Rishikimi i kazinosë 1xSlots - Responsible Gaming

Age Limit
1xSlots
1xSlots is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityCuracao
Total score8.0
Përfitimet
Disavantazhet
- Bonuset e depozitave duhet të vihen 35 herë (35x)
- Përkthimet mund të jenë më të mira

Fakte të shpejta të kazinosë

BonusetBonuset (9)
Bonus pa depozitëBonus parash pa pagesëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i ditëlindjesBonusi javorBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (38)
Angleze
Arabe
Armene
Azerbajxhaniane
Bjelloruse
Bullgare
Daneze
Estoneze
Farsi
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Hebraike
Hindi
Hungareze
Indoneziane
Italiane
Japoneze
Kazake
Kineze
Koreane
Kroate
Lituaneze
Malajziane
Maqedonase
Norvegjeze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Shqipe
Sllovake
Spanjolle
Suedeze
Tajlandeze
Turke
Ukrainase
Vietnameze
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (6)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Jeton
MasterCardNeteller
Payeer
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Skrill 1-Tap
Visa
WebMoney
ePay
ShtetetShtetet (12)
Argjentina
Bangladeshi
Bolivia
Brazili
Ekuador
Kili
Kuba
Meksika
Paraguaj
Peruja
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (50)

Responsible Gaming

Të kesh një varësi është diçka që për fat të keq mund t'i ndodhë kujtdo dhe nuk është kurrë vonë për të pranuar se e ke një të tillë. Varësia nga bixhozi është e rrallë, por është e mundur të ndodhë, ndaj për këtë arsye, ne sugjerojmë që të gjithë lojtarët të marrin disa masa paraprake edhe para se të fillojnë të luajnë për para të vërteta.

1xSlots Casino është i vetëdijshëm se ky mund të jetë një problem, ndaj për këtë arsye ata ofrojnë disa mjete që do t'ju ndihmojnë të luftoni këtë problem. Ka disa gjëra që duhet t'i kuptoni edhe para se të vendosni të luani. Bixhozi është një aktivitet interesant që mund ta bëni në kohën tuaj të lirë për të kaluar pak kohë.

Në asnjë mënyrë bixhozi nuk duhet parë si një mënyrë për të fituar të ardhura. Për të kontrolluar aktivitetin tuaj të lojërave të fatit, duhet të vendosni një kufi kohor dhe kufi parash, dhe cilindo që të arrini i pari, duhet të ndaloni së luajturi.

Nëse e gjeni veten duke luftuar me një varësi nga kumari, duhet të kërkoni ndihmë.

Ka shumë organizata të ndryshme që mund të kontaktoni për udhëzime dhe këshilla:

Gamblers Anonime GA

Telefon: (+44) 0207 384 3040

Ueb: www.gamblersanonymous.org/ga/

Gam-Anon

Telefon: (+44) 08700 50 88 80

Ueb: https://gam-anon.org/

Kufiri i depozitave

Ne sugjerojmë që të vendosni një kufi depozite edhe përpara se të filloni të luani për para të vërteta. Në këtë mënyrë do të keni më shumë kontroll se sa shpenzoni për kumar. Ju mund ta bëni këtë vetë, ose më mirë akoma, kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'ju ndihmojnë të vendosni një Limit të Depozitave në llogarinë tuaj.

Test i Vetëvlerësimit

Testi i vetëvlerësimit është një mjet i shkëlqyeshëm që do t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë se cilat janë zakonet tuaja të lojërave të fatit. Ky është një test me një sërë pyetjesh të cilave duhet t'u përgjigjeni, dhe nuk mund të thuhet se duhet të jeni të sinqertë kur bëni:

  • A janë shpenzimet tuaja jashtë kontrollit?

  • A merrni hua apo vidhni para për të luajtur kumar?

  • A kaloni më shumë kohë duke luajtur bixhoz dhe më pak kohë me familjen tuaj?

  • A komentojnë njerëzit e tjerë se kaloni shumë kohë duke luajtur kumar?

  • Keni humbur interesin për hobi të tjerë?

  • A gënjeni për të mbuluar kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?

Nëse keni një përgjigje pozitive për shumicën e pyetjeve, duhet të rivlerësoni zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe ndoshta është koha që ju të bëni një pushim për një kohë dhe të përqendroheni në aktivitete të tjera në jetën tuaj.

Vetëpërjashtimi

Nëse dëshironi të bëni një pushim nga lojërat e fatit, mund të vetëpërjashtoni veten për ca kohë. Ju mund të bëni një pushim nga lojërat e fatit për një periudhë prej 6 muajsh deri në 5 vjet. Gjatë kësaj kohe, kazinoja nuk do t'ju dërgojë materiale promovuese dhe nuk do të mund të depozitoni dhe luani në kazino.