitet ose burim të paligjshëm. · Mund të regjistroheni vetëm për një llogari. · Ju nuk do të luani për dikë tjetër dhe nuk do të shesni apo transferoni llogarinë tuaj te lojtarët e tjerë. · Ju duhet të luani kumar vetëm për argëtim dhe jo ta shihni këtë metodë si burimin tuaj të vetëm të të ardhurave. · Ju do të respektoni Kushtet e Përdorimit në çdo kohë.

Rihap llogarinë

Nëse vendosni të mbyllni llogarinë tuaj për disa arsye, e njëjta llogari mund të rihapet gjithashtu në çdo kohë. Ju mund të kërkoni përmes Live Chat ose email, nëse dëshironi të hapni ose mbyllni llogarinë tuaj. E vetmja gjë që duhet të bëni është të jeni shumë të qartë se çfarë dëshironi. Mund të kërkoni që llogaria juaj të MBYLLET ose VETËPERJASHTOHET dhe ndiqni udhëzimet për ta bërë këtë.

Limiti Llogarinë

Ju, si lojtar, ju lejohet të keni vetëm një llogari. Nëse kazinoja kupton se ju keni shumë llogari, ata rezervojnë të drejtën për të mbyllur një llogari të tillë dhe për të anuluar çdo fitim dhe bonus.

Kur hapni një llogari, duhet të zgjidhni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj. Të gjitha informacionet personale që ndani me kazinonë mbahen private. Ju jeni përgjegjës për të gjitha bastet që vendosen në llogarinë tuaj. Në rast se harroni detajet e regjistrimit ose besoni se një palë e tretë po përdor informacionin tuaj, duhet të kontaktoni menjëherë kazinonë. Do të merrni detaje të reja sigurie përmes emailit.

Nëse rastësisht një person tjetër hyn në llogarinë tuaj, të gjitha veprimet e tij do të konsiderohen si përgjegjësia juaj. Kjo bën `` nuk ka rëndësi nëse e keni miratuar aksesin e tyre apo jo. Në këto raste ju e mbani kazinonë të padëmshme ndaj të gjitha kostove, pretendimeve dhe dëmeve që lidhen me përdorimin e llogarisë tuaj nga një palë e tretë.

Procesi i verifikimit

Kontrollet e verifikimit

  1. Kur hapni një llogari, ju pranoni që kazinoja mund të kryejë disa kontrolle verifikimi. Kazinoja ka të drejtë të mbyllë, pezullojë ose mbyllë llogarinë tuaj nëse ka probleme me kontrollet e verifikimit.
  2. Ju do të duhet të verifikoni emailin tuaj nëpërmjet një lidhjeje aktivizimi ose duke përdorur prova të tjera për të treguar se llogaria e emailit ju përket juve. Llogaria juaj mund të pezullohet nëse dështoni në këtë hap dhe çdo fitim anulohet derisa të verifikohen detajet e llogarisë.
  3. Kazinoja mund të përdorë agjenci të palëve të treta për të konfirmuar moshën tuaj. Pasi të kenë përfunduar kontrollet e verifikimit dhe të vërtetohet se nuk jeni në moshë madhore për të luajtur kumar, gjërat e mëposhtme do të ndodhin: (i) llogaria juaj do të mbyllet; (ii) kazinoja do të mbajë çdo fitim; (iii) të gjitha fondet e depozituara do t'ju kthehen me një metodë që kazino mendon se është më e përshtatshme. Në rast se keni bërë një tërheqje paraprake, shuma do të zbritet nga shuma e kthyer.
  4. Kazinoja ka të drejtë të bëjë disa kontrolle verifikimi shtesë. Kazinoja mund të përdorë agjenci të palëve të treta për të konfirmuar moshën, identitetin, adresën, mënyrat e pagesës ose çdo informacion tjetër që është i nevojshëm. Ky proces mund të përfshijë kontrollimin e disa bazave të të dhënave publike ose private. Pasi të krijoni një llogari, ju pranoni që kazinoja mund të përdorë, regjistrojë dhe zbulojë informacione të tilla personale. Akti për Mbrojtjen e të Dhënave nënkupton që palët e treta që përdor kazinoja janë plotësisht të vetëdijshme dhe gjithmonë veprojnë në përputhje me dispozitat dhe udhëzimet e tij. Mund t'ju duhet të dërgoni ID-në tuaj si pjesë e kontrolleve të verifikimit ose ndonjë dokument tjetër. Llogaria juaj mund të pezullohet dhe nuk do të lejoheni të vendosni baste derisa të keni përfunduar Kontrollet e Verifikimit. Kazinoja ka të drejtë të kryejë verifikime të mëtejshme. Ata mund të kërkojnë dokumente ose informacion shtesë, në mënyrë që të konfirmojnë moshën tuaj, adresën dhe detajet e pagesës. E gjithë kjo është bërë për të mbrojtur llogarinë tuaj. Nëse rastësisht, kazinoja nuk është në gjendje të verifikojë të dhënat tuaja pasi të keni përfunduar Kontrollet e Verifikimit, ose nëse nuk jeni të gatshëm të vazhdoni të jepni prova të moshës tuaj ose informacione të tjera të kërkuara, kazinoja do të: (i) mbyllë llogarinë dhe (ii) ktheni vlerën e depozitave tuaja fillestare. Ju lutemi mbani mend se çdo fitim i tepërt nuk do të kreditohet.
  5. Meqenëse pastrimi i parave është një çështje e madhe, kazinotë, si pjesë e pajtueshmërisë së tyre me direktivat e BE-së kundër pastrimit të parave, do të bëjnë kontrolle shtesë. Mund t'ju kërkohet jo vetëm të verifikoni identitetin dhe adresën tuaj, por gjithashtu të provoni se zotëroni paratë që dëshironi të luani, duke përfshirë burimin e fondeve ose pasurisë suaj. Është e paligjshme përdorimi i parave që merrni nga veprimtari kriminale, të paligjshme dhe mashtruese. Kazinoja ka të drejtë të monitorojë çdo sjellje të pazakontë dhe është e detyruar ta raportojë këtë sjellje në polici ose autoritetet përkatëse. Nëse nuk arrini të adresoni ndonjë kërkesë për informacion, atëherë kazinoja mund dhe do të mbyllë llogarinë tuaj.

