Rishikimi i kazinosë 20bet - Live Casino

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Live Casino

Nëse dëshironi të luani lojëra tavoline live, mund ta bëni këtë në 20Bet Casino. Lojërat mundësohen nga disa nga ofruesit më të mirë të softuerit, duke përfshirë Evolution Gaming, Pragmatic Play, Lucky Streak, Playtech dhe Ezugi. Disa nga lojërat më të njohura të tregtarëve të drejtpërdrejtë nga këta ofrues përfshijnë Speed Baccarat, Quantum Blackjack, Blackjack Live, Portomaso Oracle Roulette, Mega Sic Bo, Dream Catcher, Monopoly Live, Deal, ose No Deal, Dream Catcher dhe Lightning Dice.

Poker Live

Të luash poker live është përvoja më e mirë që mund të kesh sapo të bashkohesh në 20Bet Casino. Ka variacione të ndryshme të lojës dhe ju mund të gjeni ato të mëposhtmet këtu:

 • Pokeri i Karaibeve
 • Kazino Hold'em
 • Lobi i Pokerit
 • Side Bet City
 • Texas Hold'em Bonus Poker
 • Poker me tre letra
 • Ultimate Texas Holdem

Pasi të mësoni rregullat e të luajturit poker në internet, mund të kaloni lehtësisht në lojën e pokerit live. Edhe pse loja është e njëjtë, ka ende disa dallime. Do të vini re se nuk jeni vetëm ju dhe kompjuteri ose pajisja juaj e dorës, por këtë herë do të luani me një tregtar të drejtpërdrejtë me të cilin mund të flisni.

Ka shumë arsye pse njerëzit zgjedhin të luajnë poker live. Për shembull, mund të mos jeni në gjendje të udhëtoni në një kazino me bazë tokësore dhe në këtë mënyrë mund të përjetoni sharmin e vërtetë të lojës ndërsa qëndroni në shtëpi.

Rregullat e lojës janë të njëjta, pavarësisht nëse vendosni ta luani në internet ose me një tregtar të drejtpërdrejtë. Loja fillon me lojtarët që vendosin një bast fillestar dhe më pas tregtari u shpërndan letra lojtarëve.

Kur shihni letrat tuaja dhe nëse jeni të kënaqur me to, mund të zgjidhni të rrisni bastin kur të jetë radha juaj dhe lojtarët e tjerë duhet t'ju ndjekin, ose ata do t'i palosin dhe i hedhin letrat e tyre dhe do të braktisin çdo çip që kanë shtuar. te loja.

Lojtarët që vazhdojnë të luajnë njihen si lojtarë aktivë dhe kur përfundon raundi i fundit i basteve, pasohet nga një përballje, ku të gjithë lojtarët tregojnë letrat e tyre dhe kushdo që ka dorën më të lartë merr çmimin.

Ideja e lojës është të kesh dorën më të mirë me pesë letra ose të bindësh lojtarët që të bëjnë duke bërë bllof deri në fund të lojës.

Përpara se të vendosni të luani poker për para të vërteta, ju sugjerojmë të mësoni së pari renditjen e duarve. Kjo është diçka që duhet ta mësoni përmendësh me siguri, nuk dëshironi të përfundoni duke refuzuar një kartë të mirë për shembull.

Këto janë renditjet e duarve nga lart në të ulët:

Royal Flush

Kjo është një dorë që përbëhet nga pesë letra të njëpasnjëshme të të njëjtit kostum ku A është një kartë e lartë. Pra, për këtë dorë, ju nevojiten letrat e mëposhtme, AKQJ-10.

Drejt Flush

Kjo është një dorë që përbëhet nga pesë letra të njëpasnjëshme të të njëjtit kostum.

Katër të një lloji

Kjo është një dorë që përbëhet nga katër letra të së njëjtës rang dhe një kartë tjetër.

Full House

Kjo është një dorë që përbëhet nga tre letra të së njëjtës rang dhe një palë letra të një rangu tjetër.

Flush

Kjo është një dorë që përbëhet nga pesë letra të të njëjtit kostum, por jo në rend të njëpasnjëshëm.

Drejt

Kjo është një dorë që përbëhet nga pesë letra të renditjes së njëpasnjëshme, jo të gjitha të të njëjtit kostum.

Tre të një lloji

Kjo është një dorë që përbëhet nga tre letra të së njëjtës rang dhe dy letra të rangjeve të ndryshme.

Dy palë

Kjo është një dorë që përbëhet nga dy letra të një rangu dhe dy letra të tjera të një rangu të dytë.

Çift

Kjo është një dorë që përbëhet nga dy letra me rang të barabartë dhe tre letra të pakrahasueshme.

