Rishikimi i kazinosë 20bet - FAQ

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
BonusDeri në 120 dollarë + 120 rrotullime
96%+ Pagesa në Top Sports
Shërbim i shpejtë ndaj klientit
Kazino bastesh sportive
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
96%+ Pagesa në Top Sports
Shërbim i shpejtë ndaj klientit
Kazino bastesh sportive
20bet
Deri në 120 dollarë + 120 rrotullime
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNeteller
Merr bonusin
FAQ

FAQ

Lojtarët mund të hasin disa pyetje gjatë lojës në 20Bet. Lexoni informacionin e pyetjeve të bëra shpesh që mund t'ju duhet të dini.

Si të luani në 20Bet Casino?

Nëse dëshironi t'i hidhni një sy asaj që ka për të ofruar kazinoja, mund ta bëni këtë lehtësisht kur të shkoni në faqen e tyre të internetit. Mund të provoni disa nga lojërat në një modalitet argëtues dhe të argëtoheni. Por, nëse doni të luani për para të vërteta, do t'ju duhet të krijoni një llogari dhe të verifikoni identitetin tuaj në mënyrë që të mund të tërheqni më vonë fitimet tuaja.

A është e disponueshme 20Bet Casino në vendin tim?

Nëse kumari është i ligjshëm në vendin tuaj, ndoshta mund të hyni në faqen. Për t'u siguruar që mund të krijoni një llogari dhe të luani kumar për para të vërteta, duhet të shkoni dhe të kontrolloni listën e vendeve të kufizuara. Nëse vendi juaj nuk është në listë, atëherë mund të luani në kazino.

A duhet të paguaj taksa për fitimet e mia?

Kazinoja nuk aplikon asnjë tarifë për përdoruesit e saj, por autoriteti juaj tatimor lokal mund të aplikojë. Ju duhet të dini ligjet në vendin tuaj në lidhje me lojërat e fatit.

A mund të çabonohem nga buletinet e emailit?

Nëse nuk dëshironi të merrni ndonjë email promovues nga kazino, mund të çabonoheni lehtësisht. Drejtohuni te emaili juaj dhe hapni një nga emailet nga kazino. Në fund të emailit do të jetë butoni 'Çregjistrohu', thjesht klikoni mbi të dhe keni mbaruar.

Ku mund ta shoh historinë time të basteve?

Nëse dëshironi të shihni historinë tuaj të basteve, duhet të shkoni te 'Llogaria ime' dhe më pas të klikoni në 'Historikun e basteve'. Ose, nëse dëshironi, mund të zgjidhni të merrni raporte të rregullta në emailin tuaj. Kontaktoni mbështetjen e klientit dhe ata do t'ju ndihmojnë të ndryshoni cilësimet në llogarinë tuaj.

A mund të bëhem filial?

Nëse dëshironi të bëheni bashkëpunëtor i Kazinosë 20Bet, duhet të plotësoni një aplikim dhe të prisni miratimin. Pasi ta bëni këtë, do të filloni të fitoni nga çdo lojtar që i referoheni kazinosë.

Skuadra ime ka fituar, por unë nuk e kam marrë pagesën time. Pse është kështu?

Ju duhet të siguroheni që kur vendosni një bast, i kuptoni plotësisht kushtet. Për shembull, nëse vendosni një bast që një ekip i caktuar do të shënojë në një kohë të caktuar, por skuadra shënon në kohën shtesë, atëherë basti juaj do të humbasë.

Pse u anulua basti im?

Bastet mund të anulohen për shumë arsye të ndryshme. Për shembull, një ngjarje sportive mund të anulohet ose një ekip mund të skualifikohet.

A mund t'i kthej fondet e mia nëse i humb ato në një bast?

Fatkeqësisht, nuk mund të merrni një rimbursim për paratë që keni humbur duke luajtur.

A mund të anuloj një bast që kam vendosur gabimisht?

Fatkeqësisht, pasi të vendosni një bast, ai nuk mund të anulohet. Për këtë arsye, duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur luani për para të vërteta.

Fondet e mia nuk janë transferuar në llogarinë time. Pse është kështu?

Zakonisht, fondet transferohen në llogarinë tuaj menjëherë, por ndonjëherë është e mundur që të duhet pak kohë për të përpunuar një depozitë. Kjo ndodh për shkak të mënyrës së pagesës që përdorni dhe kazinoja nuk ka asnjë kontroll mbi të.

Kur bëni një depozitë duke përdorur kuletat elektronike, transferimi bëhet pothuajse menjëherë ose mund të zgjasë deri në 15 minuta. Dhe, kur përdorni kriptovaluta ose karta debiti, mund të duhen deri në 24 orë që fondet të përpunohen. Nëse kanë kaluar më shumë se 24 orë dhe ende nuk e keni marrë pagesën, atëherë duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit.