Hyrja, emri i përdoruesit dhe fjalëkalimi

Pasi të keni krijuar llogarinë tuaj, është mjaft e lehtë të ruani të njëjtën gjë.

  1. Mund të hapni dhe të përdorni vetëm një llogari. Nëse kazinoja zbulon se ju keni më shumë se një llogari në të njëjtën kohë, kazinoja rezervon të drejtën të mbyllë të gjitha ato llogari dhe të anulojë çdo fitim dhe bonus nga të gjitha llogaritë. Pasi të përfundojë procesi, kazinoja do të kthejë depozitën tuaj, por kjo shumë do t'i nënshtrohet zbritjes së çdo tarife për përpunimin e pagesës.
  2. Gjëja e parë që duhet të bëni kur hapni një llogari është të zgjidhni një emër përdoruesi dhe fjalëkalim unik. Ky informacion mbahet privat dhe ju jeni përgjegjës për çdo bast që vendosni në llogarinë tuaj, pasi të keni dhënë informacionin e saktë të sigurisë. Në rast se humbni informacionin tuaj të hyrjes, ose besoni se dikush tjetër po përdor llogarinë tuaj, duhet të kontaktoni menjëherë kazinonë. Detajet e reja të sigurisë do t'ju dërgohen me email.
  3. Kur dikush tjetër përdor llogarinë tuaj, edhe pse ju nuk e keni autorizuar një sjellje të tillë, ju jeni ende përgjegjës për të gjitha veprimet e tyre. Kazinoja nuk ka asnjë lidhje me pretendimet dhe dëmet që lindin në lidhje me përdorimin e llogarisë tuaj nga një palë e tretë.

Bonusi i llogarisë së re

Kur regjistroheni në 21Casino, do të merrni 50 rrotullime bonus pa depozitë për t'i përdorur në Narcoslot. Kjo është një lojë e mrekullueshme që vjen nga NetEnt dhe duhet ta luani patjetër.