Kartë e lartë

Kjo është një dorë që përbëhet nga vetëm një kartë me vlerë, letra më e lartë.

Lojë e pokerit

Përpara se të vendosni të luani Poker, duhet të vendosni se cilin version të lojës dëshironi të luani, të gjeni një tabelë që është brenda kufirit tuaj të buxhetit.

Tregtari në poker ka një avantazh pozicional, kështu që për këtë arsye, tregtari zgjidhet në mënyrë të rastësishme, për çdo raund.

Para çdo marrëveshjeje, lojtarët duhet të vendosin baste dhe rregullimi më i thjeshtë është të vendosni një shumë të barabartë të quajtur bast ante. Nëse askush nuk ka vendosur një bast para jush, ju keni dy opsione, mund të kontrolloni ose mund të vini bast. Kur kontrolloni, nuk vini bast që do të thotë se nuk vendosni patate të skuqura, por as nuk palosni. Kur vini bast, vendosni patate të skuqura në mes të tenxhere dhe qëndroni në raund.

Opsionet e tjera të disponueshme për lojtarët janë si më poshtë:

 • Palos - kjo është kur të biesh nga dora dhe nuk do të marrësh më pjesë deri në marrëveshjen tjetër.
 • Call – ky është një veprim që do t'ju lejojë të qëndroni në raund dhe gjithçka që duhet të bëni është të përputheni me bastin ose ngritjen e fundit.
 • Raise – ky është një veprim që ju bëni nëse jeni të sigurt se mund të fitoni vazon, ose dëshironi të bëni bllof në rrugën tuaj. Ju duhet të përputheni me bastin e mëparshëm dhe vendosni një bast tjetër që rrit bastin për lojtarët që janë ende në raund.

Në fund të fundit, letrat janë shpërndarë dhe të gjitha raundet e basteve kanë përfunduar, është koha për përballjen. Nëse ka mbetur vetëm një person në lojë, atëherë nuk ka nevojë për përballje, por nëse kanë mbetur më shumë lojtarë, atëherë përballja është pjesa ku krahasohen letrat. Dhe nga këtu e tutje është shumë e thjeshtë, lojtari me letrat e rangut më të lartë është fituesi.

Blackjack live

Ka shumë tavolina të ndryshme Blackjack që mund të gjeni në 20Bet Casino, dhe disa prej tyre përfshijnë sa vijon:

 • Blackjack i pafund
 • Lobi Andar Bahar
 • Blackjack rus i zi
 • Blackjack 1
 • Blackjack 16
 • Blackjack 2
 • Blackjack 3
 • Blackjack 6
 • Blackjack 7
 • Blackjack A
 • Blackjack Azure A
 • Blackjack Azure B
 • Blackjack Azure C
 • Blackjack Azure D
 • Blackjack Azure E
 • Blackjack Azure F
 • Blackjack Azure G
 • Blackjack Azure H
 • Blackjack I
 • Blackjack Azure J
 • Blackjack B
 • Blackjack C
 • Blackjack Classic 1
 • Blackjack Classic 10
 • Blackjack Classic 11
 • Blackjack Classic 12
 • Blackjack Classic 13
 • Blackjack Classic 14
 • Blackjack Classic 15
 • Blackjack Classic 16

Kur luan Blackjack, ju luani kundër tregtarit dhe nuk ju interesojnë lojtarët e tjerë në tavolinë, në rast se luani në një kazino me bazë tokësore ose me një tregtar të drejtpërdrejtë.

Ideja e lojës është që të kemi një dorë që arrin gjithsej 21, ose sa më afër që të jetë e mundur pa humbur. Së pari duhet të vendosni bast dhe më pas tregtari do t'ju ndajë dy letra përballë dhe dy letra për ta. Kartat e tregtarit do të jenë një me fytyrë lart dhe një me fytyrë poshtë. Nëse jeni me fat që të merrni një ACE dhe një kartë me dhjetë vlera, atëherë kjo quhet 'blloqxhek natyral dhe ju jeni fituesi i raundit. E njëjta gjë vlen edhe për tregtarin. Dhe nëse të dyja, ju dhe tregtari keni një blackjack natyral, loja përfundon me një shtytje dhe të gjitha bastet kthehen.

Nëse askush nuk ka një blackjack natyral, atëherë loja vazhdon. Lojtari është gjithmonë i pari që mbaron dorën. Ka disa opsione të disponueshme që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni dorën tuaj. Veprimi më i zakonshëm është goditja ose qëndrimi në këmbë. Kur qëndroni në këmbë, kjo do të thotë se jeni të kënaqur me dorën tuaj dhe shpresoni që tregtari ose do të dështojë ose do të ketë një vlerë më të ulët. Kur të goditni, do të merrni një kartë shtesë duke shpresuar se do të përmirësojë vlerën e dorës tuaj.