Kërkesa ime për tërheqje është refuzuar. Pse është kështu?

Nëse kërkesa juaj për tërheqje është anuluar, kjo mund të jetë për shumë arsye të ndryshme. Ka disa gabime që lojtarët zakonisht bëjnë, ndaj sigurohuni që të mos bëni të njëjtën gjë. Përdorni të njëjtën metodë për tërheqje si ajo që keni përdorur për të bërë një depozitë. Nëse problemi vazhdon, atëherë ju sugjerojmë të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do ta shqyrtojnë çështjen.

A mund të përdor kartën e dikujt tjetër për të bërë një depozitë?

Ju mund të përdorni vetëm një mënyrë pagese që është në emrin tuaj për të bërë një depozitë dhe për të tërhequr fitimet nga llogaria juaj.

A mund të luaj ruletë në internet?

Pasi të bashkoheni në kazinonë 20Bet, mund të luani shumë lojëra të ndryshme për para të vërteta dhe një prej tyre është ruleta. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës nga të cilat mund të zgjidhni. Mbani në mend se ka disa rregulla që duhet të ndiqni përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Cili numër fiton më shumë në ruletë?

Nuk mund të themi se ka një numër të vetëm që do të godasë më shpesh se të tjerët. Kjo është një lojë fati dhe nuk mund të ndikoni ku do të bjerë topi në asnjë mënyrë. E vetmja gjë që mund të bëni kur luani ruletë është të vendosni se cilën lojë dëshironi të luani dhe çfarë bast do të vendosni. Nëse dëshironi të qëndroni më shumë në anën e sigurt, duhet të zgjidhni bastet e jashtme. Ata mbulojnë një pjesë më të madhe të tabelës dhe shanset për të fituar këtu janë pothuajse 50-50.

Si të fitoni kur luani ruletë?

Ruleta, ashtu si çdo lojë tjetër kazino është një lojë fati. Për të fituar, ju duhet të keni fatin në anën tuaj dhe të zhvilloni një strategji për çdo lojë që dëshironi të luani. Ka shumë strategji të ndryshme kur bëhet fjalë për ruletën dhe disa lojtarë pretendojnë se ato funksionojnë. Nuk mund të themi se ka një mënyrë të sigurt që do t'ju ndihmojë të fitoni çdo herë, por mund të përmirësojë shanset tuaja për të fituar.

Sa kohë duhet për të tërhequr fonde?

Pasi kazinoja të marrë kërkesën tuaj për tërheqje, ajo do ta përpunojë atë sa më shpejt të jetë e mundur. Pasi fondet tuaja të lirohen, ato trajtohen nga ofruesi i pagesave që përdorni. Kohët e tërheqjes do të ndryshojnë dhe disa mënyra pagese ofrojnë tërheqje më të shpejta, ndërsa të tjerat do të marrin pak kohë.

A mund të anuloj një tërheqje?

Kur kërkoni një tërheqje dhe ajo është ende në pritje, atëherë mund ta ktheni tërheqjen. Mund ta anuloni dhe fondet do të kthehen në llogarinë tuaj. Por pasi të jenë liruar fondet, atëherë nuk mund të bëni asgjë.

Pse nuk mund ta verifikoj emailin tim?

Kur krijoni një llogari në 20Bet Casino, do të merrni një email me një lidhje verifikimi që duhet të klikoni për të verifikuar llogarinë tuaj. Nëse nuk e keni marrë emailin nga kazinoja, duhet të kontrolloni edhe dosjen Spam. Nëse nuk është as aty, atëherë mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit për ndihmë.

Pse nuk mund ta aktivizoj numrin tim të telefonit?

Kur futni numrin tuaj të telefonit, sigurohuni që të përjashtoni kodin zero, + dhe të shtetit.

A mund të ndryshoj disa informacione personale në llogarinë time?

Ju mund të ndryshoni disa informacione në llogarinë tuaj. Për ta bërë këtë, duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit ose të dërgoni një email ku do të bashkëngjitni dokumente që verifikojnë llogarinë tuaj.

A mund ta mbyll llogarinë time?

Nëse besoni se kumari po shkakton probleme dhe po fillon të dëmtojë jetën tuaj, atëherë duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit. Ata do t'ju ndihmojnë të vendosni se cila është gjëja më e mirë për ju. Ju mund të mbyllni përkohësisht llogarinë tuaj dhe të shihni nëse mund ta kontrolloni zakonin tuaj të lojërave të fatit apo jo. Nëse nuk mundeni, atëherë mund ta mbyllni llogarinë tuaj për një periudhë më të gjatë ose mund të konsideroni edhe mbylljen e përhershme të llogarisë tuaj. Mbani në mend se pasi të mbyllni llogarinë tuaj përgjithmonë, nuk mund ta rihapni përsëri.