Kjo nuk është e gjitha, ka një bonus mirëseardhjeje prej 121% për lojtarët e rinj, dhe ju duhet patjetër të përfitoni edhe nga kjo.

shtetet

Vendet e kufizuara

Jo çdo vend mund të hyjë dhe të përdorë faqen e internetit. Kjo mund të ndodhë për shumë arsye, më shpesh, kumari është i paligjshëm në disa pjesë të botës. Për shembull, SHBA-ja nuk mbështet lojërat e fatit në internet dhe kështu quhet "Territor i kufizuar". Është përgjegjësia juaj të konfirmoni nëse jeni pjesë e atyre territoreve ose nëse bixhozi lejohet në juridiksionin ku banoni. Kur bëhet fjalë për 21Casino, territore të tilla të kufizuara përfshijnë: · Afganistan · Shqipëri, · Algjeri · Samoa Amerikane · Angola · Australi · Bahamas · Belgjikë · Bolivi · Botsvana · Bullgari · Kamboxhia · Kuba · Danimarkë · Ekuador · Estoni · Etiopi · Francë · Gana · Guam · Guajana · Hungari · Indonezi · Iran · Irak · Izrael · Itali · Kenia · Republika Demokratike Popullore e Laos · Letoni · Lituani · Martinika · Mianmar · Nigeri · Koreja e Veriut · Ishujt Mariana Veriore · Pakistan · Palestinë · Shteti i Panamasë · Papua Guinea e Re · Poloni · Portugali · Réunion · Rumani · Rusi · Sao Tome dhe Principe · Serbi · Singapor · Sllovaki · Slloveni · Afrika e Jugut · Spanja · Sri Lanka · Sudan · Zvicër · Siri · Tanzani · Tajlandë · Trinidad dhe Tobago · Tunizi · Turqi · Ugandë · Shtetet e Bashkuara · Ishujt e vegjël periferikë të Shteteve të Bashkuara · Vanuatu · Vietnam · Ishujt e Virgjër (SHBA) · Jemen · Zimbabve

Vendet e mëposhtme nuk kanë të drejtë të luajnë lojëra jackpot progresive dhe çdo fitim, nëse ka, do të anulohet: · Azerbajxhan · Indi · Japoni · Malajzi · Katar · Tunizi

Pse jeni bllokuar?

Vetëpërjashtimi është një lloj bllokimi që vendoset në minimum 6 muaj. Nëse zgjidhni këtë opsion, ju pranoni të vetëpërjashtoheni nga i gjithë rrjeti jo vetëm nga kjo faqe interneti. Gjatë kësaj periudhe nuk ju lejohet të regjistroheni për një llogari të re.

Pse nuk funksionon faqja e internetit?

Është e mundur për shkak të kufizimeve të licencimit dhe juridiksionit që faqja e internetit të mos funksionojë në një moment të caktuar.

Pse bixhozi është i paligjshëm?

Kumari në internet mund të jetë i paligjshëm në vende të caktuara, kështu që ju nuk do të keni akses në faqen e internetit.

Cilat vende mundNuk hyni në faqen e internetit?

Këtu është një listë e vendeve që nuk mund të hyjnë në faqen e internetit dhe ato janë si më poshtë: · Afganistan · Shqipëri, · Algjeri · Samoa Amerikane · Angola · Australi · Bahamas · Belgjikë · Bolivi · Botsvana · Bullgari · Kamboxhia · Kuba · Danimarkë · Ekuador · Estoni · Etiopi · Francë · Gana · Guam · Guajana · Hungari · Indonezi · Iran · Irak · Izrael · Itali · Kenia · Republika Demokratike Popullore e Laos · Letoni · Lituani · Martinikë · Mianmar · Nigeri · Koreja e Veriut · Mariana Veriore Ishujt · Pakistan · Palestinë · Shteti i Panamasë · Papua Guinea e Re · Polonia · Portugalia · Réunion · Rumania · Rusia · Sao Tome and Principe · Serbia · Singapor · Sllovakia · Sllovenia · Afrika e Jugut · Spanja · Sri Lanka · Sudan · Zvicër · Siri · Tanzani · Tajlandë · Trinidad dhe Tobago · Tunizi · Turqi · Ugandë · Shtetet e Bashkuara · Ishujt e vegjël periferikë të Shteteve të Bashkuara · Vanuatu · Vietnam · Ishujt e Virgjër (SHBA) · Jemen · Zimbabve

Zbulohet: Si i mbijetuan librat italianë vitin e vështirë
2021-08-28

Zbulohet: Si i mbijetuan librat italianë vitin e vështirë

Që nga ardhja e paprecedentë e pandemisë së koronavirusit në vitin 2020, valët tronditëse janë ndjerë në një mori industrish.