Nëse jeni shumë të sigurt me dorën tuaj, mund të dyfishoni. Kjo do të thotë që ju do të dyfishoni bastin tuaj dhe do të merrni një kartë shtesë për këtë.

Kur dy letrat që merrni janë të së njëjtës vlerë, mund ta ndani dorën dhe ta luani atë si dy duar të veçanta.

Kur letra lart e tregtarit është një ACE, mundësia që tregtari të ketë blackjack është e lartë. Pra, në këtë rast, ju mund të blini sigurim, i cili është një bast anësor që tregtari ka një blackjack. Kur vendosni këtë bast, tregtari do të kontrollojë kartën e tij dhe nëse ata kanë një blackjack, ju do të merrni një pagesë për bastin tuaj anësor, por do të humbni bastin tuaj fillestar.

Baste anësore në Blackjack

Për t'i bërë gjërat më interesante, disa variante Blackjack kanë shtuar baste anësore. Këto janë disa nga më të njohurat:

21+3

Ky është një bast që dy letrat e para të shpërndara me lojtarin dhe letra e parë e shpërndarë me tregtarin do të bëjë një dorë pokeri me tre letra, një Flush, Straight, Three of a Kind dhe Straight Flush.

Blackjack Top 3

Ky është një bast që dy letrat e para të shpërndara me një lojtar dhe letra e parë e shpërndarë me tregtarin do të formojnë duart e mëposhtme të pokerit, Three of a Kind, Straight Flush dhe Three of a Kind Suited.

Çifte perfekte

Ky është një bast anësor që dy letrat e para të trajtuara ose me ju ose me tregtarin do të jenë një palë me të njëjtën vlerë. Mund të ketë çifte të përziera. çifte me ngjyra dhe çifte perfekte.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është një lojë tjetër që mund ta luani drejtpërdrejt në 20Bet Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës, kështu që nuk do të jeni të shkurtër për zgjedhjen dhe disa prej tyre përfshijnë:

 • Ruletë Rrufeja
 • Ruletë Amerikane
 • Ruletë Arabe
 • Auto Ruletë
 • Auto - Ruletë La Partage
 • Auto - Roulette VIP
 • Ruletë automatike
 • Ruletë automatike 1
 • Ruletë automatike 2
 • Ruletë automatike 3
 • Auto Ruletë 1
 • Roulette kazino Aviator
 • Ruletë e kazinosë në Maltë
 • Cumbia Ruleta 1
 • Deutsches Roulette
 • Ruletë me diamant
 • Ruletë me top të dyfishtë
 • Ruletë Dragonara
 • Ruletë e modës
 • Ruletë e personit të parë
 • Ruleta e kazinosë së madhe
 • Hipodrom Kazino Grand Casino
 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë e menjëhershme
 • Ruletë japoneze
 • Ruletë e Londrës
 • Ruletë Hollandeze
 • Ruletë Norsk
 • Oracle 360
 • Oracle 360 Ruletë
 • Kazino Oracle
 • Oracle Casino Roulette
 • Oracle Casino Roulette 360
 • Kazino Portomaso
 • Ruletë e kazinosë Portomaso
 • Ruletë e modës Portomaso
 • Portomaso Oracle Roulette 1
 • Portomaso Oracle Roulette 2
 • Prestige Auto Roulette
 • Kazino Roulette Princess
 • Vendpushimet në Atlantic City
 • Ruletë RNG Lightning
 • Ruletë
 • Ruletë 1
 • Ruletë Frankofone
 • Ruletë ari 2
 • Ruletë ari 3
 • Ruletë Live
 • Lobi i Ruletës
 • Ruleta En Vivo
 • Rulekta Live
 • Salon Privé Roulette 1
 • Salon Privé Roulette 2
 • Shangri La Roulette
 • Ruletë Slavyanka
 • Ruletë automatike me shpejtësi
 • Ruletë e shpejtësisë
 • Jackpot i ruletës së shpejtësisë
 • Suomalainen Ruletti
 • Ruletë Svensk
 • Türkçe Rregulla 2
 • Ruletë turke
 • Ruletë VIP

Përpara se të vendosni të luani për para të vërteta, është mirë të kaloni rregullat e lojës. E mira është se mund të luani ruletë falas në kazinonë 20Bet për të praktikuar rregullat dhe për të zhvilluar një strategji.