Pse nuk kam marrë bonusin tim të mirëseardhjes?

Mund të ketë disa arsye pse nuk e keni marrë bonusin tuaj. Sigurohuni që të keni plotësuar të gjitha fushat e kërkuara në llogarinë tuaj kur ta keni krijuar atë. Depozoni të paktën shumën minimale të kërkuar për të marrë bonusin. 20Bet Casino ofron dy bonuse të mirëseardhjes, një është për kazinonë dhe tjetri për librin sportiv. Nëse keni kërkuar një nga bonuset dhe nuk mund të kërkoni tjetrin. Ju keni të drejtë për vetëm një bonus mirëseardhjeje dhe nuk mund t'i përdorni të dyja bonuset, për fat të keq.

A është e sigurt 20Bet Casino?

Kazino 20Bet ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar. Kjo do të thotë se informacioni juaj personal dhe financiar është i sigurt dhe se kazino ofron lojëra të ndershme.

Çfarë bonuse mund të kërkoj në 20Bet Casino?

Në momentin që krijoni llogarinë tuaj të re dhe bëni depozitën tuaj të parë, mund të kërkoni bonusin shumë bujar të mirëseardhjes. Më vonë, ka shumë promovime të ndryshme të disponueshme për ju pasi të bëheni të rregullt në kazino. Do të merrni një njoftim sa herë që ka diçka për ju, por nëse nuk doni të humbisni asgjë, atëherë ju sugjerojmë të identifikoheni herë pas here në llogarinë tuaj dhe të kontrolloni seksionin Promocione në llogarinë tuaj.

Çfarë lloj lojërash mund të luaj në 20Bet Casino?

Ka shumë lojëra të ndryshme që mund të luani në 20Bet Casino. Ekziston një seksion kazino që ofron lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe më shumë. Gjithashtu, kazino ofron një përzgjedhje të gjerë të tregjeve të basteve në pothuajse të gjitha ngjarjet kryesore sportive.

A mund të luaj në kazino në celularin tim?

20Bet Casino ende nuk ka një aplikacion të dedikuar për përdoruesit e celularëve, por lajmi i mirë është se kazinoja e tyre është e disponueshme në pajisjen tuaj portative. Ju mund të hyni në llogarinë tuaj duke përdorur një shfletues dhe do të merrni të njëjtën përvojë lojrash sikur të luanit në kompjuterin tuaj.

Si të kontaktoni Mbështetjen e Klientit?

Mënyra më e mirë dhe më e përshtatshme për të kontaktuar me Mbështetjen e Klientit është nëpërmjet funksionit Live Chat që është i disponueshëm 24/7. Ju gjithashtu mund t'u dërgoni atyre një email.

A ka ndonjë tarifë për transaksionet?

Kazinoja nuk përfshin asnjë tarifë kur jeni duke depozituar fonde ose duke tërhequr fitimet tuaja. Gjithsesi, mënyra e pagesës që përdorni mund të kërkojë një tarifë. Mënyra më e mirë për ta zbuluar është të shkoni te arkëtari dhe pranë mënyrës së pagesës që dëshironi të përdorni do të gjeni të gjithë informacionin e nevojshëm.

Në cilat sporte mund të bastoj?

Ka shumë sporte të ndryshme për të cilat mund të bastoni. Kazino 20Bet përfshin të gjitha ngjarjet kryesore dhe disa më pak të njohura gjithashtu. Ju gjithashtu mund të bastni në sportet elektronike si CS, Dota 2 dhe shumë të tjera.

Cilat vende janë të kufizuara për të hyrë në kazino?

Disa vende nuk mund të hyjnë në kazino duke përfshirë Bjellorusinë, Estoninë, Guianën Franceze, Rripin e Gazës, Curacao, Francën, Letoninë, Holandën, Mbretërinë e Bashkuar, Rusinë, SHBA-në, Qipron dhe më shumë.

A janë të disponueshme lojërat Live Casino në 20Bet Casino?

Po, 20Bet Casino ka një seksion të drejtpërdrejtë të kazinosë ku mund të gjeni disa nga lojërat më të njohura si Blackjack, Roulette, Poker dhe shumë të tjera.

Si mund ta tërheq bonusin tim?

Kur merrni ndonjë bonus nga kazinoja, zakonisht vjen me kërkesa për bast. Ju duhet të plotësoni kërkesat e bastit përpara se të mund të kërkoni një tërheqje.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:100 €
22BET
22BET:600 dollarë