Kjo është një lojë mjaft e thjeshtë për t'u luajtur dhe ju do të mësoni bazat në asnjë kohë. Ruleta luhet me një rrotë që përmban 37 xhepa në ruletën evropiane dhe franceze dhe 38 xhepa në ruletën amerikane. Numrat janë nga 1 deri në 36 dhe janë me ngjyrë të kuqe ose të zezë. Ruleta evropiane dhe franceze ka një zero të vetme me ngjyrë jeshile, dhe ruleta amerikane ka një zero të vetme dhe të dyfishtë.

Objekti i lojës është të parashikohet numri që do të zbresë topi i bardhë. Ju duhet të vendosni bastin tuaj në tavolinë, dhe më pas tregtari do të rrotullojë një top në rrotën e ruletës dhe kur topi të bjerë në një xhep, nëse e keni parashikuar siç duhet, do të merrni një pagesë.

Ka shumë baste të ndryshme që mund të vendosni dhe ajo që duhet të dini këtu është se ka baste që do të paguajnë më shumë dhe baste që do të paguajnë më pak. Gjithashtu, gjëja e rëndësishme të dini është se disa baste do të ndodhin më shpesh dhe baste të tjera jo. Pra, ju duhet të vendosni nëse dëshironi të luani më shumë në anën e sigurt apo të luani një lojë më sfiduese, zgjedhja është e juaja.

Të gjitha bastet ndahen në dy grupe, baste brenda dhe jashtë. Bastet e brendshme janë ato që do të ofrojnë pagesë më të mirë dhe ato janë si më poshtë:

· Një bast i drejtpërdrejtë është një bast në një numër specifik me pagesën më të lartë.

· Një bast i ndarë është një bast në dy numra dhe ky bast ofron një pagesë prej 11 me 1.

· Një bast rruge është një bast në 3 numra me një pagesë prej 11 deri në 1.

· Një bast këndor është një bast në 4 numra me një pagesë 8 me 1.

· Katër të parat janë një bast për numrat e mëposhtëm 0, 1, 2 ose 3.

· Six Line është një bast në 6 numra me një pagesë prej 5 deri në 1.

Bastet e jashtme janë baste që ofrojnë një shans pothuajse 50-50 për të fituar. Këto baste janë të shkëlqyera nëse keni një buxhet të ngushtë dhe dëshironi të zgjasni lojën tuaj. Ju nuk do të fitoni shumë, por në të njëjtën kohë nuk do të humbni shumë para dhe mund të luani për një periudhë më të gjatë. Këto janë bastet e jashtme që mund të vendosni në ruletë:

· E kuqe ose e zezë është një bast që topi do të bjerë në një xhep të kuq ose të zi.

· Tek ose çift është një bast që topi do të bjerë në numrin tek ose çift.

· I ulët ose i lartë është një bast që topi do të bjerë ose në një numër të ulët, i cili përfshin numrat nga 1 deri në 18, ose në një numër të lartë që përfshin numrat nga 19 deri në 36.

· Kolona e ndarë është një bast që mbulon një nga 12 numrat specifikë me radhë.

· Split Dozen është një bast që mbulon një nga 12 numrat specifikë në një bllok.

Bast Live

Në 20Bet Casino ka një seksion të tërë kushtuar basteve live. Këto janë baste që mund t'i vendosni ndërsa ndeshja është ende në zhvillim e sipër. Ka shumë arsye të ndryshme pse njerëzit i duan bastet live, eksitimi është ndoshta arsyeja më e madhe nga të gjitha. Por, kjo do t'ju lejojë të analizoni lojën ndërkohë që është në zhvillim e sipër dhe ju mund të vendosni se çfarë bast do të vendosni, në vend që të vini bast para fillimit të lojës.

Total score7.8
Përfitimet
+ 96%+ Pagesa në Top Sports
+ Shërbim i shpejtë ndaj klientit
+ Kazino bastesh sportive

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2020
BonusetBonuset (6)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (13)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Greke
Hungareze
Italiane
Japoneze
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Spanjolle
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (11)
All Bets Blackjack
Azuree Blackjack
BaccaratBast në FutbollBaste onlineBingoBlackjack
Live Oracle Blackjack
PokerRuletëSlotat
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetterNeteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
MonedhatMonedhat (7)
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Franga Zvicerane
Jeni Japonez
Peso Kilean
Rubla ruse
ShtetetShtetet (32)
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Australia
Austria
Azerbajxhani
Brazili
Danimarka
Emiratet e Bashkuara Arabe
Filipinet
Finlanda
Hong Kongu
India
Indonezia
Japonia
Kamboxhia
Kanadaja
Kazakistani
Kenia
Kroacia
Laosi
Nigeria
Nikaragua
Portugalia
Republika Çeke
Tajlandë
Turqia
Ukraina
Venezuela
Vietnami
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (42)